Czas oczekiwania na dodanie nowego materiału

0

Rozumiem, że jest to zabezpieczenie przed spamem etc., ale obecny czas jest za długi. Ktoś, kto przegląda forum nie może swobodnie odpowiadać na posty (sam dzisiaj czekałem już 2 razy), bo jest ustawiony limicik. Moim zdaniem poprzedni czas był w sam raz, ten jest ZNACZNIE za długi.

0

Zgadzam się. To czekanie jest stanowczo za długie. Czy to zmuszanie, aby nie pisać ludziom tylko "sprawdź w FAQ"/"Sprawdź na google"/"szukałeś na forum?" ?

0

Ależ, według tego co mówił Adam Boduch czas oczekiwania się nie zmienił.

0
Qyon napisał(a)

Ależ, według tego co mówił Adam Boduch czas oczekiwania się nie zmienił.

To może nasz czas przy komputerach leci szybciej i w normalnej, życiowej sekundzie mieści się 10 naszych sekund przed kompami? Może nie zmienił, ale odczuć można co innego. Może system się sypie z tym oczekiwaniem - tak jak z systemem banów.

0

Czas zostal zmniejszony ze 120 sek. do 60 sek na forum.

0

nie dałoby się zmniejszyc tego czasu? bo ja przegladam forum uzywajac paneli, i nie moge odpowiedziec w wielu miejscach, bo po prostu musze czekac. Moze by wylaczyc ten limit uzytkownikom zarejestrowanym, ew. z duza iloscia postow, i duzym stazem - watpie aby oni umyslnie zasmiecali forum.

0

nav: Ale to nie jest zabezpieczenie przed umyślnym zaśmiecaniem. Taki delikwent i tak sobie poradzi. Ale chodzi o zabzpieczenie przed przypadkowym wysłaniem tego samego dwa razy, jak się nie chce załadować i się kliknie drugi raz w "Publikuj" albo coś...

0
Adam.Pilorz napisał(a)

nav: Ale to nie jest zabezpieczenie przed umyślnym zaśmiecaniem.
Właśnie raczej przed tym. Choć to jakby 2 pieczenie na 1 ogniu.

0

Tak, ale faktycznie, czasami to bardzo uprzykrza życia. Może tak jak proponował nav, ci, którzy mają długi staż albo dużą ilość postów to mieliby krótszy czas (ew. ręcznie przydzielać jakieś specjalne uprawnienia z mniejszym czasem takim delikwentom)?

0

Marooned: Ale przecież to 60 sekund to i tak jest krótko jak na obronę przed zaśmiecaniem. Przecież roboty byłoby i tak kupa, jakby ktoś co minutę wrzucał jakieś śmieci na forum. Po jakim czasie dostałby bana? Chyba i tak byłoby to kupa przykrej roboty. Poza tym "zawodowi" śmieciarze mogąużyć kilku serwerów proxy itp. i wrzucać to dużo częściej. Wydaje mi się, że to się bardziej sprawdza w przypadku omylnego dwukrotnego kliknięcia w "Publikuj". Przynajmniej mnie tak parę razy "uchroniło" przed podwójnym postem.

0

Jak mowie - zmniejszono czas oczekiwania do 60 sek. i uwazam, ze jest to wystarczajaco. Temat uwazam za zamkniety.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1