Wiadomości prywatne - kilka przydatnych rzeczy

7

W ostatnim czasie wysyłam i odbieram sporo wiadomości prywatnych, no i kilku IMHO przydatnych rzeczy brakuje - o nich poniżej;

1. Stronicowanie wiadomości

Obecnie od jednego użytkownika (@babubabu) mam ponad 200 wiadomości; Dostanę od niego nową, klikam więc w dymek aby przenieść się do działu PMek i... trzeba trochę poczekać, aż się załadują; Teraz trwa to około 10s, ale jak tak dalej pójdzie i będę miał np. 500 wiadomości, to czas ładowania znacznie się wydłuży; A nie chciałbym całej konwersacji kasować, aby przyspieszyć ładowanie strony;

Do tego jeszcze AdBlock mieli całą stronę, więc on też się do całości dokłada; Gdyby było stronicowanie wiadomości, np. po 20, to bez względu na ilość PMek - czas ładowania byłby względnie krótki; No i scrollowanie takiej listy też nie jest przyjemne;

2. Podgląd wiadomości

Druga rzecz to podgląd wiadomości przed jej wysłaniem; Przydałby się, tym bardziej w przypdku, gdy nadawca używa znaczników do formatowania treści - czasem czegoś się nie domknie lub źle obejmie i dalsza część wiadomości się totalnie rozwala;

3. Załączniki

Trzecia rzecz to możliwość dołączania do wiadomości załączników, tak samo jak w przypadku postów; Mam na myśli nie tylko dodanie jakichś plików, ale także obsługę obrazków wstawianych do treści wiadomości, w taki sam sposób jak w postach czy artykułach;

Bardzo by się to przydało, bo np. przy zleceniu konwersacja jest w PM'kach, ale źródła trzeba już wysłać przez e-mail (żeby ich nie hostować gdzieś w sieci); Poza tym nie trzeba by ujawniać swojego adresu e-mail;

4. Aktywowanie pierwszej nowej wiadomości

Czwarta i ostatnia sprawa dotyczy już istniejącej funkcji; Jeśli otrzymam kilka wiadomości od jednego użytkownika (np. pod moją nieobecność), to u góry strony przy ikonce koperty jest ich liczba (np. 3); Teraz klikam na ikonkę i rozwija się lista ostatnich wiadomości; PM'ki od jednego użytkownika są grupowane (i dobrze), ale na liście pokazują się informacje i treść tej ostatniej wiadomości, zamiast pierwszej; Jak kliknę na tę pozycję, zostaję przeniesiony do strony z listą wiadomości i aktywna jest ostatnia nowa wiadomość, a nie pierwsza;

O co chodzi - w przypadku otrzymania kilku wiadomości od tego samego użytkownika, w podglądzie listy wiadomości (po kliknięciu na ikonkę koperty) wolałbym widzieć tę pierwszą, a jeśli na tę pozycję kliknę, to aby aktywna była pierwsza wiadomość, a nie ostatnia;

Teraz jeśli przeniesiony zostaję do pełnej listy PMek, aktywuje się ostatnia wiadomość, więc te poprzednie bardzo łatwo jest pominąć, bo są zwinięte; Tym bardziej, jeśli ta ostatnia wiadomość jest długa;

To w sumie tyle; Co o tym myślicie? Według mnie wszystkie opisane rzeczy były by przydatne.

1

Na pewno wszystkie Twoje uwagi są słuszne. Jeżeli chodzi o wydajność, to tam jest źle skonstruowane zapytanie SQL: zostanie to poprawione w pierwszej kolejności. Myślę także, że pkt 4 oraz 1 są najprostsze w realizacji jednak podkreślam - wszystkie Twoje uwagi są słuszne :)

0

Dzięki za szybką odpowiedź; W takim razie będę cierpliwie czekał na nowości w tym temacie :]

0

Bump.

Jakieś kroki zostały podjęte w kierunku punktów 2 i 3? Bardzo by się ta funkcjonalność przydała.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1