Żeby myszka nie wpływała na kursor

0

Witam!!

Potrzbuje wyłączyć działanie myszki jednak, żeby kursor był aktywny.

Żeby ruch myszką nie zmieniał pozycji kursora bo ten bedze ustawiany programowo i twardo musi tam zostawać.

Jest taka możliwość?

0
Stereo napisał(a)

Witam!!

Potrzbuje wyłączyć działanie myszki jednak, żeby kursor był aktywny.

Żeby ruch myszką nie zmieniał pozycji kursora bo ten bedze ustawiany programowo i twardo musi tam zostawać.

Jest taka możliwość?
mozesz go ustawiac w timerze co 1ms albo ograniczyc mozliwosc poruszania nim. na torry jest kod jak zablokowac, ale nie tylko myszke, ale i klawiature

0

timer odpada bo myszka musiala by byc w zakresie formy.... predzej przyda sie tu obsluga komunikatu WM_MOUSEMOVE

0
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
var R:TRect;
    I:Integer;
begin
For i:=0 to 1024 do
        begin
        R:=Rect(i,200,i+1,200+1);
        ClipCursor(@R);
        Sleep(1);
        end;

trzeba tylko pamietac ze trzeba to wywolywac non stop lub najlepiej zalozyc hooka na mysz i wywolywac to w momencie klikniecia.. bo nie jestem pewien ale chyba jak sie kliknie to kursor zostaje zwolniony.

0

Tylko właśnie nie chce kombinować z pozycją kursora bo już ustawiam go w innej procedurze(timerze) i zmienia on całyczas położenie.
Nie ma <ort>po prostu</ort> opcji wylączenia myszki bez utraty funkcjonalności kursora.
Myszka ma nie działać tylko w oknie programu.

może to ograniczenie by było dobre tylko musiałbym je ustawiać co chwile na kwadrat
pixel X pixel względem aktualnej pozycji ale nie wiem jak to zrobić

0
Stereo napisał(a)

Tylko właśnie nie chce kombinować z pozycją kursora bo już ustawiam go w innej procedurze(timerze) i zmienia on całyczas położenie.
Nie ma po prostu opcji wylączenia myszki bez utraty funkcjonalności kursora.
Myszka ma nie działać tylko w oknie programu.

może to ograniczenie by było dobre tylko musiałbym je ustawiać co chwile na kwadrat
pixel X pixel względem aktualnej pozycji ale nie wiem jak to zrobić

ja caly czas nie wiem o co Ci chodzi? sprawdziles to co napisalem?
po prostu uzyj tego zamiast SetCursorPos...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1