Mikroblogi - odswiezenie wygladu

1

Na poczatek prosba o feedback samego wygladu wpisu:

a6354f1930.png

Zmiany to:

  • zmniejszenie obszaru avatara oraz nazwy uzytkownika
  • zdecydowane pomniejszenie obszaru zajmowanego przez komentarze (avatar, login, odstepy)

Teraz pytanie o UX:

  • Byc moze zamienic miejscami elementy go oddawania glosu na wpis z data?
  • Dodawanie komentarza po kliknieciu na ikonke komentarza?
  • Byc moze wyswietlac formularz do komentowania od razu pod danym wpisem?
2

Te komentarze są wciąż zbyt dużę - imho tam już jest niepotrzebny avatar użytkownika i nie wiem czy tak potrzebne te ikonki zegara... To powinien (komentarz) być nikłą częścią wpisu na mikroblogu - bardziej w postaci komentarzy na forum czy też ich lekko przerobionej wersji.

0

Wersja bez avatarow w komentarzu:

e5cd4d8f23.png

oraz bez ikon w komentarzu:

fa36faadb2.png

oraz bez tych zielonych elementow graficznych:

ac935c578b.png

@madmike: jak zwykle dzieki za opinie :)

0

Co do UX, to nadal w blogach i ich komentarzach brakuje podstawowej zasady: 1x[tab] przechodzi do guzika/linka akceptującego/wysyłającego.

Co do wyglądu, to Adamie - spróbuj może dać godzinę (i lajki?!) obok nicka, a treść od nowej linii?

2
Marooned napisał(a):

Co do UX, to nadal w blogach i ich komentarzach brakuje podstawowej zasady: 1x[tab] przechodzi do guzika/linka akceptującego/wysyłającego.

Co do wyglądu, to Adamie - spróbuj może dać godzinę (i lajki?!) obok nicka, a treść od nowej linii?

8822c735ad.png

0

A co jakby zrobić że jest avatar + nick: wiadomość, wszystko w jednej linii, a po najechaniu na komentarz pojawialy by sie ikonki odpowiedzi i kciuka w górę przylegające do prawej dolnej krawędzi tego komentarza, a nad ikonkami małą czcionką kiedy wysłano komentarz.

2

ta wersja:
user image
z tym że, wydaje mi się, że powinieneś odsunąć jeszcze godzinę od nicku.
Natomiast co do tych zielonych elementów graficznych to są wg mnie po prostu za ciężkie i odstają kolorystycznie od reszty (ikonki ciemne, ramki też)

1

7332c23f48.png

Z tych zielonych elementow graficznych mozna latwo zrezygnowac w razie czego :)

Dodatkowo, sekcja z popularnymi wpisami z ostatniego tygodnia (po prawej stronie):

e1161c95d0.png

0

Wielokrotne klikanie w "xx komentarzy" prowadzi do @{4programmers.net}: @{4programmers.net}: @{4programmers.net}: @{4programmers.net}: - to raczej powinno być jednorazowe.

1

Odświeżam wątek. Co myślicie o takiej zmianie?

2670830085.png

Zmiany:

  • dodanie ilości wyświetleń
  • zmniejszenie avatara
  • lekkie powiększenie czcionki
  • umieszczenie daty publikacji oraz ilości wyświetleń na górze po prawej stronie
  • ukrycie opcji edycji oraz usunięcia pod menu kontekstowe
  • wyrównanie do prawej opcji dodania komentarza

Specjalnie zamieściłem screen prezentujący wpis do mikroblogu oraz komentarz. Możecie zobaczyć, że w faktycznym wpisie, data jest wyrównana do prawej, natomiast w komentarzu jest wyrównana do lewej. Inna jest też ikonka służąca do pokazania menu kontekstowego z opcjami edycji czy usunięcia. Pytanie: jaka wersja jest lepsza?

0

Podoba mi się wersja wpisu z rozbiciem pewnych informacji w grupy. Co prawda przy 1920px będzie to rozbicie bardzo silne więc nie wiem czy to będzie dobre, ale wizualnie wygląda klarowniej.

0

No właśnie, uważasz, że to rozbicie, tj. wyświetlenie daty napisania po prawej stronie jest OK? Czy tak jak w komentarzach - wyświetlanie po lewej stronie, obok nicku?

0

Na screenie przy małej szerokości ekranu jest git. Nie chce mi się ekranu przekręcać do poziomu by zobaczyć jak by to wyglądało przy 1920px - jak masz to możesz screenem zapodać ;-)

0

d55ee4c6fc.png

Zauważ, że we wpisie data jest po prawej stronie, natomiast w komentarzu po lewej. Czy tak może być? Trochę niekonsekwentnie...

0

Hm, no szkoda tej niekonsekwencji. A może wykorzystać fakt, że avatar jest większy, więc po jego prawej dać 2 rzędy? Górny, bold, nick. Dolny data i liczba wyświetleń?

Przydałby się ktoś ze zmysłem UX/UI ;-)

2

@Marooned: zastosowałem się do Twoich wskazówek, aby datę umieścić pod loginem. Oto efekt:

295d7e74dd.png

Mi się podoba :)

0

Jest nieźle, ale chyba Odpowiedz przy komentarzu pomiędzy liczbą głosów a lajkami niezbyt tam pasuje. To nie dane statystyczne, ale akcja - powinna być nieco oddzielona.

0

@Marooned: ok, po prawej stronie np.?

0

To by dało spójność z wpisem głównym, czyż nie? Tylko by niepotrzebnie nie powiększyło miejsca w pionie.
W ogóle to jestem tu jedynym komentującym a nie uważam się za speca od UI/UX. Co sądzą inni?

0

Podzielam zdanie @Marooneda - statystyka od akcji powinna być oddzielona; Jest opcja Dodaj komentarz i opcja Odpowiedz (czym się różnią?), więc powinny być w podobnym miejscu - po prawej na dole wpisu; Jakaś spójność będzie;

Można by też dodać małą grafikę do opcji Odpowiedz - będzie pasowało do opcji dodawania komentarza; To tylko sugestia.

2

powiem tak, że wg mnie "opcja" Odpowiedz jest mało widoczna - niejako zlewa się z różnymi statystykami i jeśli się człowiek nie wczyta co tam jest to traktuje ją właśnie jako statystyki. Mi dłuższą chwilę zajęło znalezienie przycisku odpowiedzi do komentarza, i to tylko dlatego bo jej szukałem bo stwierdziłem, że jak w innych komentarzach ludzie piszą do poprzedniego to zapewne jest taka opcja bo się nikomu nie chciało ręcznie nicka wpisywać. Można spróbować dać Odpowiedz też w prawy dolny róg komentarza, np. w ten deseń:
user image

0

@furious programming: opcja Odpowiedz oraz Dodaj komentarz nie różnią się praktycznie niczym. Jedyna różnica jest taka, że w textarea od razu będzie login autora - czy to komentarza, czy wpisu...

2

@furious programming: Zgodnie z sugestią przesunąłem link Odpowiedz do prawej strony.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1