Ujednolicanie artykułów

0

Ja tak się przyjrzałem niektórym artykułom i uznałem, że trzeba jakoś ujednolicić to, by artykuły o podobnych rzeczach (np. typach danych, czy znacznikach HTML) wyglądały tak samo.

Trzeba ustalic jakąś strukturę i ogólny wygląd, tak aby każdy piszący artykuł się do tego stosował, bo na razie to jest różnie.

Bo jak tak spojrzałem na to, co napisał Bełdzio o znaczniku B i ja o znaczniku A to to wygląda nieco inaczej - myślałem nad dostosowaniem mojego, trochę zmieniłęm, ale po prostu trzeba zmusić wszystkich aby tworzyli podobne w wyglądzie!

I to trzeba ustalić na początku, tak aby potem nie trzeba było dostosowywać wszystkich artykułów.

Dobrze gadam? :)

/me popiera - nav

0

Własnie napisałem o doctype wg. stanadrdu który ktoś ustalił ;)

0

Tak jest, masz racje. Ogolnie, mi podoba sie Twoj styl, nie jestem tylko pewien, czy warto na samej gorze artykulu dodawac znacznik

z nazwa znacznika (w przypadku dzialu (X)HTML). W koncu kazdy wie co czyta, a tytul tekstu jest wyswietlany pare cm. wyzej, prawda?</p>

No i tak - trzeba oczywiscie w kazdym artykule dodawac informacje, jakie atrybuty sa dostepne w danym znaczniku (podlinkowane). Takze zdarzenia - to tez trzeba podlinkowac i opisac. Atrybuty niech beda podlinkowane do osobnej kategorii - np.: Atrybuty.

Dalej - zdarzenia. Zdaje sie ze jezeli juz w jakims znaczniku mozna dodawac zdarzenia, to juz wszystkie dostepne (mam racje?), tj. onclick, onmouseover. Mozna utworzyc szablon zawierajacy liste zdarzen, nastepnie taki szablon bylby dolaczany do kazdego tekstu. Nie trzeba by bylo wtedy w kazdym tekscie opisywac i linkowac te same zdarzenia.

Sklaniam sie ku formatowaniu Ktosia - tzn. wypunktowanie (przy pomocy znaku *) zamiast strzelek (zdaje sie Beldzia).

Jak mi sie cos przypomni to jescze dopisze. Jak sie juz ustali jakies zasady, opisze je w osobnym artykule.

0
Adam Boduch napisał(a)

Sklaniam sie ku formatowaniu Ktosia - tzn. wypunktowanie (przy pomocy znaku *) zamiast strzelek (zdaje sie Beldzia).

już poprawiłem :)

PS jak wstawiam txt :

* onclick
* ondblclick
* onmousedown
* onmouseup
* onmouseover
* onmousemove
* onmouseout
* onkeypress
* onkeydown
* onkeyup

i dam podgląd to jest ok, a jak dam zapisz to zostaje zamo onclick :(

0

Tak jak ktoś już wspomniał w komentarzach (chyba Wolverine, ale pewny nie jestem...) w artach nie powinno się używać kolorków, bo na subMain wszystko ładnie pasuje, ale już na innych skórkach może to wyjść różnie...

//EDIT
[do postu poniżej]
@Bełdzio: Nie, nie :] Ogólnie do tematu Ujednolicanie artykułów :D Bo sporo artów jest pełnych jasnozielonych nagłowów, itp...

0

@Patyk to było w odniesieniu do mojej wypowiedzi ? bo jak tak to nie widzę powiązania :)

0
Bełdzio napisał(a)
Adam Boduch napisał(a)

Sklaniam sie ku formatowaniu Ktosia - tzn. wypunktowanie (przy pomocy znaku *) zamiast strzelek (zdaje sie Beldzia).

już poprawiłem :)

PS jak wstawiam txt :

* onclick
* ondblclick
* onmousedown
* onmouseup
* onmouseover
* onmousemove
* onmouseout
* onkeypress
* onkeydown
* onkeyup

i dam podgląd to jest ok, a jak dam zapisz to zostaje zamo onclick :(

Racja, mam tak samo. Poprawiłem to w arcie o B robiąc

* `onclick` itd.

0

Poprawilem to. Zwiazane jest to z funkcja ktora usuwa atrybuty JS. Trzeba te funkcje dopracowac :/

0

W sprawie dzialu .NET... Hmm... jak to robimy? Hmm... albo .NET opisujemy w C# albo tworzymy osobny dzial .NET w ktorym opisujemy klasy, biblioteki wraz z przykladami w C# i Delphi ?

0
Adam Boduch napisał(a)

W sprawie dzialu .NET... Hmm... jak to robimy? Hmm... albo .NET opisujemy w C# albo tworzymy osobny dzial .NET w ktorym opisujemy klasy, biblioteki wraz z przykladami w C# i Delphi ?

No własnie pisząc o C# zauważyłem ze jest on strasznie mocno powiązany z .NET'em. Np. bibioteka standardowa albo typy danych należą bardziej do .NET niż do C#, dlatego byłbym za stworzeniem działu .NET, i silnego wiązania go odnośnikami z działem C_Sharp ;) Dzięki temu gdy <ort>pÓźniej </ort>ktoś będzie chciał opisywac ASP.NET, VisualBasic .NET, Managed C++ etc. to dużo będzie mial na wstepie zrobione.. w dziale .NET

[dopisane]
a skoro juz jesteśmy przy tym temacie to prosze zauważyć ze dział C_Sharp iloscia materiałów niewiele ustępuje Javie, a Java ma swój link na stronie gównej a C# nie :P

0

Ale nic nie ustalilismy w sprawie wygladu tekstow. Np. ktos dodal dzisiaj opis funkcji MessageBox. Opis jest spoko, ale ludzie nie wiedza jak edytowac i robia to jak chca, trzeba to opisac. Np. co myslicie aby na kazdej stronie opisu jakiejs funkcji umieszczac na gorze nazwe modulu do ktorego przynalezy w formie szablonu:

http://4programmers.net/text/Template:Delphi_Moduły
Przykład użycia: Brudnopis

0
Adam Boduch napisał(a)

Np. co myslicie aby na kazdej stronie opisu jakiejs funkcji umieszczac na gorze nazwe modulu do ktorego przynalezy w formie szablonu

Podoba mi się.

0
Adam Boduch napisał(a)

Ale nic nie ustalilismy w sprawie wygladu tekstow. Np. ktos dodal dzisiaj opis funkcji MessageBox. Opis jest spoko, ale ludzie nie wiedza jak edytowac i robia to jak chca, trzeba to opisac. Np. co myslicie aby na kazdej stronie opisu jakiejs funkcji umieszczac na gorze nazwe modulu do ktorego przynalezy w formie szablonu:

http://4programmers.net/text/Template:Delphi_Moduły
Przykład użycia: Brudnopis

  1. jak sam widzisz podkreslanie linkow wychrzania sie na "ł"
  2. cosik nie tak z odczytywaniem znakow z urla bo jak dopisalem recznie "ły" to bylo Edytujesz "Delphi Modu?y"
0
migajek napisał(a)
  1. cosik nie tak z odczytywaniem znakow z urla bo jak dopisalem recznie "ły" to bylo Edytujesz "Delphi Modu?y"
    Bo dopisując ręcznie piszesz w CP1250 a nie w UTF-8 ...
0
Marooned napisał(a)
migajek napisał(a)
  1. cosik nie tak z odczytywaniem znakow z urla bo jak dopisalem recznie "ły" to bylo Edytujesz "Delphi Modu?y"
    Bo dopisując ręcznie piszesz w CP1250 a nie w UTF-8 ...
    chetnie bym kliknal po prostu w link ale nie dziala ;>
0

Dobra, dyskusja umarła, a tutaj jednak wychodzi na to, że coś trzeba ustalić. jeżeli nikt nie ma nic przeciwko stylowi w jakim są napisane na przykład:
Br , Html , czy A to ja napiszę jakieś zasady formatowania i dodam je do http://4programmers.net/Pomoc/Zasady_redagowania_artyku%C5%82%C3%B3w (zrobimy sekcję XHTML).

Bo sie nam zaczyna śmietnik robi, sądząc po tym jak napisane są artykuły o Hr, H1 czy atrybutach Body.

0

Ktos - masz poparcie admina [green]
Robisz to wyśmienicie

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1