Powiadomienia

5

@Adam Boduch

Dwie sprawy.

O jednej już kiedyś wspominałem: chodzi o synchronizację nowych powiadomień pomiędzy wieloma kartami bądź oknami z 4p. Gdy dostaniemy powiadomienie, pojawia się ono we wszystkich kartach. Gdy w jednej w nich je przeczytamy / odznaczymy to w pozostałych zostaje ono dalej aktywne. Można ten problem rozwiązać na kilka sposobów. Najprostszy to taki, żeby przy poolowaniu tych powiadomień co 2 minuty odznaczało już te przeczytane. Lepszy sposób, bo działający natychmiast to skorzystanie z webstorage (który pozwala na natychmiastową komunikację pomiędzy kartami/oknami za pomocą eventu).

Druga sprawa to względnie nowy feature desktop notifications. Dodałeś Adamie wsparcie tylko dla bardzo customowego rozszerzenia z Chrome. Firefox dostarcza prawie to samo w ramach web notifications. Chrome również implementuje to API, ale w uboższy sposób, który tutaj się nie sprawdzi. Więc fajnie by było, gdyby Coyote wspierał desktop notifications z Chrome oraz web notifications z Firefoksa.

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/notification

0

Dzieki @Rev za fajne, cenny uwagi. Juz dodalem do listy zadan :-)

0
Rev napisał(a):

Dodałeś Adamie wsparcie tylko dla bardzo customowego rozszerzenia z Chrome.

Hm, mi się wyświetla ostrzeżenie o powiadomieniach a nie mam żadnego dodatku, który by to robił w Chrome. Powiadomienia się wyświetlają, chociaż szkoda, że nie zintegrowali tego z systemem powiadomień KDE.

0

Co do powiadomień, to dla trzeciej wielkiej przeglądarki, można zrobić trochę bajerów:
http://www.hanselman.com/blog/MakeAWindows81PinnedLiveTileForYOURWebsiteInMinutes.aspx

Ogólnie - da się zrobić "żywy kafelek" zmieniający się wraz z nowymi wpisami w RSS. W sumie to można by zrobić nawet tak, że dałoby się przypiąć stronę główną (i tamte RSS) i forum (i tutejsze RSS). Mogę to zrobić (bo to kwestia zrobienia dwóch plików XML), tylko potrzebowałbym ikonografii - mamy wektorową wersję logo i logo z napisem, aby sobie zeskalować odpowiednio?

Tak, ja wiem, że Windows 8 i IE11 nie jest specjalnie mile widziany ;-)

(są też możliwości, aby powiadamiać JavaScriptem o powiadomieniach na przykład, ale z tym trzeba więcej pogrzebać: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ie/dn255018%28v=vs.85%29.aspx)

0

Logo znajdziesz tutaj: http://4programmers.net/Pomoc/Nasze_logo

0

Pytanie techniczne co do powiadomień i TODO z nimi związanych. @Adam Boduch zauważyłem, że wykorzystujesz chromowe API powiadomień. Niestety przy aktywacji dostajemy swoisty flood starych powiadomień. Czy to bug czy feature?

  1. Dało by się jakoś dodać usuwanie starych powiadomień? Jednak 250 stron mało istotnych rzeczy nie wygląda najlepiej.
0

Pewnie, mozna usunac :) MySQL-owe eventy nadaja sie do tego w sam raz (moga sie uruchamiac raz na dobe np.).

Co do desktop notifications: klikniecie na ikonke wiadomosci powinno wywolac prosbe o wlaczenie tej uslugi. Dopiero kolejne powiadomienia, ktore splywaja, powinny zostac obsluzone przez desktop notifications. Piszac o starych powiadomieniach, miales na mysli te 5, ktore sa pokazywane na liscie rozwijalnej?

0

Nie, miałem na myśli wszystkie, które dostałem "na twarz" przez ostatnie 250 stron :)

0

No to na pewno blad :D To powinno pokazywac tylko te nieprzeczytane powiadomienia. Czy miales az tyle nieprzeczytanych powiadomien? :] Tak, czy inaczej zaraz to zmienie.

0

Teraz nie dostałem w ogóle :D Ale to był atak. Podejrzewam, że połączony z problemem kilku zakładek.

1

@Rev: dodalem poprawke zgodnie z Twoja sugestia. Powiadomienia w jednej zakladkce maja juz wplyw na powiadomienia w drugiej zakladce.
@Koziołek: nadal jest problem z desktop notifications w kilku zakladkach. Faktycznie. Jezeli dostaniesz powiadomienie i masz otwarte kilka zakladek, to dostaniesz zduplikowane powiadomienie. Do poprawy!

1

Gdy dostaniemy powiadomienie, pojawia się ono we wszystkich kartach. Gdy w jednej w nich je przeczytamy / odznaczymy to w pozostałych zostaje ono dalej aktywne.

@Rev: dodalem poprawke zgodnie z Twoja sugestia. Powiadomienia w jednej zakladkce maja juz wplyw na powiadomienia w drugiej zakladce.

Byłoby jeszcze fajnie, gdyby podobnie działało to z wiadomościami prywatnymi. Odczytanie jej w jednej karcie nie powoduje usunięcia powiadomienia o nowej wiadomości w innych kartach.

0

Zapisuje to sobie do listy zadan :-)

1

Czy dałoby się trochę przeformatować powiadomienia? Obecnie wygląda to tak, że za każdym razem wyświetlana jest ta sama treść: "[user] dodał komentarz do postu w temacie [kawalek tematu]". Wydaje mi się, że lepiej by było, gdyby najpierw był wyświetlany sam początek treści, a pod spodem małą czcionką temat, obecnie żeby zobaczyć, czy powiadomienie jest sensowne, muszę kliknąć, otworzyć temat, przeczytać i zamknąć zakładkę. Ewentualnie jako tooltip mogłaby być pełna treść komentarza, żeby było wiadomo, czy w ogóle mam po co otwierać dany temat.

0

Z tym o tyle jest problem, ze powiadomienia nie sa scisle zwiazane z modulem forum. Sa bowiem powiadomienia o mikroblogach (w roznej formie), komentarzach w artykulach, wiadomosci prywatnej itp itd. Mozemy skonfigurowac powiadomienia formatujac tytul powiadomienia, ktory wyswietlany jest w jednej linii. W drugiej linii wyswietlana jest natomiast data utworzenia powiadomienia.

2

@dsa: cos takiego np.?

98cb356018.png

0

O, dużo lepiej ;) Poza scrollem może nawet lepsza byłaby mozliwość ukrywania powiadomień ajaxem, ale to już pewnie zależy od tego, ile ktoś ich dostaje. W sumie najlepiej scroll + ajaxowe usuwanie + możliwość rozsunięcia tego dymka (czyli 'Zobacz wszystkie' rozsuwa go na jakieś 2/3 ekranu bez przejścia na inną podstronę), ale ja lubię wszelkie ajaxy i javascriptowe rzeczy, przyjemnie mi się tego używa, 'ogólne' UX może być całkiem inne.

0

Masz na mysli, aby byla mozliwosc nie tylko odznaczenia powiadomienia jako przeczytane, ale rowniez usuniecie go calkowicie z listy?

Nie wiem o co chodzi z rozsunieciem dymka: czy masz na mysli to, aby system wyswietlil wieksza zajawke? Tzn. wiecej tresci niz 2 linijki? Czy chodzi o to, aby pojawilo sie na liscie wiecej powiadomien?

0
napisał(a):

Masz na mysli, aby byla mozliwosc nie tylko odznaczenia powiadomienia jako przeczytane, ale rowniez usuniecie go calkowicie z listy?

Tak, chociaż nie wiem, czy komuś poza mną by się to przydało, obecnie czasami chcę wrócić do wcześniejszego, więc muszę przejść na wszystkie, znaleźć wcześniejsze i odwiedzić dany wątek, a tak mógłbym zostawić sobie te, do których chcę jeszcze później zajrzeć. Wynika to z tego, że zawsze mam otwarte kilkadziesiąt zakładek i lubię, gdy mogę wszystko zrobić w danej witrynie bez potrzeby otwierania nowych podstron jako kart, oczywiście można to zrobić w jednej, ale tam, gdzie funkcjonuje to w ten sposób jest (dla mnie) wygodniej.

napisał(a):

Nie wiem o co chodzi z rozsunieciem dymka: czy masz na mysli to, aby system wyswietlil wieksza zajawke? Tzn. wiecej tresci niz 2 linijki? Czy chodzi o to, aby pojawilo sie na liscie wiecej powiadomien?

Raczej żeby np. opcja 'Zobacz wszystkie' miała obok 'Zobacz więcej' (albo strzałki w dół, obojętnie), które nie kierowałoby na nową stronę, a rozciągało powiadomienia w dół pokazując ich więcej bez przechodzenia na inną stronę, treści może być tyle, ile jest teraz (czy raczej w tej nowej wersji zaprezentowanej wyżej). Niby to samo można osiągnąć otwierając wszystkie powiadomienia, ale jest to raczej mniej wygodne. Od razu przyznaję, mniej więcej tak to jest rozwiązane (między innymi) na SO i może dlatego tak mi to pasuje, kwestia przyzwyczajenia.

0

@dsa: no wlasnie ja myslalem aby ladowac dynamiczne kolejne powiadomienia wraz z ich scrollowaniem w dol. Nie trzeba bedzie klikac "Zobacz wiecej".

3

Tak sie prezentuje dzialajaca wersja:

959dcd57c3.png

@dsa: bedzie usuwanie (ukrywanie) oraz odznaczanie jako przeczytane z poziomu tej listy. Feedback jak zwykle mile widziany.

0

Wdrozylem nowe powiadomienia. Stare pozostaja stare, a nowe beda nowe ;) Ciekawy jaki bedzie feedback.

0

Menu powiadomień zostało zepsute.

Gdy klikałem powiadomienie z controlem (pod Operą 12.16), otwierała się nowa zakładka w tle, a menu zostawało.
W ten sposób klikałem na kilka powiadomień na raz.
Teraz po kliknięciu, z controlem czy bez, menu się zamyka.

0

Przepraszam za to niedopatrzenie. Sam nie korzystam wiec nie zauwazylem ;) Juz powinno byc ok.

0

A ja się zastanawiam czemu ma służyć usuwanie komentarzy krzyżykiem na tej właśnie liście; Usunąć powiadomienie można na liscie z menu, ale w panelu użytkownika już takiej możliwości nie ma; Jeśli usunę powiadomienie z listy, to w panelu użytkownika też zniknie - w ten sposób mogę usunąć wszystkie do tej pory zgromadzone powiadomienia;

Skąd taka opcja? Wcześniej jej nie było i wszystkie powiadomienia zostawały "na zawsze" - teraz można wszystkie wykasować; Mogę wiedzieć jaki jest cel wdrożenia tej funkcji? :]

0

Ja lubię usuwać niektóre, żeby mieć szybkie linki do niektórych wątków (bez potrzeby szukania ich gdzieś w dole), dzięki temu nie muszę ich szukać w inny sposób albo zapamiętywać, gdzie były, dzięki czemu 4programmers ma teraz przewagę nad SO ;)

2

Bez tytułu.png

„lubi”? serio!?

co to za fejsizm?

Lubić to można zupę pomidorową.
Wpis można docenić (jak było do tej pory), może się on podobać, ale jak można czyjś wpis na blogu „lubić”?
Można lubić ewentualnie czyjś mikroblog w ogólności, ale pojedynczy wpis?

0

Mailowe powiadomienia i subiektywny rzut okiem na wymiary:
1e2a3a0f84.png

0

@Adam Boduch a dałoby się zrobić tak jak było z powiadomieniami że inny kolor tła miały te "nowe"? Bo teraz muszę rozkminiać po czasie które widziałem a które nie ;]

0

@Shalom. Jest:

704a3b75a6.png

A na hover dodatkowo zmienia kolor na bardziej "oczojebny":

fb8d0e4c8c.png

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1