Turbo Delphi Win32 a Turbo C++ 2006

0

Witam,

Jaka jest rożnica pomiędzy Turbo Delphi Win32, Turbo C++ 2006

skoro ten drugi potrafi kompilować kod Delphi ale odwrtotnie już nie to po co komu Turbo Delphi Win32???

Chyba że są to jakieś ograniczone możliwośći?

Czy ktoś zna odpowiedź? Czy wszystko "Delphiowe" da sie skompilować w Turbo C++ 2006

0

Hm... Jak wskazuje nazwa jeden służy do tworzenia aplikacji w Pascalu, drugi w C++, pobierz sobie dowolne programy napisane w tych językach i porównaj kody źródłowe... Zobaczysz różnice. :P

0

[diabel] chyba nie przeczytales dokladnie o co chodzilo, sęk w tym ze TURBO C++ kompiluje delphi, ale odwrotni juz nie

0

Z tego co ja wiem Turbo C++ pozwala kompilować jedynie moduły Object pascal'a czyli pliczki pas. Ale środowisko nie pozwoli na otwarcie całego projektu napisanego w Delphi pliczków *.dpr no i tych nowych pliczków jakie to one mają rozszeżenie, a już wiem *.bdsproj które zostały utworzone w Turbo Delphi.

A nie muszę chyba przypominać czym od powstania był C++ Builder. C++ Builder jak i teraz TurboC++ jadą na tym samym wózku, Całe VCL i CLX jest żywcem wźięte z Delphi a C++ ma napisane tylko odpowiednie interfejsy do tych już istniejących tworów Delphi. Owszem C++ Builder i Turbo C++ są wyposażone w Delphi Command Line Tool które umożliwia kompilowanie plików *.pas i *.dpr. Więc jak ktoś potrzebuje to z lini komend skompiluje sobie projekt z Turbo Delphi ale nie przez środowisko. Możecie zapytać dlaczego C++ Builder ma dołożony kompilator Delphi a Delphi nie ma kompilatora C++? Moim zdaniem jest tak dlatego iż Object pascal jest Naturalnym językiem do pisania komponentów VCL/CLX i dlatego Borland postanowił umożliwić instalowanie takowych komponentów z źrudeł w narzędziach do C++.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1