Przegladanie wszystkich tematow. Brak filtra

0

Ja przewaznie pzregladam wszystkie tematy zamiast kategoriami. Zrobilem personalizacje, jednak przy wyswietleniu wszystkich nie dziala ten filtr. Moze fajnei by bylo, gdyby byl znacznik. "Dodaj filtr takze do wszystkich tematow" oraz "dodaj takze do rozwijajacego sie menu"

2

Zaskakujace jest dla mnie ile osob korzysta z opcji przegladania forum w formie listy wszystkich watkow (czyli w "worku"). Jakies 9k ludzi, w tym ~200 zarejestrowanych co i tak jest sporym wynikiem zwazywszy, ze domyslnym widokiem jest widok kategorii.

W zwiazku z tym bede musial pomyslec o filtrowaniu watkow, rowniez w widoku listy.

0

@Adam Boduch, jeśli dodasz taką możliwość, to liczba osób korzystających z widoku listy wzrośnie. Obecnie się z niego nie da korzystać, bo człowiek jest przytłoczony wątkami, które go nie interesują. Za to ogólnie jest on w pewnym sensie wygodniejszy od widoku kategorii, bo wymaga mniej klikania, żeby otworzyć wątek.

Tak więc - jak najbardziej jestem za!

0

@somekind: w porzadku. W takim razie dodam to do listy TODO. Mam jeszcze do zrobienia dwie rzeczy zwiazane z forum:

  • Twoj pomysl uzycia pelnego edytora w polu szybkiej odpowiedzi
  • pomysl @madmike zwiazany z likwiadacja Newbie oraz mozliwoscia ustawienia poziomu zaawansowania watku
0
napisał(a):

Jakies 9k ludzi, w tym ~200 zarejestrowanych co i tak jest sporym wynikiem zwazywszy, ze domyslnym widokiem jest widok kategorii.

tylko upewnij się, że nie zbierasz danych z okresu w którym niektóre operacje w serwisie (wyszukiwanie wszystkich postów użytkownika) powodowało przerzucenie na widok listy tematów :p

0

@dzek69: jezeli chodzi o zarejestrownych userow, to sa dane od wdrozenia nowej wersji (wrzesien). Jezeli chodzi o anonimow, to gdzies z okresu 1.5 m-c.

0

Przy okazji tego requestu chcialbym dodac jeszcze wiecej opcji przegladania watkow. Chcialbym powrocic do sposobu zmiany widoku forum (albo inaczej - filtrowania) poprzez zakladki (ikony nie sprawdzaja sie - sa zbyt niewidoczne). Mianowicie:

  • widok zawierajacy liste watkow obserwowanych
  • widok zawierajacy liste watkow, ktore moga mnie zainteresowac

Co myslicie o czyms takim?

0065def704.png

0

@Adam Boduch - a kiedy filtr Moje będzie wyświetlać faktycznie moje wątki, a nie wszystkie w jakich brałem udział? :]

0

Nie ma problemu, mozna to zmienic :)

0

Nie zmienić ale dodać drugi.
Mi najbardziej brakuje filtra, który działa jak teraz "moje" (czyli wszystkie wątki, w których brałem udział), ale tylko te z nowymi odpowiedziami. Fakt, że sortowane są po dacie ostatniego posta, więc wystarczy spojrzeć na ikonki na pierwszej stronie, ewentualnie 2 następnych, ale to by było ułatwienie. "Co nowego tam, gdzie się udzielałem?".

1

Mi natomiast brakuje informacji o aktywnosci w watkach. Chodzi o to, ze czesto ktos post edytuje. Jako, ze przeczytalem dany watek, nie mam informacji o tym, ze post zostal edytowany, autor cos tam dopisal i tego zwyczajnie nie przeczytam. Podobnie sytuacja wyglada w przypadku dodania komentarza do posta. Musze ten post obserwowac aby dostac informacje o zmianach, co wydaje sie logiczne jednak zazwyczaj nie obserwujemy postow jezeli w nich sie nie udzielalismy.

0

ikony nie sprawdzaja sie - sa zbyt niewidoczne
Ikony czy zakładki - powinny być po lewej.

0

Dlatego te nasze komentarze to w pewnym sensie przekleństwo ;-)

0
dzek69 napisał(a)

bo tam będą załączniki, podgląd i inne duperele ;]

Nie widzę sensu w takim rozróżnieniu:

edytor.PNG

0

Feedback mile widziany. Nie jest zbyt szaro?

9a3d3cf289.png

Mysle nad tym, aby byla mozliwosc zawiniecia tego prawego sidebara.
Powiecie, ze po prawej jest sporo wolnego, niezagospodarowanego miejsca. Mysle, ze mozna by tam dodac np. activity stream lub inne informacje...

0

Bierz pod uwagę, że nie każdy ma monitor na 1920 pikseli szeroki, a nawet jeśli, to nie musi oglądać strony na pełnym ekranie.

0

Mysle, ze na mniejszych rozmiarach okna, ten sidebar bedzie po prostu ukrywany.

0

Dodalem bocznego sidebara. Poki co mozna potestowac na serwerze testowym (dev.4programmers.info)
Dodalem rowniez wyswietlanie stron pokrewnych:

a3c19cae93.png

Na liscie widoku wszystkich watkach, pomijane sa te z kategorii ktore mamy ukryte.

0

Bałem się tego, że zabierze to za dużo miejsca i w ogóle będzie "bebe", ale w sumie wraz z możliwością ukrywania ma to spory sens. Szczególnie mając 1920px w poziomie.

PS, nie wysyła się mail przypominający hasło.

0

Przechwytywanie.JPG

0

A czy niezarejestrowani użytkownicy też mogą przeglądać posty w ogólnym worku "Wszystkie", jak to było kiedyś przed modernizacją? Bo jakoś obecnie nie ma takiej możliwości - wybranie adresu http://4programmers.net/Forum/ pokazuje forum od razu z podziałem na kategorie i pozostaje jedynie "droga przez mękę" i przeklikiwanie się przez poszczególne kategorie, aby sprawdzić, czy pojawiło się coś nowego.

0

Moga. Tyle, ze ta opcja jest dosc... hmmm - niewidoczna:

2453628381.png

Ale to zostanie zaraz zmienione :) Bedzie bardziej przejrzyscie

0

No to ja jeszcze raz:

1.PNG

2.PNG

0

Z nowym layoutem kolumna z avatarem została mocno ściśnięta (tak wygląda przy 1920px)
839b62565a.png

Widzę Adamie, że przeniosłeś też funkcje moderatorów. Tego się przyznam nie spodziewałem (nie mogę się zalogować na dev). Po ~8 latach trzeba będzie się długo przyzwyczajać ;-)


Przegladanie wszystkich tematow. Brak filtra =>
c70962878c.png


@Adam Boduch - po przemyśleniu stwierdzam, że na tym pasku powinny być tylko extrasy. Przeniesienie tam narzędzi moderatorskich oraz tagów wymusza używanie tego paska. Zabiera również te narzędzia na wąskich ekranach. Przemyśl powrót tych rzeczy na stare miejsce, a z boku dodaj tylko rzeczy opcjonalne, nie związane bezpośrednio z danym wątkiem.

0

@Marooned: tak, zgadza sie. Mialo na to wplyw pare czynnikow:

  • do tej pory opcje te byly wyswietlane w poziomie (ikona jedna obok drugiej) przez co na mniejszych rozdzielczosciach sie rozjezdzalo :(
  • juz wkroce dojda nowe opcje: m.in. mozliwosc ustawienia poziomu zaawansowania danego watku. Jeszcze nie wiem jak mialoby to wygladac, ale myslalem nad jakims suwakiem? Mozna to spokojnie umiescic w tym pasku bocznym
  • przenoszenie watkow nie dzialalo na telefonach. Dalo sie to latwo i szybko zmienic - teraz dziala to na klik :)

Wiecej informacji zawarlem tutaj:

Zmiany na forum

Niemniej jednak jak zawsze jestem otwarty na dyskusje :)

2

Taka drobnostka:
62aa694d6e.png

Przesunąłbym pole szukarki jako pierwsze - by rzucało się w oczy oraz zawsze było w tym samym miejscu bez względu na liczbę elementów w pasku bocznym.
Wydaje mi się, że szukarka na forum byłaby przydatna nawet przy schowanym pasku bocznym. Wszak tak mocno zachęcamy tekstami typu: "było, szukaj", a chowanie szukarki temu przeczy. Ktoś ma inne zdanie?

0
napisał(a):

Moga. Tyle, ze ta opcja jest dosc... hmmm - niewidoczna:

2453628381.png

Ale to zostanie zaraz zmienione :) Bedzie bardziej przejrzyscie

Rzekłbym, że jest bardzo mocno niewidoczna i bardzo mocno przejrzysta... :)

e134ee67d2.png

... ale że wrócił "stary" sposób przeglądania postów ciurkiem, jak leci - jest OK! :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1