Błędy i niedociągnięcia Coyote i NewAge

0

Temat zbiorczy błędów [jak to zazwyczaj bywa] - jak się rozrośnie, to się go zamknie.

Kawałek z IRCa:

[18:05] <Marooned> -> http://4programmers.net/upload/
[18:05] <Marooned> opisy dla radio otorzyc w <label>
[18:05] <Vala|off> te kolorki wywoluja mdlosci:)
[18:05] <Marooned> bo to nie czasy IE zeby celowac w radio
[18:05] <Marooned> przywyklem do klikania w opis :)
[18:07] <Marooned> imho pole
[18:07] <Marooned> Nazwa projektu
[18:07] <Marooned> Nazwa będzie tworzyła URL do projektu (może pozostać pusta)
[18:07] <Marooned> powinno byc 2x dluzsze
[18:07] <Marooned> i zakaz pustego, bo wtedy sa kwiatki typu xxx.zip
[18:08] <Marooned> kategoria sortowana alfabetycznie
[18:08] <Marooned> jezyk -> nieznany a nie nieznane
[18:08] <Marooned> pod licencja link do ich opisu [bylo zglaszane na forum]
[18:09] <Marooned> "Możesz określić wersję aplikacji (max. 10 znaków)" -> to dac maxlength="10" dla inputa jesli juz
[18:09] <Marooned> Wybierz system operacyjny na jakim może zostąć skompilowany kod
[18:10] <Marooned> klikam na 'krok3' i fajnie, zebym lądowal na tej samej stronie w przypadku błędów a wymagane niewypełnione pola żeby miały np. wyróżnione tło + napis
[18:11] <Marooned> a nie jak teraz: pusta strona: błąd Musisz określić kategorię
[18:11] <Marooned> logo jest "clicable" do połowy :|
[18:11] <Marooned> do pierwszego 'm'
[18:11] <Marooned> Adam_Boduch notujesz? :D
[18:12] <Adam_Boduch> wiesz.. ja zagladam tu raz na jakis czas :/
[18:12] <Adam_Boduch> wiec moze wkleisz to w jakims topiku na forum?
[18:13] <Marooned> spox ;]
[18:13] <nm_ghost> hm, w panelu usera jest: Przypomnimy Ci o istnieniu tego konta jeĹĽeli nie zalogujesz siÄ? na nie w ciÄ?gu pĂłĹ? roku powinno byc: Przypomnimy Ci o istnieniu tego konta jeĹĽeli nie zalogujesz siÄ? na nie w ciÄ?gu pĂłĹ? roku
[18:13] <nm_ghost> opera chyba zwraca uwage na wielkosc znakow :>
[18:14] <Marooned> a chyba nie powinna wg standardow? ale ja jestem czlowiek c++ wiec wielkosc liter to sprawa istotna! :>
[18:14] <qyon|aw> true
[18:14] <qyon|aw> tak jak w *nixach
[18:15] <nm_ghost> na operce @ 800x600 download sie strasznie rozjezdza :/
[18:17] <nav> w ie banner
[18:21] <nav> http://img110.imageshack.us/img110/6111/coyote5rz.jpg

0
  1. Trzeba wyróżnić nieistniejące linki w tekstach. W subMain miały one kolor niebieski (aktywne czerwony), a tu lipa - czarne, takie same jak tekst.
  2. Należałoby chyba dodać border-bottom w menu. Jest ten szary border-left, a dolnego nie ma :p
  3. Download jak wiadomo się rozwala - przynamniej na Operze.
  4. Na Operze na pewno w dodawaniu postów na forum stopka idzie na dół zabardzo oraz tzw. content też idzie niżej od topu.
  5. W prywatnych msg po wybraniu 'Napisz wiadomość' otwiera się okienko. Tylko że jest ono puste.
  6. Mapa odsyłaczy na topie jest za mała - obejmuje tylko część loga (dla niewiedzących: napisu '4programmers.net')
  7. Może jakiś padding-left w szukajce na górze?
0

Gdzie nie spojrzeć to inaczej.
http://img186.imageshack.us/my.php?image=uo00057ch.jpg

To w tytule okna to chyba wina FF, ale reszta juz nie.

Edit:

Tagi image nie działają

Można by pogrubić w topicku nazwy użytkowników.

Edit 2.
Po klikneiciu na link strona wyswietla sie w tym samyym oknie a powinan w nowy. No chyab ze gdzies to mozna przestawić z panelu użytkownika.

user image

0

statystyki coś nie działają...

0

Przeglądając forum na samej górze strony jest '1'. :-|

0

Po co "śmieci" w koszu przetrzymywane AŻ 10 DNI nie wystarczą 2 dni [???] [???]

ps. nie chcialem tworzyc innego tematu

//tak sie tylko pytałem.... w końcu są niepotrzebne :-P

0
sesef napisał(a)

Gdzie nie spojrzeć to inaczej.
http://img186.imageshack.us/my.php?image=uo00057ch.jpg
Już pisałem Adamowi aby zamieniś "C Sharp" na "C Hash" - nawet Microsoft pisze tę uproszczoną wersję, google też to tak indeksuje.

zawisza92 napisał(a)

Po co "śmieci" w koszu przetrzymywane AŻ 10 DNI nie wystarczą 2 dni [???] [???]
Przeszkadza Ci?

0

W zakladce wiadomosci/wiadomosci odebrane jest przycisk 'usun zaznaczone', problem w tym, ze nie ma co zaznaczac.

Dopisane:

  1. Gdzie ikonka do banowania? [diabel]
  2. Logi nie dzialaja:
    Fatal Error
    Could not load file ./templates/simple/view_log.tpl
0

Żeby nie pisać jeszcze raz tego samego to polecam przeczytać komentarze:
http://4programmers.net/Nowo%C5%9Bci/Nowa_szata_graficzna!

0
tiger napisał(a)

statystyki coś nie działają...

Działają.
Chyba, że wcześniej nie działały :-)

0

u mnie większość statystyk jest wyzerowana..
nawet na stronie głównej jest:

4p.net napisał(a)

Statystyki

  1. Artykyłów: 1
  2. Komentarzy: 0
  3. Plików: 0
  4. Użytkowników: 2
  5. On-line: 222
0

U góry, gdzie jest Wylogowanie | Forum | Pomoc | Reklama | Szukaj moja xywka wychodzi po za ten zielony pasek.

0

A wiec wyjasniam :)
Co do "c sharp" i "c hash". W dziale download zrobilem tak aby zrobic przyjazniejszy URL, ktorego nie trzeba by bylo zamieniac z "C#" na "Csharp". Wiadomo za co odpowiada znak # w pasku adresu. Dlatego uzylem poprawnego znaku "sharp" takiego jaki powinien byc. Nie wiem czemu jednak Tobie on sie nie wyswietla, jest to znak ze standardu UTF o ile sie nie myle [???]

Statystyki dzialaja juz, logo klikalne.

Znacznik image nie dziala? Hmm... przetestowalem i jest ok.

Faszczu: jaka ikonka banowania? Gdzie? Logi nie dzialaja? No coz, nie ma pliku view_log.tpl ze skorki simple... eh...

Co do menu to bedzie ono posiadalo mozliwosc chowania sie. Nad wygladem forum oraz wiadmosciami prywatnymi bedziemy pracowac ;) Moze jakies propozycje layoutu forum (kolorystyka, polozenie itp.)? Rowniez jezeli chodzi o te ikonki "Nowy temat", "Szukaj" bo one sa do wymiany.

Co do wygladu strony w roznych przegladarkach to oczekuje na pomoc, jak pisalem w Newsie.

0

Ikonki postów przeczytanych i nieprzeczytanych są podobne - za bardzo. Ciężko jednym rzutem oka odróżnić je.

user imageuser image
user imageuser image

Dodatkowo nie podobają mi się emotki - fajnie byłoby zdobyć jakieś w jednolitym stylu, a nie każda z innego zestawu.

Nie podobają mi się również przyciski w stylu poniższego. Nie pasują do reszty skórki - są takie duże i klockowate.
user image

Strasznie brak też 'szybkiej odpowiedzi'.

[Czytaj moj post powyzej, te ikony pojda do wymiany - czekam tylko na jakies propozycje zmiany ich wygladu [green] - dop. A.B.]

0
Szczawik napisał(a)

Ikonki postów przeczytanych i nieprzeczytanych są podobne - za bardzo. Ciężko jednym rzutem oka odróżnić je.

Tez sie do tego podlaczam.Te ikonki sa mało czytelne

0
Faszczu napisał(a)
  1. Logi nie dzialaja:
    Fatal Error
    Could not load file ./templates/simple/view_log.tpl
    odblokowałem simple na ftp, poprawiłem szablony, działa :>
0

Adam: szybkie pytanie - jak w tej skorce dac bana?

0

http://4programmers.net/download/LISP.zip
kodowanie PL znaków z archiwum nie teges:
"Przewodnik po j?zyku Common Lisp.htm"
przez co po kliknięciu:

Błąd
Plik o podanej ścieżce nie istnieje w repozytorium

0

Pole do którego wpisuje się szukany text w tej wyszukiwarce (na samej górze) jest za długie i literki wystają jak sie długi text napisze :P, i jeszcze jedna sugestia: gry wpisze się np "Źdźbło" to kreseczka z literki "Ź" wystaje poza białe pole przygotowane dla textu :P

0
LukaStrz napisał(a)

[..] i jeszcze jedna sugestia: gry wpisze się np "Źdźbło" to kreseczka z literki "Ź" wystaje poza białe pole przygotowane dla textu :P

Kurczę, że też nie wpadłem, by tam "Źdźbło" wpisać.. [browar]

Aby nie było przytłaczającego listingu niedociągnięć, wtrącę, że sposób edycji profilu jest dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem - gratuluję pomysłu :)

Czepię się jeszcze 3 elementów na forum: zbyt mało czytelne są nicki (może pogrubić i wyśrodkować?) przy treści postów, przedział między kolejnymi postami wydaje się zbyt mało wyraźny, a ostatni post przydałoby estetycznie wykończyć, bo pod nim jest tylko dużo białego tła i od razu opcje.</url>

0

http://4programmers.net/Forum/search.php?mode=user&q=Marooned&sort=time

  1. zniknęła ostatnia kolumna z działem [arcyprzydatna sprawa]
  2. wszystkie niezablokowane wątki mają ikonkę nowych postów

poza tym: omg, moje oczy... rzeźnicko mała i zbita czcionka, oczopląs

o chaosie w ikonkach przy pisaniu postu się nie wypowiem.

0

Ja z kolei błagam o zwiększenie czcionki na forum o 1 pkt. Ta jest stanowczo za mała.

0

Jest niezgodność w budowie XHTML - strona ze stylem powinna zaczynać się liniami:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<?xml-stylesheet type="text/css" href="http://4programmers.net/templates/NewAge/theme/main.css" ?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Strict//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd">

Obecnie 2 linia (xml-stylesheet) znajduje się na końcu head, co jest ewidentnym błędem. TidyHTML Validator z resztą zgłasza mi ten błąd.

Dodatkowo, wielu znacznikom img brakuje alt, choćby pustego.

0

Adam tak to zrobił, bo bez tego ponoć IE wyświetlał totalny chaos. Dlatego sam tego nie zgłaszalem.

0

Ogólne wrażenie: strona główna fajna, logo fajne, forum zepsute :(

Co do forum to:

  1. Zmniejszyć rozmiar kolumn dla tych mało przydanych cyferek (liczba postów i inne takie, co to w statystykach powinny być a nie na forum)i rozszerzyć opisy for, wówczas wszystko "podjedzie" wyżej i więcej for będzie widoczne na raz.
  2. Ścieżkę do tematu zwiększyć przynajmniej o jeden. Przyzwyczaiłem się klikać na link "Forum" w ścieżce "Strona główna :: Forum :: Developers :: Coyote ".
  3. Zacząłem już przyzwyczajać się do simple i teraz te delikatne rozdzielenie postów prawie niewidocznymi na moim ekranie (notebook) paskami, troszkę przeszkadza. Da się jakoś wyraźniej? Ew. kiedy simple będzie :P
  4. Dużym problemem byłoby zmniejszenie szerokości stronki o ok. 32px? Zawsze mam okno przeglądarki ustawione na rozmiar mniej więcej 960px. Większość stron o stałej szerokości robi asekuracyjnie margines taki, że przy tych 960px jeszcze mi się nie pokazują paski (to oczywiście indywidualna prośba z najniższym priorytetem do zrealizowania).
  5. Dołączam się do prośby o zwiększenie czcionki o 1pt.
0

o to ja też coś dodam

  1. przydało by się odpowiedz na dole postu - nikt nie klika od razu na odpowiedz tylko czyta cały post i na końcu jak ma coś do dodania to odpowiada (teraz trzeba albo znowu na górę przewinąć albo da cytuj i wyciąć cytat) - drobna rzecz a jaka upierdliwa
  2. w PasteBin chybanie tak to miało wyglądać

user image

  1. w Download też to chyba nie tak miało być

user image

(wszystkie screeny z Opery)
4. BTW gdzie ten upload? - znalazłem ale przydał by się link na głównej do niego

  1. przydało by się jakoś wyróżnić początek całego topica i koniec - czyli jakaś linia (ślaczek, cokolwiek) przed pierwszym postem na stronie zaraz za ostatnim bo ten biały niby fajny ale za dużo go jednak (to takie moje własne odczucie)

  2. no i można by oddzielić w widoku postów część opisu usera od treści postu, np. coś takiego (robione na szybko w paincie wiec efekt marny)

user image
na
user image

niby zmiana kosmetyczna ale teraz tak dziwnie text postu zaczyna się na środku strony

[edit: literówki]

0

A mi się nie podoba dział download :( poprzedni był lepszy (wszystko na jednej stronie - tylko "twoje programy" są niezmienne :]) i gdzie komentarze do plików albo licznik ściągnięć (od razu tam gdzie plik)?

0

Wiem ze jest duzo rzeczy pilniejszych, ale jednak zwróce na to uwagę, w katalogu jest takie coś:

Z pogranicza
Recenzje
Algorytmy
(X)HTML
C#

a imo powinno byc

C#
(X)HTML
Z pogranicza
Algorytmy
Recenzje

Chyba nie musze tłumaczyć dlaczego..

Jeszcze dodam ze brakuje mi nawigacji na dole strony (Strona główna :: Forum :: itd), teraz gdy koncze czytac temat i chce uciec "poziom wyzej" musze przewijac strone na samą góre zeby znaleźć tam odpowiednie linki

0

Layout byl oryginalnie projektowany pod Arial w wielkosci 11px i taka czcionka jest teraz. Powiekszenie tej czcionki owocuje, hmm... no IMHO - niezbyt fajnym wygladem:

www.tvk.wroc.pl/~tvk324a/Arial12.jpg

Mozna zmienic na Verdane co juz jest lepszym rozwiazaniem:

www.tvk.wroc.pl/~tvk324a/Verdana11.jpg

Mozna tez pojsc na kompromis i po prostu zwiekszyc czcionke na forum? Jak myslicie?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1