Zmiana organizacji pracy! Przesiadka na CVS

0

Ok, serwer dorobil sie juz serwera CVS dzieki ktoremu bedziemy mogli tworzyc wspolnie projekt.

CVS to skrot od slow Concurent Version System. Jest to program, ktory pozwala na zarzadzanie kodem zrodlowym. Wszystkie pliki sa przechowywane na serwerze, a w kazej chwili mozesz sciagnac ich aktualna wersje na swoj komputer i rozpoczac prace nad nimi.

Aby miec dostep do serwera CVS, kazdy z Was musi miec program o nazwie CVS, ktory mozna pobrac ze strony www.cvshome.org. Jest to program otwierajacy sie w konsoli, sterowany przy pomocy polecen. Obecnie jednak pod Windows mozna korzystac z nakladki graficznej o nazwie WinCVS (wincvs.sourceforge.net) i z niej takze zalecam Wam korzystac.

Dla osob obcykanych z CVS, dostep do repozytorium odbywa sie poprzez komende:

cvs -d [email protected]:/Cvs/prog4 login

Dla osob nie znajacych CVS - artykul juz wkrotce.

0

A ja się kurde 2 dni męczyłem nad znalezieniem sposobu dostępu do CVS'a przez ssh na sf!! A Ty mi tu takie rzeczy robisz!!

0

Jezeli ktos zna angielski juz moze poczytac co nieco o CVS w dziale Kursy: podrecznik CVS. Juz wkrotce, gdy z Vogelem uporamy sie z CVSem, takze instrukcja w jezyku polskim jak korzystac z tego narzedzia ;)

0

Juz jest artykul opisujacy podstawy CVS w dziale Z pogranicza.

0

ok - mi dziala spoko. No i nareszcie wiem, ze jesli pisze 'CVS exited normally with code 0', to wszystko gra i naprawde nie musze sie glowic co moglem zrabac [glowa]

0

No a ja, tak jak było w instrukcji napisanej przez Adama, wpisuję w linii komend coś takiego:

cvs –d[email protected]:/Cvs/prog4 login

Niby działa, ale jak pyta o hasło, to nie przyjmuje żadnych znaków, reaguje tylko na enter, no i oczywiście nie loguje mnie, bo hasło jest "nieprawidłowe" (bo puste...). Co to ma znaczyć? Ustawiłem HOME na C:, CVSROOT na jakiś tam katalog, a to nadal tak.

0

Eh, wiele programow tak ma, ze w miejsce znaku wstawiany jest praktycznie pusty znak. Wtedy odnosi sie wrazenie, ze nie wpisuje sie zadnych znakow, a wpisuje sie :) Wpisz wiec swoje haslo i enter i nie przejmuj sie, ze ich nie widac, bo rownie dobrze, w miejscu znakow moglyby byc gwiazdki (*)

0

Prawie wyszło, ale firewall blokuje połączenie od strony serwera (loguje to jako "incoming traffic", więc to musi być sporo danych). Przez jakie porty ma przepuszczać, bo nie wiem jak skonfigurować.

0

Juz niedlugo umieszcze caly zrzut z CVSa (tzn. wszystkie pliki jakie sa wstawione na serwer)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1