Nowe pliki na CVS

0

Na CVS powoli laduja pliki zwiazane z nowa wersja Coyote - 0.9.3. Zaznaczam, ze nie wszystkie punkty z TODO sa juz zrealizowane (m.in. uploadowanie plikow nie zostalo jeszcze pozmieniane) ale bede sukcesywnie do tego dazyl i uaktualnial CVS.

Wiele plikow zostalo w nowej wersji usunietych, wiele tez sie pojawilo (szczegoly ponizej). Na CVS obowiazuje podzial na galezie wiec fizycznie zaden plik nie zostal usuniety. W galezi coyote-0-9-2-stable nadal znajduja sie kody dotychczasowego Coyote'a obecnie dzialajacego na serwerze, ktore mozna obejrzec tutaj

CVWEB ukrywa jednak domyslnie pliki, ktore sa usuniete w glownej galezi, dlatego nalezy skorzystac z linka Don't hide

Jezeli poprawiamy bledy w Coyote 0.9.2, prosze wysylac pliki na CVS do galezi coyote-0-9-2-stable; do glownej galezi beda wysylane pliki wylacznie zwiazane z nowa wersja. Tutaj mozna obejrzec aktualna zawartosc CVS: http://cvs.4programmers.net

-------------------------
Coyote ChangeLog 0.9.3
-------------------------

$Id: ChangeLog-0-9-3.txt,v 1.1 2005/12/02 10:53:18 adam Exp $
$Source: /usr/cvs/coyote/docs/ChangeLog-0-9-3.txt,v $

* nieaktualne pliki:
	* about.php
	* add_article.php
	* add_faq.php
	* add_news.php
	* article.php
	* attachment.php
	* faq.php
	* file.php
	* regulamin.php
	* upload.php
	* message_parser.php
	* about.tpl
	* add_article.tpl
	* add_faq.tpl
	* add_news.tpl
	* article_cat.tpl
	* article_list.tpl
	* attachments.tpl
	* download_cat.tpl
	* faq_cat.tpl
	* faq_list.tpl
	* files_list.tpl
	* rss.tpl
	* rules.tpl
	* spider.tpl
	* upload.tpl
	* view_article.tpl
	* view_faq.tpl
	* view_file.tpl
* nowe pliki
	* text.php
	* attachment.php
	* parser.php
	* stats.php
	* docbook.php
	* text.tpl
	* text_form.tpl
	* text_cat.tpl
	* text_history.tpl
	* text_upload.tpl
	* text_linking.tpl
	* text_delete.tpl
	* definicja.jpg
	* catalog_bg.jpg
	* findit.gif
	* hyperlink.jpg
	* go.jpg
	* left_bar_bg.jpg
	* left_bg.jpg
	* top_bg.jpg
	* xml.gif
	* rollback.gif
	* ip.gif
	* download.png
* nowa klasa - paser() napisana od nowa zastapi istniejace message_parser.php
* nowa klasa stats, w module stats.php, przechowywanie statystyk w cache
* geshi.php - klasa kolorowania skladni
* metoda tidy() w klasie template
* modul attachment.php a w nim klasy upload oraz attachment 
* modul dobbook.php czyli eksport tekstow do DocBook'a (jeszcze nie skonczone)
* klasa text oraz tree w module functions.php
* mozliwosc ukrywania menu
* calkowicie nowa obluga dodawania materialow 
* mozliwosc tworzenia teoretycznie nieograniczonej liczby kategorii i podkategorii
* przystosowanie kodu PHP do generowania strony w XHTML
* rezygnacja z parametru "target" w funkcji text2url
0
Adam Boduch napisał(a)
  • nowa klasa - paser() napisana od nowa zastapi istniejace message_parser.php
  • modul dobbook.php czyli eksport tekstow do DocBook'a (jeszcze nie skonczone)
  • mozliwosc ukrywania menu
  • rezygnacja z parametru "target" w funkcji text2url

ad.1) literówka? parser()
ad.2) literówka? docbook.php
ad.3) wnoszę o zmianę zachowania, aby domyślnie menu było ukryte
ad.4) totalna pomyłka?? czy to się będzie wiązało z tym, że po kliknięciu na link podany na stronie (np. na forum w poście) strona załaduje mi się w aktualnej zakładce/oknie?? Jeśli tak, to wnoszę kategoryczny sprzeciw - jeśli zostanie on odrzucony, to wnoszę o bezwzględne dodanie opcji do profilu.
Mam nadzieję, że tylko źle zrozumiałem ten opis....... 8-|

0

Dwa pierwsze to liteowki ;) Co do ukrytego menu, to juz kwestia rozwiazania w danej skorce. Ja jestem za tym, aby bylo pokazane domyslnie.

Jezeli chodzi o ad 3. to w specyfikacji XHTML jest to okreslone (brak atrybutu target - user sam wybiera czy ma otworzyc w panelu/oknie - nie przegladarka). A Coyote dazy do XHTML (subMain juz czesciowo przystosowane).

0

Gdybyś czytał wątek w dziale JS/PHP to byś zobaczył, że zdania są podzielone i dobrze wykorzystany target jest dobry.

Więc pozostaje mi tylko nadzieja, że w Simple nie będzie tego poronionego pomysłu aby wywalić target [glowa]

EOT jeśli chodzi o mnie..

0

jak dla mnie, mozna by wprowadzic do tabeli z userami nowe pole, zeby kazdy mogl sobie ustawic czy chce menu, lub nie. Ew. ustawiać ciasteczko zaleznie od tego, czy ktos schowa/pokaze menu. I potem przy otwieraniu strony, sprawdzac czy ciasteczko kaze ukryc. [imo lepsza metoda, bo nie zajmuje miejsca w bazie]

0

W simple moze byc, ale jezeli chodzi o kod, to nie bedzie generowal kodu niezgodnego z XHTML. Ja nie widze problemu. Wlasnie to mnie denerwuje gdy strona otwiera mi sie w nowym oknie. Od kiedy korzystam z FF nie wyswietlam stron w nowych oknach, a w panelach... wiekszosc mysz ma 3 klawisz... ja naciskam na linku srodkowy klawisz (pod rolka) i link otwiera mi sie w nowym panelu (nie wiem jak jest w innych przegladarkach). Naciskam srodkowym w panel - jest zamykany.

Nav: dobry pomysl z tym cookie ustawianym przez JS, tak zostanie zaprogramowane.

//heh, ot i widać jak 'standardy' każą męczyć ludzi.. też mam FF i target="_blank" otwiera mi nową zakładkę - a środkowego nie używam, bo mam tam podpięte coś bardziej przydatnego - ale jak pisałem, eot bo ślepo patrzący na standardy tego nie zrozumieją - M

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1