Wersja podgladowa nowej skorki

0

Pod adresem http://4programmers.net/coyote-dev/ znajduje sie nowa wersja nowej skorki. Od razu mowie ze jest to wersja podgladowa wiec nie wszystko musi tam dzialac :] System dziala na jakiejs starej bazie wiec konta userow istnieja, a rejestrowac sie mozna bez potwierdzenia rejestracji.

A wiec od razu mowie:

  • dzial download nie jest jeszcze do konca zrobiony. Bedzie zmieniony zgodnie z sugestiami prezentowanymi ostatnio w tym dziale,
  • wiadomosci prywatne niby dzialaja, ale trzeba jeszcze dorobic pare opcji :)
  • raportowanie postow na forum nie dziala
  • nie dorobilem podlagu na forum
  • jakies drobne szczegoly ;]

Pisze tego posta aby posluchac Waszych sugesti co do wygladu. Nie jestem grafikiem ani nie zajmuje sie projektowaniem stron dlatego nie mam zbytnio talentu do tych spraw ;] Zostawmy jednakze grafike! Grafika jest jaka jest, zostala juz zrobiona. Jedyne graficzne elementy ktore mozna by pozmieniac to ikony na forum, ktore obecnie sa zapozczone ze skorki submain, ale hmm... na razie nie mam mozliwosci :/ Rowniez przyciski "Nowy temat", "Odpowiedz" - tez chetnie bym zmienil.

Bardziej chodzi mi o kolorystyke, ulozenie elementow. Np. kolorystyke na forum czy na poszczegolnych stronach. PROZSZE, nie piszcie tylko "to mi sie nie podoba" albo "to mi sie podoba", tylko konkrety! Co zmienic, jak zmienic! Najlepiej jak zmodyfikujecie strone ktora sie nie podoba, wedlug wlasnych upodoban tak, aby kazdy mogl zobaczyc roznice!

Na pytania chetnie odpowiem.

0

Em, newsów z serwisu (tych co się pojawiają raz na ruski rok) brakuje, czy mi się wydaje?

Tytuły artykułów przy podglądzie w ogóle się nie wyróżniają - są napisane takim brzydkim Timesem standardowym, lepsze by było ich powiększenie, zmiana koloru i pogrubienie.

Także czcionka przy podglądzie artykułów jest za mała jak dla mnie (11px). I jeszcze jedno - rozmiarów czcionek nie powinno podawać się w pikselach, bo wtedy nIEktóre przeglądarki ;) nie umieją korzystać z funkcji powiększania tekstu na stronie (IE 7 umie, ale kto normalny go używa?). Raczej proponowałbym zastosowanie zamiast 11px rozmiaru względnego, tj. albo small, albo 0.75em gdzieś tak.

No i ikonki na forum nie pasują... Ale ogólnie to jest bardzo ładnie.

0

Przydałoby się, gdyby górne logo było linkiem do strony głównej.

0

A to ja mam pytanie:
Rozumiem, że ze stroną główną serwisu ciężko, ale może chociaż forum dałoby się zrobić na procentach, coby na 800x600 nie mieć dwóch scrollbarów ? (to jest oczywiście tylko pytanie - proszę nie krzyczeć :) ).

0

Ktos: przy podgladzie tekstow? Ale w ktorym miejscu, masz na mysli tekst Edytujesz "Mod rewrite" czy cos innego?

Co do wielkosci czcionki to na calej stronie jest 11px... no i nie mow ze w IE nie da sie jej powiekszyc :D LOL, nie wiedzialem o tym.

Szczawik: wlasnie mnie to tez denerwuje, dobrze ze o tym przypomniales bo intuicyjnie sie klika w logo jako URL do strony glownej. Probowalem podzielic caly top strony na logo + cale tlo. Ale nie wygladalo to ladnie, widac bylo ze grafika jest "nalozona" (nie wiem jak to wyjasnic). Moze cos robilem zle? [???]

Co do newsow to zgadza sie. Zastanawialem sie czy aby z nich nie zrezygnowac. Widzisz na glownej te 2 newsy duze zaraz po lewej stronie? Otoz napisalem "wtyczke" do systemu szablonow, ktora napotkajac na tag {NEWS} pobiera z bazy N ostatnich tekstow ktore przynaleza do kategorii "Nowości". Wiec teoretycznie, w razie gdyby jakis komunikat trzeba bylo nadac, wystarczy umiescic taki tekst w kategori "Nowości" i juz zostanie wyswietlone.

Co do ikon to fakt ze nie pasuja :/ Ale nie wiem co na to poradzic... ktos ma bardziej pasujace, zielonkawe jakies? :PP

Smiglo: widzisz, zarowno forum jak i wszystkie podstrony krozystaja z tej samej grafiki u gory strony. A ona ma szerokosc 1000px.

0
Szczawik napisał(a)

Przydałoby się, gdyby górne logo było linkiem do strony głównej.

Tak, właśnie - też mi to od razu rzuciło się w oczy.

Poza tym te czarne kropki przy działach pod Warsztatem. Jak dla mnie są trochę za blisko lewej krawędzi (przynajmniej powinny być równo z tekstem wyżej) i użyłbym raczej tych kwadracików (takich jak przy Inne) zamiast kropek.

//Dopisane:
Coś nie do końca podoba mi się przejście między tłem treści a tłem oblewającym treść (te szare w kropki) - powinny być wycieniowane bardziej. Widać ten brak na dole szczególnie, gdzie dolna zielona belka jest ładnie na okrągłych rogach cieniowana, a przy zetknięciu z szarym tłem jest "brutalne cięcie" ;)

To chyba tyle moich uwag.

0
Thomashek napisał(a)

Poza tym te czarne kropki przy działach pod Warsztatem. Jak dla mnie są trochę za blisko lewej krawędzi (przynajmniej powinny być równo z tekstem wyżej) i użyłbym raczej tych kwadracików (takich jak przy Inne) zamiast kropek..

Mowisz - masz! :)
Poprawione. BTW: to jest pikus i szczegol, ale zwrodzcie uwage, na te kropeczki przy wypunktowaniu (znacznik

  • ). Czy mi sie wydaje czy nie sa one wysrodkowane w pionie wzbledem danej pozycji (
  • )? Wie ktos czy da sie to zmienic?</p>

    I jeszcze kolejna sprawa. Jak ktos korzysta z Opery to niech zwroci uwage na menu po prawej stronie. Ikonki zielonych folderow przylegaja do tekstu (na FF tego nie ma). Wie ktos jak to poprawic? :)

0

Adam, chodzi mi o ten tekst przy artykułach ;) To nie jest Times, coś mi się pomyliło (myślałem o obrazkach chyba wtedy :)). A co do wielkości tekstu w pikselach - http://riddle.jogger.pl/2005/09/26/dlaczego-ie-nie-skaluje-pikseli/.

A pod Internet Explorerem 7 beta 2 strona się nieźle rozwala (screen).

0

Ok, dzieki za linka :) Teraz juz wiem.
A co do IE, to nie widziales jak to wyglada pod innymi wersjami IE 8-O Masakra!! Nie wiem co moze byc przyczyna! Na lokalnym kompie ta sama strona w IE wyswietla sie ok, ale gdy witryna jest w sieci po prostu robi kaszane jedna wielka!! Zobaczcie sobie...

0
Ktos napisał(a)

A pod Internet Explorerem 7 beta 2 strona się nieźle rozwala (screen).

to jest rozwalanie się ? to jak nazwiesz wygląd tego pod Internet Explorerem 6 ? (screen)

BTW czemu ścieżki do obrazków w stylach są w cudzysłowach ?
co to za część edukacyjna na końcu stylów ? :)

/* szary: #F8F8F8; /
/
ciemno zolty: #f9fde9; */

0
  1. przydał by się jakiś padding w inpucie wyszukiwarki
  2. imho padding w nazwach kategorii i downloadu również byłby wskazany
  3. skoro jesteśmy przy paddinggu :-) to w menu obok wyszukiwarki również by się przydał :-)
  4. http://www.beldzio.com/null/4p_css_bug.jpg <- chyba tak nie miało być :-)

jak dla mnie bomba :-) zajebiście mi się skórka podoba :-)

0

Beldzio: wlasnie o tym paddingu pisalem w jednym ze swoich wczesniejszych postach. Ze u Ciebie tak jest, a u mnie nie - i nie wiem jak to rozwiazac :/

O ile sie dobrze rozumiemy :) Chodzi o ikonki obok nazw kategorii w menu.

0

I za to właśnie kocham CSS ;-D jeśli chodzi o 2 i 3 pkt to chodzi mi o to -> http://www.beldzio.com/null/4p/netcoyote-dev.html jeśli o ostatni to zaraz lookne co tam mogę namieszać :-)

0

Na start szybkie zbluzganie Adama :]
Adaś - zarzuć no okiem na swoją wypowiedź: http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=84099
Tłumaczenie, że logo ma stałą szerokość to nie argument - strona ma być funkcjonalna a nie z błyszczącym logo. Zawsze da się zrobić ładne przejście do jednolitego koloru.
Czekam na szerokość strony 100% [czy tam 90%] - obecnie jest jak było - pół monitora się marnuje.

Sprawa druga: forum. Masakrycznie rozlazłe! Obecnie widzę 90% działów na jednym ekranie, w nowej jakieś 60% - po co tak marnotrawić miejsce? Zaraz dojdzie dział z UML [brr] i od Newbie do Coyote trzeba będzie kilometr stronę przewijać. Poza tym.. wygląda to nieestetycznie, hektar kwadratowy białego pola a w nim jakaś liczba.

Profil usera: zrealizowałeś mój ukryty pomysł. Tak to chciałem aby to wyglądało - podzielone na zakładki [taki projekt ustaliliśmy z LKSem panelu admina, gdzieś się wala po dysku od pół roku :P]. Super. Bardzo fajnie, że w końcu dojdzie lista obserwowanych artów i wiadomości prywatne w jednym miejscu.

Natomiast jestem całkowicie przeciwny otwieraniu nowych okien do jakiegokolwiek zadania! Chodzi o pisanie PM. Skoro w JS zmieniasz skrzynkę odbiorczą/nadawczą to w tym samym miejscu wyświetlaj panel pisania PM - po co nowe okno? :/ To jedyny minus.. reszta miodzio jeśli chodzi o panel :)

szczegół: dodawaj "onload=pole.focus()" aby można od razu pisać [czy to PM, czy to pole szukarki etc]. To samo wydaje mi się, że bardzo użyteczną rzeczą jest tabindex aby najpierw skakać po używanych polach, a nie żeby trza mijać 100 guziczków od tematu do treści.

I znów wracam do nowych okienek. Klikam na wiadomość prywatną i pojawia mi się nowe okno :/ Co gorsza, ustalona wielkość, nie mogę rozszerzyć. Klikam na link w PM i strona ładuje mi się w okienku, muszę kopiować, wklejać.. irytujące. Zrezygnuj proszę z jakichkolwiek wyskakujących okien i wszystko rób w jednym. Nowe okna to relikt starych rozwiązań sieciowych, teraz tylko irytuje.

Nicki w komentarzach powinny być linkami, często tego brakuje a sprawa prosta.

Artykuły wyglądają bardzo przejrzyście, czytelnie i elegancko.
Nowe menu również o wiele ładniejsze od obecnego. Brakuje mi jedynie możliwości jego schowania, bardzo lubię oglądać art na całej szerokości. A już szczególnie, że nie ma width: 100%
Mam nadzieję, że możliwość chowania [i trzymania ustawień] powróci!!!

Radiobuttony na zakładce historii pionowo, coś nie teges.
Baaaardzo polecam dodać do pól typu data czy user styl: "white-space: nowrap;" bo to lipa, jak na 2 linie to się łamie.

Wyszukiwarka na wew. 404 to fajna sprawa.

Na http://4programmers.net/coyote-dev/Nowo%C5%9Bci/Rozdzia%C5%82_1 prawe menu mam na samym dole na środku.

Nad polem dodawania komentarza jest tajemnicze "dnia" :|

"NewAge" [green]

O ikonach na forum nie będę się wypowiadać [green]
i to krzywe są.. ogłoszenie np. ;]

Wiem, że pisałeś, że tu nie musi być jak na innych skórkach.. ale serio brakuje odpowiedzi na dole strony. np. na phpBB jest tylko na dole.. to logiczne.. czytasz wątek z góry na dół a potem odpowiadasz.
I.. przydała by się szybka odpowiedź :) [właśnie na simple w niej piszę [green]] - bardzo umila korzystanie z forum.

Całkowita reorganizacja rozmieszczenia emotek przy pisaniu postu - teraz są bez ładu i składu.

Ech... pisałem to prawie godzinę :O pewnie milion postów nowych się pojawiło w tym czasie..
chwilowo dość

ogólne wrażenia:
główna: świetnie
forum: lipa

P.S.
No i widziałem zdziwienie, że IE nie skaluje czcionek w px - ale po to właśnie autor pisze w px aby były takiej wielkości. Nie wiem skąd zdziwienie :)

0

http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2F4programmers.net%2Fcoyote-dev%2FNowo%C5%9Bci%2FRozdzia%C5%82_1 <- przydałoby się wywalanie znaków innych niż alfanumeryczne z id + alt + rows + cols :-)

0

Strona główna - jedna rzecz mi się negatywnie rzuciła w oczy - nie wiem, czy to wina mojego monitora, przeglądarki, czy jeszcze czegoś innego (oczu? ;) ), ale niektóre teksty wydają mi się strasznie kanciaste, a przez to nieczytelne. Mam na myśli m.in. teksty w menu (te po prawej stronie) i w menu "Inne" te pochylone teksty na dole. Reszta mi się podoba.

Co do forum - popieram Marooneda nogami i rękami. Strasznie dużo wolnej przestrzeni, a nawet na sporej rozdzielczości forum trzeba przewijać strasznie długo. Tylko ta wolna przestrzeń to nie w hektarach kwadratowych liczona, tylko w zwykłych, bo by jednostka wyszła w m^4, a jeszcze czterowymiarowych monitorów nie widziałem ;). No i ikonki, faktycznie nie pasują.

Co do nowych okienek w PW, szybkiej odpowiedzi i zakładek w profilu - podpisuję się pod Maroonedem :)

@Bełdzio - w zaproponowanej przez Ciebie wersji mam kilometr od ikonki do napisu. To w każdej przeglądarce wygląda inaczej, w tym problem.

P.S. No i wygląd tej strony pod IE jest przerażający. Co prawda stosunkowo mało osób stąd korzysta z IE, ale czy jest ich tak mało, by totalnie ich ignorować?

//Edit: @Wolverine - ciekawy pomysł :). Mnie się podoba.

0

Łooooo w mordę :D
Spojrzałem na stronę spod IE6, ale rzeźnia :[
Też teraz stronkę robię, na FF git, wchodzę na IE i zgroza... powinni tego zakazać :/

Na głównej mam mnóstwo takich samych błędów, nie wiem, czy to JS czy CSS:

Błąd: Oczekiwano ":", ale odnaleziono ";". Deklaracja opuszczona.
Plik źródłowy: http://4programmers.net/coyote-dev/
Wiersz: 0

0

Ja tylko dodam, ze ten jednolity, zielony pasek pod logo mozna by wykorzystac jako taki "pasek adresu" (czyli to co tutaj wyglada tak: "4programmers.net :: Forum :: Developers :: Coyote [Ustaw zakładkę] Wersja podgladowa nowej skorki"). Zeby byl caly czas wyswietlany (nawet na glownej zeby wiadomo bylo, ze on tam jest), i caly czas wygladal tak samo (tj byl w tym samym miejscu).

0

Ja się znowu przyczepie do PM:
W wiadomościach wysłanych nie wiem w jakim celu jest przycisk "Usun zaznaczone wiadomosci" skoro i tak nie ma checkboxow do zaznaczania. Brak checkboxow rozumiem (wyslane), ale przycisku tez nie powinno byc :)

0

Wow, sporo tego... wiec zacznijmy od poczatku...

Bełdzio napisał(a)

Ale powiedz mi co zmieniles, bo jakos nie moge sie doszukac zmian :| I kolumny w menu sa "popsute". Tj. obecnie pozycje menu sa pogrupowane w dwoch kolumnach. W twoim wykonaniu wszystko jest w jednej.

Marooned napisał(a)

Sprawa druga: forum. Masakrycznie rozlazłe! Obecnie widzę 90% działów na jednym ekranie, w nowej jakieś 60% - po co tak marnotrawić miejsce? Zaraz dojdzie dział z UML [brr] i od Newbie do Coyote trzeba będzie kilometr stronę przewijać. Poza tym.. wygląda to nieestetycznie, hektar kwadratowy białego pola a w nim jakaś liczba.

Hmm... taka mialem wene ;) Czekam wiec na propozycje zmiany wygladu, moze ktos bedzie mial lepszy pomysl na ulozenie/kolorystyke.

Marooned napisał(a)

Zrezygnuj proszę z jakichkolwiek wyskakujących okien i wszystko rób w jednym. Nowe okna to relikt starych rozwiązań sieciowych, teraz tylko irytuje.

Mialem pomysl aby wszystko zrealizowac na JS. Tj. wszystkie dane ladowane by byly w PHP. A pozniej tylko JS, tj. pokazywanie formularza do pisania, pisanie samego tekstu. Fajnie by bylo, gdyby po napisaniu wiadomosci, nie trzeba bylo przeladowywac strony aby wiadomosc sie pojawila w skrzynke nadawczej. Da sie to zrobic? Jednak moja wiedza z JS nie jest wystrczajaca do tego dlatego licze na pomoc. Juz wkrotce wysle wszystkie zrodelka na CVS.

Marooned napisał(a)

"NewAge" [green]

:]

Adam.Pilorz napisał(a)

P.S. No i wygląd tej strony pod IE jest przerażający. Co prawda stosunkowo mało osób stąd korzysta z IE, ale czy jest ich tak mało, by totalnie ich ignorować?

Poprawilem. Wiecie co bylo przyczyna? Deklaracja CSS umiesczona w 2 linii dokumentu:

<?xml-stylesheet type="text/css" ... Jak dam pare linijek nizej to jest ok [green] > ##### Marooned napisał(a) > Błąd: Oczekiwano ":", ale odnaleziono ";". Deklaracja opuszczona. > Plik źródłowy: http://4programmers.net/coyote-dev/ > Wiersz: 0 No wlasnie :-/ O co chodzi [???] Nie wiem czemu tak jest. Wolverine: juz myslalem o tym. Bo brakuje tego wlasnie klikalnego logo a taki pasek nawigacyjny na kazdej stronie serwisu bylby przydatny. Tylko jezeli ten pasek poszerzymy aby zmiescil sie tam tekst to nie wyglada zbyt korzystnie. Ale cos sie moze wymysli ladniejszego; mozna poszerzyc pasek tylko w 1/3 szerokosci, ladnie zaokraglic itp.
0
Adam Boduch napisał(a)

Fajnie by bylo, gdyby po napisaniu wiadomosci, nie trzeba bylo przeladowywac strony aby wiadomosc sie pojawila w skrzynke nadawczej. Da sie to zrobic?

Da się. Najlepiej byłoby wykorzystać do tego celu AJAX, tak jak to wygląda w GMailu na przykład. Ale nie wiem, czy to, na co pozwala skórka wystarczy. Tzn. czy mechanizm skórek pozwala na takie bajery :)

0
Adam Boduch napisał(a)

Mialem pomysl aby wszystko zrealizowac na JS. Tj. wszystkie dane ladowane by byly w PHP. A pozniej tylko JS, tj. pokazywanie formularza do pisania, pisanie samego tekstu. Fajnie by bylo, gdyby po napisaniu wiadomosci, nie trzeba bylo przeladowywac strony aby wiadomosc sie pojawila w skrzynke nadawczej. Da sie to zrobic?

o ile się nie mylę to można by to zrealizować za pomocą advAJAX...

0
Adam Boduch napisał(a)

Wow, sporo tego... wiec zacznijmy od poczatku...

Bełdzio napisał(a)

Ale powiedz mi co zmieniles, bo jakos nie moge sie doszukac zmian :| I kolumny w menu sa "popsute". Tj. obecnie pozycje menu sa pogrupowane w dwoch kolumnach. W twoim wykonaniu wszystko jest w jednej.

wszystkie zmiany są w wewnętrznym arkuszu, u mnie pod wszystkimi przeglądarkami jest ok, ale z tego co na # pisał nav to u niego się sypie :D imho trza określić konkretne szerokości div'ów

// taki sam problem (z uciekającym) divem miałem w tidoCMS i odpowiednie określenie szerokości załatwiło sprawę

0

Czy pasuje taki pasek z adresem jak tutaj http://4programmers.net/coyote-dev/ ?

Chodzi aby na pasku zawsze byly "sciezki" prowadzace do danej strony i zawsze dalo sie wrocic. Przy dlugich tematach na forum nie bedzie mozna zawrzec calej sciezki. Myslalem aby dodac tutaj troche JS, aby sie cos rozwijalo przy najechaniu kursorem mychy... mm, no nie wiem :/

0
Adam Boduch napisał(a)

Mialem pomysl aby wszystko zrealizowac na JS. Tj. wszystkie dane ladowane by byly w PHP. A pozniej tylko JS, tj. pokazywanie formularza do pisania, pisanie samego tekstu. Fajnie by bylo, gdyby po napisaniu wiadomosci, nie trzeba bylo przeladowywac strony aby wiadomosc sie pojawila w skrzynke nadawczej. Da sie to zrobic? Jednak moja wiedza z JS nie jest wystrczajaca do tego dlatego licze na pomoc.
AJAX. Już wcześniej myślałem o wprowadzeniu go na 4p (4p/User:Marooned)

Dlaczego na forum na dole jest "Design: Cyprian Malinowski" - wymyślenie logo to nie jest design. A to, że ten człowiek zrobił jedynie stronę główną, bez żadnych podstron, to jest 1/234 całego 'dizajnu', nie wiem czemu za takie coś dostaje taką reklamę (szczególnie, że nie zrobił tego za darmo).

A ten pasek "you are here" to czemu nie na całą szerokość?

0
Adam Boduch napisał(a)

Czy pasuje taki pasek z adresem jak tutaj http://4programmers.net/coyote-dev/ ?
O to to to :)

Adam Boduch napisał(a)

Chodzi aby na pasku zawsze byly "sciezki" prowadzace do danej strony i zawsze dalo sie wrocic. Przy dlugich tematach na forum nie bedzie mozna zawrzec calej sciezki. Myslalem aby dodac tutaj troche JS, aby sie cos rozwijalo przy najechaniu kursorem mychy... mm, no nie wiem :/

Dokładnie. Tylko chwilowo to wracanie nie działa, zresztą pasek w ogóle się nie zmienia ;). No ale przypuszczam, że to tymczasowe. A jeśli chodzi o nie mieszczenie sięcałej ścieżki - może po prostu trochę skrócić? Zamiast "4programmers.net - Strona główna" dać samo "4programmers.net", ewentualnie długie nazwy tematów skracać i dawać kropki w środku. Swoją drogą sama nazwa tematu nie jest ważna (wszak to jest strona na której aktualnie jesteśmy), ważniejsze są wyższe poziomy, na które można wracać i jest sens klikać.

0

Dalem nieco dluzszy tekst, aby mozna bylo zobaczyc jak to bedzie wygladalo z dlugimi tematami. No mozna pierwsza fraze "4programmers.net" usuwac poniewaz mamy juz klikalne logo. Tez przez chwile myslalem nad tym aby bylo:

4programmers.net - [...] - To jest dlugi temat

I ze po najechaniu na [...] rozwija sie to co ma byc w srodku ;)

Albo, tak jak mowisz- bedziemy skracac tematy wstawiajac [...] w srodku.

P.S. Teraz pod IE pasek sie rozjezdza, ostrzegam tylko ;]
P.S.2. Trzeba odswiezyc cache przegladarki bo CSS podminilem.

0

Ach, o jednej ważnej rzeczy zapomniałem.
W profilu gdziekolwiek jest jakaś lista [zakładki, PM, ..] to fajnie, jakby były podstrony, bo jak ktoś ma 100 zakładek to rzeźnia to przewijać imho :) I też jakże pomocnym będzie AJAX :) bo praca z ajaxem czystem relaksem :D

nav napisał(a)

Ja się znowu przyczepie do PM:
W wiadomościach wysłanych nie wiem w jakim celu jest przycisk "Usun zaznaczone wiadomosci" skoro i tak nie ma checkboxow do zaznaczania. Brak checkboxow rozumiem (wyslane), ale przycisku tez nie powinno byc :)
tzn. ja mam nadzieję, że da się zmienić PM tak, aby dalo się przechowywać wysłane wiadomości. Obecnie taka wiadomość znika jeśli odbiorcy ją usuną. Na innych forach klikam sobie checkboxa który zapisuje mi wiadomość wysłaną dla późnieszych moich celów.

0

Dobrze, zrobilem ten pasek nawigacyjny. Tyle ze dziala poki co na forum, mozna zaobserwowac tutaj np.:

http://4programmers.net/coyote-dev/forum/forum.php?f=24

Jezeli jest wiecej pozycji sa one ukrywane pomiedzy [...]. Zeby ten pasek dzialal na wszystkich podstronach nalezy zmodyfikowac nieco skrypty. Obecnie zrobilem tak, ze zadeklarowalem globalna tablice $navbar. I do niej laduje kolejne "czlony" nawigacyjne ktore maja byc na pasku:

$navbar[append_sid($config['FORUM_URL'])] = 'Forum';

Pozniej przy wyswietlaniu cala tablica jest sklejana razem.

Marooned napisał(a)

Ach, o jednej ważnej rzeczy zapomniałem.
W profilu gdziekolwiek jest jakaś lista [zakładki, PM, ..] to fajnie, jakby były podstrony, bo jak ktoś ma 100 zakładek to rzeźnia to przewijać imho :) I też jakże pomocnym będzie AJAX :) bo praca z ajaxem czystem relaksem :D

No, mi ta strona sie np. 4 sekundy laduje bo mam mnostwo zakladek ;) Ale jezeli chodzi o AJAXA to na mnie nie liczcie ;)

Marooned napisał(a)

tzn. ja mam nadzieję, że da się zmienić PM tak, aby dalo się przechowywać wysłane wiadomości. Obecnie taka wiadomość znika jeśli odbiorcy ją usuną. Na innych forach klikam sobie checkboxa który zapisuje mi wiadomość wysłaną dla późnieszych moich celów.

No nalezaloby przerobic caly system wiadomosci prywatnych. Na pewno sie da, ale kto to zrobi? [green]

0

co do AJAX'a to zerknij Adamie na http://advajax.anakin.us/index-pl.htm :-)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1