Braki w nowym widoku forum

0

Zalogowałem się niedawno i widzę, że jakieś to forum dziwne się zrobiło; Wchodzę w wątki i połowy inormacji nie widzę... Standardowo - rozdzielczość ekranu 1024x768, przeglądarka na full-screen;

1. Tagi wątku

Dlaczego tagi wątku zostały usunięte z głównego widoku? Teraz aby je zobaczyć, muszę otworzyć pomocnicze menu; Wszystko z górnej belki pierwszego posta zostało usunięte (tagi, przyciski itd.) i została pusta bleka; Według mnie akurat tagi wątku powinny się tam znaleźć:

tags.png

2. Lewa kolumna pod awatarem

Gdzie się podziała lewa kolumna z informacjami o użytkowniku pod jego awatarem? Sama prawa kolumna (czyli gołe dane, jak np. data rejestracji czy lokalizacja) nic nie tłumaczy - nie wiadomo o co z tymi informacjami chodzi:

user_info.png

Nadal będę wiercił, żeby kolumna z danymi o autorze posta miała minimalną szerokość, która zapewni wyświetlenie 100% awatara i obie kolumny z informacjami o użytkowniku; Wcześniej było dobrze, wszystko się mieściło, a teraz brakuje podstawowych rzeczy;

3. Wysuwane menu z opcjami

Sama idea mi się podoba, jednak brakuje mi znikania menu po kliknięciu gdzieś obok, np. w tło strony; Teraz aby znikła, trzeba przycisnąć drugi raz przycisk, który ją pokazał; Miło by było, jakby i ta lista działała tak samo, jak lista powiadomień czy lista wiadomości prywatnych;

To w sumie tyle zastrzeżeń.

Edit - 4. Pinezka

Pinezka nachodzi na przycisk wyszukiwania:

pin.png

0

Przede wszystkim - dzieki za komentarz i feedback. Na wstepie podrzucam od razu linka do wpisu o nowosciach: Zmiany na forum

Co do pkt 3 oraz 4 to chyba dyskusja jest niepotrzebna - trzeba to poprawic :)

Uzywasz bardzo malej rozdzielczosci ekranu. Jezeli korzystasz z komputera, a nie urzadzenia przenosnego, to nalezysz to 3,5% uzytkownikow, ktorzy korzystaja z tak niskiej rodzielczosci. Przy tak malej szerokosci ekranu, prawy pasek narzedziowy jest chowany, aby zostawic wiecej informacji na tresc postu. Przy layoucie responsywnym, nie moge ustawic stalej szerokosci kolumny z avatarem (w px) poniewaz ta kolumna nie skalowalaby sie poprawnie przy zmniejszaniu rozmiaru okna przegladarki. Przy ustawieniu procentowym, kolumna zmniejsza swe rozmiary, wraz z rozmiarem avatara. Zobacz jak forum wyglada przy szerokosci 768px (co jest obecnie najpopularniejsza szerokoscia na urzadzeniach mobilnych).

Projektujac layouc musialem pojsc na pewien komprosmis i zrezygnowac z wyswietlania niektorych elementow przy mniejszych szerokosciach ekranu. Inaczej sie po prostu nie mieszcza. Zobacz np. na strone glowna forum: przy mniejszej szerokosci ukrywany jest opis kategorii, tak, aby zostawic miejsce na wazniejsze rzeczy.

Napis Lokalizacja czy Rejestracja zwyczajnie nie mieszcza sie przy mniejszych szerokosciach. Moze po prostu ustawiac etykiete nad wyswietlana wartoscia? Chetnie poczytam jakie macie pomysly :) Bo jakis czas temu padla propozycja zeby to po prostu ukrywac na mniejszych szerokosciach i zostawic jedynie sam avatar.

0

Moża zamiast Rejestracja: to dać Od:, a zamiast Skąd: to Z:? Ale nie jestem w pełni do tego przekonany.

Najprościej to chyba <br> i tyle :)

0

Uzywasz bardzo malej rozdzielczosci ekranu. Jezeli korzystasz z komputera, a nie urzadzenia przenosnego, to nalezysz to 3,5% uzytkownikow, ktorzy korzystaja z tak niskiej rodzielczosci

Moment, moment!
Jeszcze nie skafelkowaliśmy całkiem, i duży ekran nie oznacza, że okno przeglądarki jest zawsze na cały ekran. Może być na pół ekranu. Albo jeszcze mniejsze - i musi się dać używać.

0

Ja od wczoraj pracuję testowo w pionie, więc mam 1200px w szerokości. I w tym wątku mam poziomy pasek przewijania przy włączonym panelu bocznym. Co ciekawe, ciemna stopka kończy się na widoku, więc po przesunięciu paska przewijania mam fragment bez stopki.

0

Wybaczcie, że nie zauważyłem tego pierwszego wątku, ale rzadko bywam w tym dziale, więc tych dłuższych dyskusji nie znam w całości;

Punkt 3 i 4 to typuwe niedociągnięcia, o których nie trzeba dyskutować - to małe poprawki; Jednak co do pierwszych dwóch punktów - poddałem sprawę dyskusji;

Jak zauważyłeś Adam, przy mniejszej rozdzielczości strony, prawy pasek narzędziowy chowa się i jest dostępny pod przyciskiem; To mi się podoba, przynajmniej mniej przycisków jest na górnej belce pierwszego posta; Ba, w ogóle tam już nic nie ma i tę pustą przestrzeń można by zagospodarować właśnie na wstawienie tagów wątku; Tylko tagów - nic więcej; Jeśli ktoś ma dużą rozdzelczość i pokazany prawy pasek narzędziowy to widzi tagi od razu; Jeśli pasek ten jest ukryty lub nie mieści się i automatycznie się chowa - tagów nie widać;

Druga sprawa - kolumna pod awatarem; Kolumna ta i tak ma jakąś minimalną szerokość, więc gdyby była nieco większa to i nazwa użytkownika mieściłaby się ładnie, i obie kolumny z informacjami także mieściłyby się bez problemu; Ciągle piszę, że chodzi mi o minimalną szerokość (jak zauważył @Marooned), a nie wbicie na sztywno stałej szerokości; Strona może się nadal ładnie skalować, tyle że kolumna ta nie mogłaby się tak zwęzić, aby poznikały nagłówki wierszy; Trochę bez nich pusto, a informacje wyglądają jak wyrwane z kontekstu, bo nie wiadomo czego dotyczą;

5. Przycisk paska narzędziowego

Jeszcze jedna mała poprawka - gdy wątek został przeniesiony, usunięty itd. i wyświetlona jest o tym wiadomość w ramce, przycisk paska narzędziowego nachodzi na ramkę:

button.png

To tyle co zauważyłem - póki co :]

0

Jasne, tagi moga byc w tym miejscu, gdzie mowisz - faktycznie jest tam miejsce. Czyli mowisz, zeby wyswietlac tagi w tym miejscu w przypadku, gdy mamy schowany pasek boczny, tak? Kto jest "na tak" niech sie odezwie :))

Jaka minimalna szerokosc tej kolumny z avatarem proponujesz? Zasymuluje to sobie, jakby to wygladalo na roznych rozdzielczosciach, ale rozdzielczosciach "komorkowych" i tak bedzie trzeba cos z tym zrobic, bo sie nie zmiesci po prostu ;)

1

@furious programming: przywrocilem etykiety pod avatarem. Pkt 3,4,5 - poprawiony.

0

Wczoraj dodałam sobie dwa tagi do "ulubionych". Dziś wchodzę na forum i ich nie ma. Zaraz znowu je dodam, ciekawe na jak długo zostaną...

edit:
Ok, dodałam. Weszłam sobie w zakładkę "Interesujące" i kliknęłam "oznacz jako przeczytane". Całe forum oznaczyło mi się jako przeczytane... Wszystkie wątki, nie tylko te z interesującymi tagami...

0

Glupie pytanie: Na pewno bylas zalogowana gdy je dodawalas? Ja sam mam ustawione tagi juz od jakiegos czasu. Byl co prawda kiedys taki problem ze ustawienia sie nadpisywaly w jednym przypadku, ale zostal juz jakis czas temu rozwiazany :?

0
napisał(a):

Glupie pytanie: Na pewno bylas zalogowana gdy je dodawalas? Ja sam mam ustawione tagi juz od jakiegos czasu. Byl co prawda kiedys taki problem ze ustawienia sie nadpisywaly w jednym przypadku, ale zostal juz jakis czas temu rozwiazany :?

Eh, niby oczywiście, że tak, ale tak na 100% pewna to nie jestem, bo przecież tego nie sprawdzam co chwilę...
Co nie zmienia faktu, że wypadałoby osobę wylogowaną ostrzec, że jej to zniknie, albo w ogóle nie dawać takiej funkcji ;) Może jakiś dymek "te funkcje działają super dla zalogowanych, załóż konto żeby poczuć pełną moc 4programmers" :P

0

Dla niezalogowanych tez te tagi nie powinny znikac, pod warunkiem, ze korzysta z tej samej przegladarki :) Niemniej jezeli jeszcze raz, ze tagi znikly to daj znac.

0

Kiedyś faktycznie był problem z tagami - sam miałem ich kilka dodanych i po prostu znikły; Dodałem jeszcze raz - znów znikły (od razu po odświeżeniu); Teraz mam dodanych 8 i cały czas są, nie znikają; Od ostatniej ich poprawki nie zauważyłem czegoś niepokojącego;

Wracając do moich sugestii:

Adam Boduch napisał(a)

Czyli mowisz, zeby wyswietlac tagi w tym miejscu w przypadku, gdy mamy schowany pasek boczny, tak?

Tak, o to bym wnioskował; W sumie jeszcze jedna rzecz by się przydała na tej belce - przycisk wysuwający dziennik zdarzeń; Teraz trzeba trochę poklikać aby go wysunąć i schować, co zabiera trochę czasu;

Adam Boduch napisał(a)

Jaka minimalna szerokosc tej kolumny z avatarem proponujesz?

Taką, żeby etykiety razem z informacjami się mieściły bez zawijania :]

Nie wiem dokładnie jaka powinna być, bo nie lokalnie przez Dragonfly'a nie udało mi się zmusić tej listy do "niezawijania"; Tutaj pojawia się mały problem, bo szerokość ta uzależniona jest od formatu daty i czasu rejestracji (to chyba najszerszy wiersz), więc szerokość ta musiałaby się dostosowywać do szerokości tekstu; Albo ustalić ją tak, aby przy najdłuższym formacie daty i czasu wszystko się mieściło; Tutaj też może bruździć lokalizacja, więc trzeba by to przemyśleć i wybrać najlepsze rozwiązanie; Oczywiście trzeba brać pod uwagę mniejsze rozdzielczości, np. telefoniczne;

Teraz pokazane są etykiety tych informacji (zawinięte), no i jest jeszcze gorzej niż było; Krótkie posty wydłużają się niepotrzebnie, dlatego póki co można je z powrotem ukryć; Ciężko wypracować jakieś uniwersalne rozwiązanie.

0

Dodałem sobie jeden tag, kliknąłem na niego i.. na głównej wszystkie działy mi się rozwinęły.

0

Klikniecie w dany tag wyswietla liste wszystkich watkow, do ktorych ow tag jest przypisany. Chodzi o to, ze po kliknieciu na zakladke Kategorie rozwiniete sa sekcje, ktore wczesniej byly zwiniete? Sprawdzilem i nie moge odwzorowac bledu.

1

Ten sidebar jest niedopracowany:

  • dopiero po rozciągnięciu strony do szerokości > 1370px znika pasek przewijania strony (szerokość); przypomnę, że standardem w tej chwili (na laptopach) jest 1366px szerokości całego ekranu, a zawartość okna przeglądarki ma (pod FF) jeszcze 14px mniej;
  • opcja dla moderatorów - przenoszenie wątków - lista kategorii forum ma tak małą czcionkę, że nie widać co się zaznacza i ciężko wcelować w wybrany item (acz dużym plusem jest to, że nie jest to przewijany combobox z koszem na ostatniej pozycji);
  • włączenie sidebara zmniejsza szerokość wszystkich postów, przez co marnuje się 10-20% szerokości strony;
  • pasek na samej górze listy postów ("nowy wątek", "odpowiedz") jest prawie cały pusty. Niepotrzebnie zajmuje miejsce, zwłaszcza że zwykle temat jest na tyle krótki, że obok niego spokojnie zmieszczą się te dwa przyciski;
  • przycisk do zamykania sidebara jest wizualnie niepowiązany x samym sidebarem - ot, jakiś krzyżyk wisi kilkadziesiąt px ponad sidebarem.
0
ŁF napisał(a):

Ten sidebar jest niedopracowany:

  • dopiero po rozciągnięciu strony do szerokości > 1370px znika pasek przewijania strony (szerokość); przypomnę, że standardem w tej chwili (na laptopach) jest 1366px szerokości całego ekranu, a zawartość okna przeglądarki ma (pod FF) jeszcze 14px mniej;

Tak, to juz zostalo zgloszone przez Marooneda. Niestety nie wiem poki co czemu przy mniejszych szerokosciach pojawia sie ten pasek ;/

ŁF napisał(a):
  • opcja dla moderatorów - przenoszenie wątków - lista kategorii forum ma tak małą czcionkę, że nie widać co się zaznacza i ciężko wcelować w wybrany item (acz dużym plusem jest to, że nie jest to przewijany combobox z koszem na ostatniej pozycji);

Dzieki, poprawie.

ŁF napisał(a):
  • włączenie sidebara zmniejsza szerokość wszystkich postów, przez co marnuje się 10-20% szerokości strony.

Sugestie? ;)

0

Ścieżka do rozpychającego się elementu: html body div#container.fixed-width div#content div#index.sidebar aside#sidebar div.module div form input - a bardziej opisowo - to input od "Szukaj na forum".

input[type="text"], input[type="password"] {
    width: 230px;
}
0

@ŁF: o, widzisz. Nie zauwazylem tego :) Zaraz sie temu przyjrze.
@Marooned: np. tak?

daed7ebe90.png

EDIT: moze zrobic tak, ze jezeli schowamy swoj sidebar, to wtedy pojawia sie ten input do wyszukiwania na gorze?

1

a ja mam taką propozycję - skoro ten boczny pasek i tak zabiera miejsce (kiedy jest widoczny) to może warto aby zawsze był widoczny niezależnie jak mam stronę przewiniętą (czyli żeby się przewijał razem ze stroną tak jak ten górny kiedy jest przypięty)

0

Masz na mysli element o position: fixed. Co o tym myslicie?

Trzeba miec na uwadze, ze w tym pasku dojda kolejne rzeczy juz niedlugo. M.in. strony linkujace. Jezeli w ktoryms poscie wkleisz linka do artykulu opisujacego problem, czy tez innego watku, gdzie dany problem jest rozwiazany, to te linki beda zgromadzone w sekcji Strony linkujace. Dadza dzieki temu latwy, szybki dostep do stron/watkow prawdopodobnie - powiazanych z tematem watku.

Dojdzie tez opcja ustawiania poziomu zaawansowania watku (poczatkujacy, zaawansowany itp) co ma zwiazek z planowana likwidacja dzialu Newbie.

1

@abrakadaber i co zrobisz, jak pasek będzie zajmował np. 700px, a przeglądarkę będziesz miał na 600px?

0

a czy jest jakiś problem aby dodać do niego pasek przewijania, który przewijał by tylko to co jest w tym panelu?

1

Paski przewijania wewnątrz strony kojarzą mi się z frameset i moją pierwszą stroną w '90

0

@Adam Boduch - przycisk paska narzędzi nadal nachodzi na ramkę informacji o przeniesieniu posta:

screen.png

Tu link do wątku: http://4programmers.net/Forum/Newbie/158366-jak_wydostaczdobyc_tablice_zmiennych_z_mapy

1

Zostało poprawione tyle, że jeszcze na produkcje nie poszło :)

1

Co myslicie o czyms takim? Jak to sie prezentuje wizualnie?

43e3a6aa28.png

0

Dodalem tagi na gorze watku. Tymczasowo zostawilem rowniez po prawej stronie, aby dac ludziom czas na przyzwyczajenie sie. Jezeli jednak ktos ma lepszy pomysl jak mozna by to wizualnie rozwiazac to zapraszam do dyskusji :)

0

Zepsułeś coś @Adam Boduch - pasek narzędzi nie chowa się po kliknięciu obok niego... :D

0

Hmm, działa. Sprawdzałem na FF, Chrome i Opera. Podaj konkretny URL gdzie nie zadziałało?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1