Drobne spostrze?żenia ;)

0

Być może to już zostało zgłoszone, ale co mi tam:

Zauwazyłem, ze jak jestem niezalogowany to posty na forum sortowane są jakoś inaczej, m.in. pojawiający się i znikający temat "Trochę humoru"

Co do samego logowania: czemu musze się logować co parę godzin? Cookie gaśnie?

Do Adama: przeglądałem trochę kod forum i mam 2 pytanka:

  1. przy odczytywaniu postu tekst jest analizowany m.in. funkcją BBcode.
    Czy przekazanie wartości (tekstu) przez referencję nie przyspieszyłoby trochę tego procesu?

  2. co do odczytywania uzytkownika, ktory ostatnio edytowal posta:
    moze zadziala takie cuś:
    SELECT IF(post_edit_user <> 0, coyote_users.name, 0) ....(dalsza czesc zapytania)
    zamiast GetUser()

0

Być może to już zostało zgłoszone, ale co mi tam:

Zauwazyłem, ze jak jestem niezalogowany to posty na forum sortowane są jakoś inaczej, m.in. pojawiający się i znikający temat "Trochę humoru"

Normalnie domyslnym sortowaniem jest wg. daty modyfikacji. Jednak w profilu mozesz ustawic inne sortowanie ktore jest automatycznie ustawiane jako domyslne.

Co do samego logowania: czemu musze się logować co parę godzin? Cookie gaśnie?

Nie mam pojecia - jezeli zaznaczasz opcje 'automatycznego logowania przy nastepnej wizycie' cookie nie powinno wygasnac przez najblizsze pol roku.

  1. przy odczytywaniu postu tekst jest analizowany m.in. funkcją BBcode.
    Czy przekazanie wartości (tekstu) przez referencję nie przyspieszyłoby trochę tego procesu?

Moze. Nie jest po prostu tworzona kopia zmiennej. Tak tez zrobie przy kolejnej wersji coyote'a.

  1. co do odczytywania uzytkownika, ktory ostatnio edytowal posta:
    moze zadziala takie cuś:

Dzieki, ale juz sobie poradzilem i zrobilem to inaczej. Patrz: CVS, katalogu coyote-0-9-1 (tam sa aktualne zrodla).

0

Nie mam pojecia - jezeli zaznaczasz opcje 'automatycznego logowania przy nastepnej wizycie' cookie nie powinno wygasnac przez najblizsze pol roku.

A jednak, coś jest nie w porządku. Mnie też wylogowuje co jakieś 2, może 3 dni. Sprawdź może, czy to rzeczywiście jest pół roku :).

0

A jednak, coś jest nie w porządku. Mnie też wylogowuje co jakieś 2, może 3 dni. Sprawdź może, czy to rzeczywiście jest pół roku :).

Raczej to coś u Was. Ostatnio logowałem się chyba w marcu [green].

0

Sprawdziłem jeszcze raz - wylogowałem się i zalogowałem ponownie zanaczając "Zaloguj mnie przy następnej wizycie".

Kilka godzin i znów muszę się logować...

0

U mnie to sie zdaza (wylogowywanie) praktycznie tylko wtedy gdy lacze sie z roznych systemow. Jak jestem stale pod bsd, to nie mam problemu z automatem. Jezeli przejde na win to musze ustawic zapamietywanie. Gdy z powrotem wracam na bsd, to ponownie trzeba ustawiac cookie :(

0

Dokladnie tak jak napisal Dryobates - jezeli korzystacie z roznych systemow/przegladarek to jest normalne.

0

Buehehe - wchodzę o 10 i luz - wchodzę o 14:30 i... niezalogowany :-D. No ale ogólnie to mi się nie zdarza.

0

mi sie to zdarza notorycznie...
I nie z roznych systemow, tylko z jednego i tego samego

0

Mi sie zdarzylo dzisiaj i potem nawet nie moglem sie zalogowac ... pomoglo "zalogowanie" sie bez opcji zapamietywania, nastepnie jeszcze jedno zalogowanie z zapamietaniem (bez pkt1 nie dzialalo ;) ). System i jeden i browser tez.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1