Tagi: reforma tagowania (propozycja)

0

Mozemy tagowac watki na forum, artykuly (lecz nie ma poki co intefejsu umozliwiajacego wpisanie tagu danego tekstu), mikroblogi oraz oferty pracy, a takze userow (w postaci ich umiejetnosci). Obecnie jednak kazdy moze w polu tagi na forum wpisac co mu sie podoba. Mamy jakies 10 000 tagow, z czego wiekszosc to bzdury typu "pomoc" i inne przypadkowe slowa.

Oto propozycja:

  1. Zmiana sposobu tagowania watkow na forum. Tylko user z odpowiednia reputacja moze utworzyc nowy tag. Reszta moze wybrac z tych juz istniejacych.

  2. W panelu uzytkownika mechanizm proponowania umiejetnosci (auto complete) bazuje na liscie tagow, ktore juz wykorzystujemy. Teraz jest to slownik zawierajacy liste wszystkich jezykow programowania ;)

  3. Nowa funkcjonalnosc umozliwiajaca wyswietlenie wszystkiego co posiadamy pod danym tagiem. Czyli np. URL http://4programmers.net/Tag/C++ wyswietli nam liste tekstow zwiazanych z danym tagiem, watki (te nowe oraz popularne) oferty pracy oraz wpisy mikroblogow.

  4. Synonimy: np. tag php-5 == php.

0

Tak przy okazji dyskusji na temat tagów - w chwili obecnej z tagami danego forum:

tags.png

jest problem, bo nie są zapamiętywane... Miałem kilka wklepanych, żeby mogące mnie interesować wątki przedstawić innym kolorem, ale znikły; Wpisywałem je kilka razy i dalej nie są zapamiętane;


Co do propozycji zmian tagowania wątków - pierwsza opcja brzmi sensownie, bo dosyć często trzeba usuwać takie taki jak pomoc czy problem (dziś też taki usuwałem);

Jeśli chodzi o punkt trzeci, to można się spodziewać śmietnika, a nie listy wyników, jeśli pod uwagę brane będą wątki, oferty pracy i jeszcze do tego mikroblogi; I tak wszystko zależy od przedstawienia tych tekstów - obe ne było tak źle jak przypuszczam :]

0

@furious programming: glupio mi poniewaz nie bylem swiadom tego problemu. Problem zostal rozwiazany, lecz jezeli gdzies jeszcze natkniesz sie na problemy z tagami to pisz koniecznie :)

0

Ustawiłem teraz tagi działu forum i na razie są zapamiętane; Zobaczymy jak to będzie działać w najbliższych dniach, ale jeśli tylko będzie jakiś z nimi problem to dam znać, dzięki za zainteresowanie :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1