Wyszukiwarka na 4p

0

Mam 3 propozycje odnośnie wyszukiwarki :

  1. Można by dodać opcję wyszukiwania w wynikach. Czasem jak ktoś znajdzie 6000 postów to przecież nie przeczyta wszystkich (a może to czego szuka jest w poście nr 6000:))

  2. Jeśli szukane słowo występuje w jakimś temacie w kilku postach to żeby wypisywać dany temat tylko raz. Czasem zdarza się tak że na jakiś temat było dużo odpowiedzi i potem trzeba się naklikać żeby przewinąć na kolejne strony wyszukiwania.

  3. Wybór forum. Czasem insteresują nas konkretne rozwiązania, np w danym języku programowania. Dla szerokich zagadnień niepotrzebnie wyświetlają się tematy z inny <font color="red">forumów</span>- for (ml) ;-]

Myślę że obie poprawki nie są aż nazbyt trudne (szczególnie 3), a przyczyniły by się do zmniejszenia ilości niepotrzebnie zakładanych tematów.

pozdrawiam

0

Ja natomiast chciałbym zaproponować budowę Wyszukiwarki na 4p na schemacie Zaawansowanego wyszukiwania na google.pl, oczywiście bez niektórych opcji globalnych (typu znajdź linki do tej strony itp.)
http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

0

I musi zostać wprowadzone przeszukiwanie tematów, a nie tylko treści wątku.

[<font color="blue">dopisane</span>]
Do postu Adama:
http://www.google.pl/intl/pl/technology/pigeonrank.html

0

Jest to najbardziej skomplikowana rzecz do napisania. Otoz jezeli mowimy o globalnej wyszukiwarce to system musialby przeszukiwac wszyustkie tabele na swerze, a to trwaloby bardzo dlugo :( Wlasnie sie zastanawiam jak takie google.pl gromadzi dane (gdzie?). Bo jezeli mialaby gromadzic jedynie zawartosc znacznikow to ok, ale calej zawartosci strony to juz nie bardzo... :-/

0

Jest to najbardziej skomplikowana rzecz do napisania. Otoz jezeli mowimy o globalnej wyszukiwarce to system musialby przeszukiwac wszyustkie tabele na swerze, a to trwaloby bardzo dlugo :( Wlasnie sie zastanawiam jak takie google.pl gromadzi dane (gdzie?). Bo jezeli mialaby gromadzic jedynie zawartosc znacznikow to ok, ale calej zawartosci strony to juz nie bardzo... :-/

Prosto ze źródła:
"Google runs on a unique combination of advanced hardware and software. The speed you experience can be attributed in part to the efficiency of our search algorithm and partly to the thousands of low cost PC's we've networked together to create a superfast search engine"
Więc stworzenie czegoś takiego jest niesamowicie trudne.
Przeszukiwanie całego serwisu byłoby przydatne, ale jest dość trudne do realizacji (ze względu na szybkość).
Proponuję zrobić tak:

  1. Wyszukiwarka forum
  2. Wyszukiwarka pozostałej części serwisu
    Jeżeli chodzi o wyszukiwarkę forum to potrzebna jest możliwość wyszukiwania w konkretnych działach (już zresztą tak jest w coyote), aby ograniczyć konieczność szukania nadmiaru stron. Nikt nie lubi jak mu wywala się kilkadziesiąst stron. Można też od razu tutaj wprowadzić wybieranie gdzie wyszukiwać: temat/zawartość
    Przydałaby się możliwość wyszukiwania w wynikach. I już przy wyszukiwaniu w wynikach możnaby wprowadzić bardziej zaawansowane opcje wyszukiwania jak np. wyszukiwanie całych wyrażeń lub pojedynczych słow nie koniecznie obok siebie.
    Przydałoby się też coś na styl PageRank. Z tym, że my możemy tutaj skorzystać z tego, że np. dana strona była często odwiedzana ew. wprowadzić jakieś inne punktowanie. Jak ktoś np. znajdzie ciekawy temat to kliknie link i zwiększy liczbę punktów dla tego tematu. Dzięki temu kolejność wyświetlania mogłaby być definiowna również na podstawie oceny.
    Co do wyszukiwania w serwisie to po prostu dodać możliwość przeszukiwania w wybranym dziale (encyklopedię traktować jako dział).

Łatwiej jest zrobić kilka małych wyszukiwarek niż jedną dużą. A na pewno będzie to szybciej działać. Na google też masz ogólną wyszukiwarkę, grafiki, grup dyskusyjnych i katalog (choć można we wszystkim wyszukiwać).
Myślę, że gromadzenie poszczególnych słów (jak to jest chyba w phpBB) jest bez sensu.

0

Ok, juz wiem :)
Troche zrodel sie naogladalem ;) i juz mam pomysla, ktory polega na indeksacji stron w serwisie. Robot bedzie chodzil po calym serwisie i indeksowal poszczegolne strony i slowa kluczowe i zapisywal je w bazie danych. Co prawda, w tym wypadku troche miejsca to pochlonie, ale jak patrzylem wyniki wyszukiwania sa bardzo dobre :)

0

A co to za słowa kluczowe? Będzie zliczał wystąpienie każdego słowa na stronie i na podstawie liczby wystąpień podawał na odpowiednim miejscu na liście wynikowej? To ja proszę jeszcze o te PageRank od użytkowników ;p

0

No wreszcie ktos mojego posta zauważył ! Myślałem już że jestem dyskryminowany, ale i tak wasze odpowiedzi są niejako oderwane od tego co napisałem .... <font color="red">przecieŻ</span> to o czy mówicie to ja już napisałem, no ale nieważne ważne że coś się dzieje w tej rzeczy : )

pozdrawiam

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1