Problem z manifestemXP

0

Witam

Trafilem na straszna glupote a raczej chyba blad w ManifescieXP ale do rzeczy:

Pracuje na Delphi 5.0 Professional i mam doinstalowany komponent manifestXP. Przy formatce na ktorej mam tylko jednego checkbuttona i wrzucony ten komponent, co 5 kompilacji traci on ramke zaznaczenia. Setfocus jest na nim ale nie widac tej ramki. Macie jakis sposob jak to naprawic??

0

stwórz nowy plik notatnika i zapisz pod taką nazwą : "Project1.exe.manifest" gdzie słowo : "project1.exe" to nazwa twojego programu . a potem wklej taki kod do nowo stworzonego pliku :

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>

<assembly xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v1" manifestversion="1.0"> <dependency> <dependentassembly> <assemblyidentity type="win32" name="Microsoft.Windows.Common-Controls" version="6.0.0.0" language="*" processorarchitecture="X86" publickeytoken="6595b64144ccf1df" /> </dependentassembly> </dependency> </assembly> </span>

i sprawdz czy bedzie działać jeśli zadziała to problem z głowy , pamiętaj tylko aby plik manifestu trzymać zawsze w tym samym folderze w którym masz swój program , pozdrawiam

0

Ani dołączanie pliku manifest ani uzywanie komponentu manifestXP nie spelnia swojej funkcji. Checkbuttony raz mają ramkę focusa raz nie. Nie wiem czy to przez niekompatybilnosc Delphi 5 czy niedopracowanie manifestu are rece mi opadaja ze takie rzeczy sie dzieja.

0

To ściągnij ThemeManager dla Delphi

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1