Atrybuty plików i folderów na dysku

0

Witam. Napisałem program obsługujący baze danych. Baza Access , Delphi6, łączę się przez komponenty ADO. Wszystko pięknie działa. Chciałem aby z menu programu ,po naciśnięciu klawisza mozna było skopiować plik bazy do innego folderu(baza luzem na dysku C:) - udało się. ALE skopoiwać pliku z folderu z powrotem już nie mogę. Myślę że chodzi o to, że folder ten ma atrybut tylko do odczytu. Aplikacja będzie uruchamiana na koncie zwykłego usera WINDOWSA XP - nie ma możliwości zmiany uprawnien tego konta a tym samym folderu .Szukałem dokumentacji odnośnie uprawnień folderów + Delphi - niestety bez rezultatów. Proszę jedynie o wskazówkę. Z góry wielkie dzięki.

0

Sorry zapomniałem dodać kod

procedure TForm1.N1Click(Sender: TObject);
var
S:TSHFileOpStruct;
begin //KPOIA BAZY

S.Wnd:=Handle;
S.wFunc:=FO_COPY;
S.pFrom:='C:\SIGMA.mdb';
S.pTo:= 'C:\SIGMA\DATABASE\REPLICA\SIGMA.mdb';
S.fFlags:=FOF_NOCONFIRMATION or FOF_RENAMEONCOLLISION or FOF_SIMPLEPROGRESS;
S.fAnyOperationsAborted:=True;
S.lpszProgressTitle:='Copying...';
SHFileOperation(S);
end;

Kod powyżej działa bez problemu, jednak gdy chcę skopiować plik bazy z C:\SIGMA\DATABASE\REPLICA\SIGMA.mdb do C:\ nie działa. Podeżewam że chodzi o atrybut folderu (tylko do odczytu).

0
Porucznik napisał(a)

Kod powyżej działa bez problemu, jednak gdy chcę skopiować plik bazy z C:\SIGMA\DATABASE\REPLICA\SIGMA.mdb do C:\ nie działa. Podeżewam że chodzi o atrybut folderu (tylko do odczytu).

C masz tylko do odczytu? To spróbuj tam stworzyć nowy pusty plik (z menu Nowy chociażby). ;)

A jeżeli to katalog z bazą jest RO to nie ma to żadnego wpływu na kopiowanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1