JavaScript w artykułach [dla modów i adminów]

0

Tak sobie dumam, czy byłaby możliwość włączenia tagu <script> w artykułach jeśli autorem jest >= moder ? Tak jak na forum jest "Włącz HTML".

Po co to?
Dzięki temu mogłyby powstawać bardziej rozbudowane szablony do wykorzystania przez zwykłych userów.

Pierwszy wykorzystujący nowe możliwości byłby szablon do zaszumiania adresów e-mail w treści - broniące przed robotami sieciowymi.

W treści pisałoby się <font color="darkred">{{Template:e-mail|[email protected]}}</span> lub nawet <font color="darkred">{{Template:e-mail|adres|domena.pl}}</span> jeśli roboty mają dostęp do strony z edycją.

W <font color="darkred">Template:e-mail</span> JS zająłby się wypisaniem e-maila w taki sposób, że w źródle strony nie byłoby jego jawnej postaci [piechnat pokazywał bodajże króciutki skrypt do tego].

Oczywiście należy pamiętać o zablokowaniu takiego szablonu, gdyż po modyfikacji normalnego usera [który nie ma opcji "Włącz JavaScript"] skrypt zamieniłby się na zwykły tekst tak jak to jest obecnie.

Co Wy na to?
Tak/Nie/Anuluj [green]

0

Może bezpośrednio z tego tagu nie skorzystam, ale nie mam nic przeciwko ochronie adresu. Dlatego tak.

// EDITED:
Marooned - a może ankietę? :>

0

Anuluj

co do zaszumiania emaili to mogłoby być - w końcu na forum np jest znacznik email nie wiadomo po co skoro nic nie robi właściwie

co do JavaScriptu w artykułach - myślałem że tego będzie dotyczył topic - wyskakuje pełno błędów zwłaszcza przy kliknięciu "Tryb edycji" i "Załączniki" - dlaczego to ? a no chyba dlatego że parametr w funkcji switchMode się zwie object co jest chyba zarezerwowanym słowem w JavaScripcie

0

Nie

W wiekszosci szablonow do parametru bedzie mozna wtrzyknac JSa jakiegos.

0
Wolverine napisał(a)

Nie

W wiekszosci szablonow do parametru bedzie mozna wtrzyknac JSa jakiegos.
?? Nie rozumiem tego zdania, sorry :|

A możesz teraz wstrzyknąć pełny kod HTML na forum tak jak ja?

Chyba, że piszesz o takim parametrze dla szablonu, który okaże się funkcją JS - ale to powinno dać się rozwiązać. Po to wątek aby była dyskusja.

0

Chodzilo mi wlasnie o szablony z JSem ktore kazdy bedzie mogl wykorzystywac, powiedzmy bedzie cos takiego:

Template:e-mail (napisany przez moda czy kogos tam z uprawnieniami):

<script>document.write('{0}@{1}');</script> //nie wiem czy tak sie wstawia parametry, nvm

a ja "wywolam" ten szablon tak:
{{Template:e-mail|cos|');alert('a}}

0

Pozostaje AddSlashes :). W sumie wychodzi na to samo, co przy komentarzach w standardowej księdze gości.

0

Hmm, z tego, co widzę, to jednak w pewnym sensie JS jest włączone w artach.
http://4programmers.net/text.php?mode=edit&subject=Template:Delphi_Modu%C5%82y
onclick="nazwa_funkcji" 8-|

0
Marooned napisał(a)

Hmm, z tego, co widzę, to jednak w pewnym sensie JS jest włączone w artach.
http://4programmers.net/text.php?mode=edit&subject=Template:Delphi_Modu%C5%82y
onclick="nazwa_funkcji" 8-|

http://4programmers.net/Forum/266829#266829 :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1