Program raz szybki, raz wolny [pascal]

0

Denerwuje mnie pewna rzecz, a mianowicie fakt, że jak uruchamiam program zrobiony w Pascalu to czasem działa on bardzo szybko, czasem wolno i nie chodzi mi o to że czasem dużo mi rzeczy chodzi na kompie i przez to zwalnia, po prostu jak raz włączę execa to wszystko śmiga bardzo szybko a czasem z tempem "żółwiowym" (np. zrobiłem sobie "wężyka" i czasem jest tak że po włączeniu się nie da wykręcić nawet, a czasem to ja sobie jeszcze spokojnie popatrzę jak pełznie i spokojnie skręcę :))
O CO CHODZI???!!!!

I jeszcze jedno pytanie. Jak rozwiązać problem, że na jednym kompie program chodzi wolniej na innym szybciej??

0

zdaje się unit crt na starcie programu wykonuje szybki test prędkości żeby delay odpowiednio długo trwał, a że test jest krótki to nie dokładny i za każdym razem może dawać całkiem różne wyniki
taka moja teoria to jest bo nie wiem w sumie ale skoro piszesz że się tak dzieje ...

to w sumie by było powiązane z tym że na jednym kompie działa wolniej a na jednym szybciej, gdyby delay działał dobrze o ile się o niego opierać to będzie działać aplikacja tak samo na każdym komputerze, pomijając to że np operacje rysowania po ekranie mogą być szybsze, tego nie zmienisz
rozwiązanie to chyba zrobić własną procedurę opóźniającą program

0

Z tą szybkościa to się w TP nie uda. Spróbuj użyć tej procedurki. Ja jej używałem zanim nie załatwiłem patha na runtime error 200

PROCEDURE Delay2(MS: Word); ASSEMBLER;
ASM
  mov  AX, 1000
  mul  [MS]
  mov  CX, DX
  mov  DX, AX
  mov  AH, 86h
  int  15h
END;
0

ta procedurka u mnie nie działa :( tzn. <ort>w ogóle</ort> nie wykazuje żadnego zatrzymania. Wpisywałem jako parametr nawet 60000 i nie widać żadnej zmiany :(

0

Dziwne? U mnie działała. Pojęcia nie mam co może być nie tak??? Prześlę Ci na maila mój TURBO.TPL (ten z pathem) może pomoże.

0

Dzięki bardzo, ale niestety brak efektów...:(

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1