Automatyczna zmiana awataru zbanowanego użytkownika na tymczasowy

19

Ostatnio trochę pogrywam w bilarda on-line i w ichniejszym forum mają coś takiego, że awatar zbanowanego zmienia się na domyślny z komunikatem, że użytkownik stracił dostęp i jego posty należy ignorować;

Zrzut z tego forum:

banned.png

Jeśli taki awatar będzie się pokazywać u wszystkich zbanowanych (nawet tymczasowo) to użytkownicy dłużej będą się zastanawiać, zanim coś głupiego napiszą; Nawet jeśli ban minie to inni (społeczność) będzie o tym przez jakiś czas pamiętać, przez co trudniej będzie odbudować reputację (nie tę punktową);

Może by coś podobnego wdrożyć u nas? Co o takiej funkcji myślicie?

0

jestem za

0

Tak.

0

ok

0

Dodatkowo zbanowany może sobie wybrać dowolny kolor, albo przynajmniej wybrać z jakieś palety dostępnych, nawet można zrobić taki ficzur, że za opłatą, ma się dodatkowe kolory i nawet możliwość wpisania w ten obrazek jakiegoś swojego małego tekstu (na 3/4 słowa) #hajssiezgadza.

2

Tak, fajna opcja. Zrobimy :)

3

Nie sądziłem, że pomysł się aż tak spodoba :]

Nie musi to być kopia tego co na zrzucie z tamtego forum - po prostu jakieś specialne oznaczenie, że użytkownika nie ma i chwilę nie będzie; Można by ustalić dwa domyślne awatary - jeden dla zbanowanych tymczasowo, a drugi dla permanentnie zablokowanych; Dzięki temu będzie wiadomo czy użytkownik wróci, czy już na to szans nie ma;

Jeśli o styl chodzi, to szary i przekreślony nick mógłby pozostać, a dodatkowo sama treść posta mogła by też być wyszarzona; Problem będzie z polami kodu, bo kolorowanie obecnie gryzie się z domyślnym kolorem fontu (na mikroblogach to widać); Ale to raczej wyjdzie w praniu, ewentualnie coś popróbuję zrobić ze swoim awatarem i pobawić się stylami w Butterfly Opery, aby przedstawić zamysł;

Trzeba tylko pamiętać o tym, aby przekaz był delikatny i nie upokarzał dodatkowo zbanowanego (sam fakt blokady to już wystarczający powód do wstydu); Jak ktoś ma jakieś pomysły to piszcie śmiało.

1

Jak tak teraz patrzę na ten zrzut z pierwszego posta to myślę, że to po prostu zwykły awatar, który sobie użytkownik ustawił - takie widzi mi się; Mimo wszystko proponowany ficzer byłby fajny i pożyteczny :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1