Propozycja zmian w profilu użytkownika - problem z wiekiem

0

W jednym z postów ŁF słusznie mnie upomniał, że jak na 22 lata to trochę za wcześnie magistrem zostałem... Zdziwiło mnie to, popatrzyłem do profilu - i rzeczywiście, zapomniałem w styczniu licznik swoich wiosen o jeden zwiększyć.

Moja propozycja więc jest taka, żeby w profilu podawać datę urodzenia, a wiek niech system liczy automatycznie.

P.S. Mam 23 lata, a magistra zrobiłem troszkę wcześniej, bo u nas taki fajny elastyczny system studiów jest. :)

// spoko - Ł

0

Ale to bylo kilka dni temu: http://4programmers.net/Forum/viewtopic.php?id=73772 ;)

0

:D No, rzeczywiście było. A w tym wątku, co było, jest, że wcześniej też już było i to... rok temu.

0

W tamtym wątku padło magiczne słowo EOT, ale ja dodam, że chciałbym aby wiek okreslał sie sam na podstawie roku urodzenia, bez kombinowania z dniem urodzin itd.. to ze ktos poda zły rok nie jest argumentem, teraz przeciez tez mozna oszukiwać - tylko po co?

A dlaczego o tym pisze? bo urodziny miałem w kwietniu a dopiero dzisiaj zorientowałem sie ze w profilu mam 16 a nie 17 lat :/

0

A jak ktoś wpisze rok urodz. 1 to wtedy będzie śmiechu warte :D wiek: 2004 lata :D , a tak to się da tylko wpisać 3 znaki, a jakby ktoś wpisał, że ma rok urodz. 2010 lat, to by było :D -5 lat :D . Ale ja mam -99 ;).
Ale można sobie z tym poradzić tworząc instrukcje warunkową, np. taką:

if (($urodz>1850) && ($urodz<date('Y'))) ... 

// Jeśli przeszkada taka ilość emotek, to proszę pisać!
// Przepraszam, że tak późno usunąłem emotki, ale zapomniałem o tym poście.

0
adiblol napisał(a)

// Jeśli przeszkada taka ilość emotek, to proszę pisać!

Przeszkadza

0

ale po prostu można tylko zmienić nazwę pola na "rok urodzenia" i nic żeby nie liczyło nawet jak się nikomu nie chce a jak ktoś będzie chciał to sobie obliczy - nawet nie trzeba modyfikować tych danych co są już wpisane bo kto będzie chciał to sobie by zaktualizował na "1980" a kto nie to mu zostanie "rok urodzenia: 25" tylko powiększyć maxlength dla tego pola

0

A jakby ktoś chciał sprawdzić czy to dziaciuch czy doroślak, to musiałby liczyć (nie tylko odejmować, ale też liczyć na poprawkę w Coyote ;) ).

0

Zmiana zostala dokonana. Teraz kazdy moze sobie ustawic date urodzin, albo jedynie rok urodzenia - kto nie chce - niech nie ustawia :) Mysle, ze to zadowoli wszystkich.

0

No elegancko - to mi się podoba [browar]

0
Adam Boduch napisał(a)

Mysle, ze to zadowoli wszystkich.
Prawie - znów dzień a nie rok w profilu pierwszy [diabel] [green]

0

Co ty Marooned - w dowodzie mam napisany najpierw dzien, pozniej miesiac - a na koncu rok :P

//:P - M

0

Ale dodałbym jednak jeszcze wiek obok tych combo - ale już jako normalny text - aby nie trzeba było wysilać ostatnich szarych komórek na liczenie rok_bieżący - rok_podany :P

0

jeszcze taki szczegol - mozna sobie ustawic 31 luty jako date urodzin :)

0

Eee tam.. ja bym tak zostawił. A może ktoś będzie miał ochtę choćby dla jaj sobie taki ustawić :)

0

a to dlatego, że niedziedzieć czemu - data zapisywana jest jako string a nie jako data lub int :|

0

A dlaczego data nie jest zapisywana jako timestamp/86400?

0
Marooned napisał(a)

a to dlatego, że niedziedzieć czemu - data zapisywana jest jako string a nie jako data lub int :|
Int to zły pomysł - wtedy najstarszy user mógłby mieć tylko 35 lat.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1