Szybka Odpowiedź - przyciski pomocnicze

0

Zastanawia mnie dlaczego w opcji "Szybka odpowiedź" nie ma przycisków ułatwiających wstawianie kodu. Rozumiem, że formatowanie nie jest tam potrzebne, ale kod wstawia się prawie zawsze odpowiadając na czyjeś pytanie. Ja osobiście z opcji zwykłej odpowiedzi nie korzystam prawie w ogóle, bo lubię widzieć jednocześnie co napisał autor.

2
somekind napisał(a)

I dalsza (ważniejsza) część propozycji - prawdziwy formularz szybkiej odpowiedzi, który właściwie już istnieje, tylko w innej części forum. . Po focusie w polu szybkiej odpowiedzi strona wyglądałaby tak:

somekind.png

somekind napisał(a)

Dlaczego szybka odpowiedź jest taka ważna? Bo dzięki niej można odpisać jakiegoś posta z kawałkiem kodu, nie tracąc z oczu całego wątku. Można wygodnie odpisywać odnosząc się do postów kilku osób, bez konieczności posiadania otwartych dwóch kart - jednej z wątkiem, drugiej z formularzem pełnej odpowiedzi. Ale żeby było to możliwe, trzeba móc tam nie tylko pisać, ale i formatować tekst!
Obecna szybka odpowiedź nie pozwala na formatowanie tekstu, jest to bardzo niewygodne i nieefektywne, bo nawet jak się coś napisze na szybko, to potem i tak trzeba się przełączyć na pełny edytor, żeby cokolwiek sformatować.

@somekind jest za, reszta pewnie też... ;)

0

w sumie można by dodać, że te okno szybkiej odpowiedzi mogło by być zawsze w dolnej części okna (position: absolute)

2

To zostanie wprowadzone. Jednak mysle, ze nie wczesniej niz za 2 miesiace.

3

Co prawda z poślizgiem, ale zostało wprowadzone :)

0

Widzę, że w wersji mega wypasionej, nawet z załącznikami i podglądem. :)

Trochę nie podoba mi się tylko ten odstęp między treścią wątku, a szybką odpowiedzią... Jest między nimi dropdown z działami, przyciski Szybka odpowiedź/Odpowiedz i jeszcze pole Ilość odpowiedzi na stronę. Moim zdaniem Pole szybkiej odpowiedzi powinno być bezpośrednio pod treścią wątku, a cała ta reszta poniżej.

1

Ha!

A pole Szybkiej edycji (guzik pod postem) nadal nie ma edytorka. :( :( :(

1

Pisałem na blogu, ale chyba umknęło.
Uważam, że textarea szybkiej odpowiedzi powinny mieć większe min-height - na 3 linijki przynajmniej. Obecnie ginie wśród nagłówków, zakładek i paska narzędziowego.

0

@Marooned: ok, zwieksze w takim razie wysokosc tego pola. Przesune je rowniez nad selecta sluzacego do wyboru ilosci postow na strone.
@somekind: to zadanie obejmowalo dodanie edytora tylko do pola szybkiej odpowiedzi, nie od szybkiej edycji :) Wiec to akurat nie jest pomylka :P

0

Moim zdaniem dobrze byłoby jednak, żeby wszystko było wygodne.

1
Marooned napisał(a):

Pisałem na blogu, ale chyba umknęło.
Uważam, że textarea szybkiej odpowiedzi powinny mieć większe min-height - na 3 linijki przynajmniej. Obecnie ginie wśród nagłówków, zakładek i paska narzędziowego.

@Marooned: jest lepiej?

0

Dzięki! :)

0

@Adam Boduch - albo mi się wydaje, albo powiększyłeś to pole zanim się w nie kliknie - to akurat nieco zbędne. Ale pole docelowe z edytorem uważam, że jest teraz przyjemniejsze.

0

@Marooned: tak, powiększyłem. Myślałem, że o to chodzi ;) Hehe, to nieporozumienie wynikło w takim razie :)

0

Gdy się kliknie w pole i od razu zacznie pisać, edytor pojawia się dopiero po chwili. Podczas tego pojawiania się, potrafi zjeść kilka pisanych liter z tekstu.
Teraz zamiast kliknąć i pisać, trzeba kliknąć, odczekać sekundę lub dwie na załadowanie edytora i dopiero zacząć pisać.

0

@Azarien: jak rozumiem na Operze, ale na jakim sprzecie?
Fakt, ze edytor jest ladowany dynamicznie, co oznacza dodatkowe zadanie JS oraz CSS ale do serwera cloudflare wiec powinno byc szybko. Tak wiec zaladowanie to jedna rzecz, a wykonanie dodatkowego kodu JS inicjalizujacego edytor to rzecz druga. Moze uda sie to jakos zoptymalizowac, hm...

0

Wklejanie czegoś w szybką odpowiedź przewija okno przeglądarki na górę.

0

@Marooned: poprawiłem chociaż nadal nie jest idealnie (przy wklejaniu screenów).

0

Niestety, nie widzę zmian. Nadal przewija na górę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1