Ofeta pracy - layout

1

82fd10e4e3.png

Kilka slow wyjasnien:

  • Informacje po prawej stronie nie beda wyswietlane "na stale". Wszystko zalezy od informacji jakie uzytkownik poda, publikujac ogloszenie o prace. Ogloszenie moze opublikowac osoba prywatna, nie podajac adresu. Wowczas adres firmy naturalnie nie bedzie wyswietlany :)
  • Gwiazdki przy informacji o firmie. Docelowo firmy bedzie mozna oceniac i komentowac
  • Informacje o wynagrodzeniu wraz z informacja o skali zarobkow... tutaj mam watpliwosci :) Boje sie, ze pracodawcy beda wstydzili sie podac oferowanego wynagrodzenia :/
1
  1. Czasem masz lokalizacje w rodzaju: "do zespołów w warszawie, łodzi..."
  2. Musi być możliwość "nieujawnienia zarobków" - możemy sobie robić fochy, że to powinno być, ale nie możemy sobie pozwolić na niezamieszczanie takich ogłoszeń
0
madmike napisał(a):
  1. Czasem masz lokalizacje w rodzaju: "do zespołów w warszawie, łodzi..."

Tak, zauwaz, ze w layoucie 2x podana jest lokalizacja. Za pierwszym razem, obok daty dodania (oznacza gdzie jest stanowisko pracy), a za drugim razem - po prawej stronie, przy informacji o firmie. Tam jest siedziba firmy.

madmike napisał(a):
  1. Musi być możliwość "nieujawnienia zarobków" - możemy sobie robić fochy, że to powinno być, ale nie możemy sobie pozwolić na niezamieszczanie takich ogłoszeń

Tak bedzie! Spojrz na moj watek prezentujacy glowna strone modulu praca. Tam jest o tym dyskusja :)

4

Nie jestem przekonany co do możliwości dodawania komentarzy. W obecnych tematach z ofertami pracy jest wielki syf - same "dowcipne" komentarze, które niczemu nie służą. Optowałbym za opcją prywatnego kontaktu z dodającym ogłoszenie - być może zwykły link do prywatnej wiadomości z jakimś prefiksem w temacie (coś w stylu "Odpowiedź do oferty 'blabla': używany system kontroli wersji").

Nie wiem po co te dodatki w ramce "Wynagrodzenie". Co to znaczy "dobrze"? Po co ta statystyka? Są różne oferty, jedna dla stażysty, druga dla seniora. Jedna osoba woli umowę zlecenie, a druga umowę o pracę. Które to jest "dobrze", a które "źle"?

Oferty z podanymi widełkami wynagrodzenia można na liście po prostu wyróżniać. Pogrubieniem tytułu czy delikatnie innym tłem.

@Adam Boduch: Można też właśnie pomyśleć nad rozszerzonym systemem dodawania ogłoszeń (własny kod HTML, grafiki, wyróżnienie na liście, informacja na stronie głównej) za drobny abonament albo coś w tym stylu. Na innych portalach pracodawcy czy agencje płacą za to niemałą kasę. A nam przyda się każdy grosz, jeżeli chcielibyśmy lepiej reklamować się na konferencjach czy organizować konkursy.

3
Rev napisał(a):

Nie jestem przekonany co do możliwości dodawania komentarzy. W obecnych tematach z ofertami pracy jest wielki syf - same "dowcipne" komentarze, które niczemu nie służą. Optowałbym za opcją prywatnego kontaktu z dodającym ogłoszenie - być może zwykły link do prywatnej wiadomości z jakimś prefiksem w temacie (coś w stylu "Odpowiedź do oferty 'blabla': używany system kontroli wersji").

Tu zgadzam się z @Rev'em - komentarze pod ogłoszeniami to czasem kompletne dno - tu nie rozmawiamy z kolegą, którego można nieelegancko objechać - tu rozmawiamy z firmą, która szuka pracowników - a my chcemy, żeby oni następnym razem szukali ich właśnie tutaj.

0
Rev napisał(a):

Nie jestem przekonany co do możliwości dodawania komentarzy. W obecnych tematach z ofertami pracy jest wielki syf - same "dowcipne" komentarze, które niczemu nie służą. Optowałbym za opcją prywatnego kontaktu z dodającym ogłoszenie - być może zwykły link do prywatnej wiadomości z jakimś prefiksem w temacie (coś w stylu "Odpowiedź do oferty 'blabla': używany system kontroli wersji").

Tez nie jestem do tego przekonany. Obawiam sie jakis dowcipnych komentarzy. Myslalem jednak nad opcja blokowania dodawania komentarzy do oferty. Co ty na takie rozwiazanie?

Rev napisał(a):

Nie wiem po co te dodatki w ramce "Wynagrodzenie". Co to znaczy "dobrze"? Po co ta statystyka? Są różne oferty, jedna dla stażysty, druga dla seniora. Jedna osoba woli umowę zlecenie, a druga umowę o pracę. Które to jest "dobrze", a które "źle"?

Algorytm mialby brac pod uwage widelki oferowane w ogloszeniu, technologie, miasto, srednie wynagrodzenie w danej technologii oraz srednie widelki podawane w innych ofertach, w tej "branzy" oraz wyliczac, czy oferta finansowa jest satysfakcjonujaca oraz jak wyglada na tle innych ofert :) Oczywiscie tez nie jestem na 100% do tego przekonany, ale z czysto biznesowych wzgledow. Obawiam sie, ze firmy nie beda zadowolone, gdy informacja, pt. przecietnie pojawi sie przy ofercie.

Rev napisał(a):

@Adam Boduch: Można też właśnie pomyśleć nad rozszerzonym systemem dodawania ogłoszeń (własny kod HTML, grafiki, wyróżnienie na liście, informacja na stronie głównej) za drobny abonament albo coś w tym stylu. Na innych portalach pracodawcy czy agencje płacą za to niemałą kasę. A nam przyda się każdy grosz, jeżeli chcielibyśmy lepiej reklamować się na konferencjach czy organizować konkursy.

Oczywiscie, sklamalbym jezeli powiem, ze nie myslalem o tym ;) Mam daleko idace plany zwiazane z serwisem. Ale to na pozniej :))

1
madmike napisał(a):

Tu zgadzam się z @Rev'em - komentarze pod ogłoszeniami to czasem kompletne dno - tu nie rozmawiamy z kolegą, którego można nieelegancko objechać - tu rozmawiamy z firmą, która szuka pracowników - a my chcemy, żeby oni następnym razem szukali ich właśnie tutaj.

Ok, w takim razie, niech komentarze beda domyslnie wylaczone.

3

Wersja 2.0 ;) Jakies uwagi dotyczace wygladu, usability itp?

6bb6477317.png

Na pewno w tym layoucie brakuje jeszcze dodawania ogloszenia do obserwowanych.

0

Brakuje polskiej czcionki w dacie komentarz ;)

A tak serio, to fajnie wygląda, ale jestem ciekawa, jak to będzie, gdy pracodawca poda tylko część danych, albo gdy w firmie nikt z 4p nie pracuje... I jak chcesz sprawdzać, kto gdzie pracuje? Czy wyświetlanie avatara użytkownika przy danej firmie jest obowiązkowe...? Bo ja bym może niekoniecznie chciała taka informacje publicznie podawać.

2

Skopane kodowanie w dacie :)

Adamie, weź 3 losowe oferty pracy - od niezłego po ekstremalnie zaminusowane (buu, już nie ma minusów...), wrzuć je do tego szablonu i zobacz jak to będzie wyglądać. Bo obecnie masz nadzieję, że autorzy ogłoszeń to profesorowie DTP z zacięciem humanistycznym ;-)

2
Marooned napisał(a):

Adamie, weź 3 losowe oferty pracy - od niezłego po ekstremalnie zaminusowane (buu, już nie ma minusów...), wrzuć je do tego szablonu i zobacz jak to będzie wyglądać. Bo obecnie masz nadzieję, że autorzy ogłoszeń to profesorowie DTP z zacięciem humanistycznym ;-)

A wiec tak: podczas dodawania ogloszenia, pracodawca/zleceniodawca bedzie mial do wypelnienia kilka pol w formularzu. Te pola to Opis stanowiska pracy oraz Wymagania i O firmie (w formie textarea). Jak i rowniez Oferujemy w postaci listy inputow. Tak wiec jezeli uzytkownik pominie niektore elementy, to nie zostana one wyswietlone (po prostu). Tak wiec powinien byc porzadek (oby ;))

Podczas dodawania ogloszenia, uzytkownik wypelnia pole O firmie oraz Adres, WWW, Tel itp oraz Oferujemy, ktore to informacje sa zapamietywane w jego profilu. Dzieki temu przy kolejnym ogloszeniu o prace nie bedzie musial juz tych danych wypelniac. I tutaj przychodzimy do kolejnej czesci pytania:

aurel napisał(a):

A tak serio, to fajnie wygląda, ale jestem ciekawa, jak to będzie, gdy pracodawca poda tylko część danych, albo gdy w firmie nikt z 4p nie pracuje... I jak chcesz sprawdzać, kto gdzie pracuje? Czy wyświetlanie avatara użytkownika przy danej firmie jest obowiązkowe...? Bo ja bym może niekoniecznie chciała taka informacje publicznie podawać.

Firma dodajca ogloszenie o prace moze byc dodana do Katalogu firm (nowy element modulu pracy, ktory powstanie ciut pozniej w stosunku do podstawowej wersji tegoz modulu). Wowczas inni uzytkownicy beda mogli "przypisac sie" do danej firmy, tj. potwierdzic, ze tam pracuja. Ale absolutnie nie bedzie takiego wymogu ;) Totez jezeli nikt nie pracuje (z uzytkownikow 4p) w firmie X, ktora dopiero co wstawila ogloszenie - ten element po prostu nie pojawi sie w ogloszeniu.

2

@Marooned: ogloszenie w wersji "biednej":

4ba0ed74a6.png

0

Wydaje mi się, że te dane które są na górze, na szaro, są na tyle ważne, że zasługują na swoją sekcję (w sensie, na osobny nagłówek i wypunktowanie). Ale z drugiej strony graficznie podoba mi się to, co pokazałeś. ;-)

0

Chodzi o to, aby bylo mniej wiecej spojne z tym, co jest w artykulach (graficznie):

7000eee3ff.png

:)

0

Wersja 0.9 modulu (bo o 1.0 nie mozna jeszcze mowic :P) zbliza sie malymi krokami :) Mam jednak jeszcze pare watpliwosci. Moze pomozecie je rozwiklac?
Jezeli do oferty przypisana jest firma i wyswietlane jest logo oraz w ofercie podane jest kilka dodatkowych szczegolow, informacje nie miesci sie na ekranie:

96108bdec1.png

Moze wiec informacje o ilosci wyswietlen oferty czy tez data jej dodania, powinna znajdowac sie po prawej stronie od oferty? W osobnej sekcji? Gdyz te informacje nie sa IMHO tak istotne . Nie wiem tez jak i gdzie wyswietlac informacje o mozliwosci pracy zdalnej. Jakies pomysly? Bo pracodawca moze podac miasto i kraj, ale moze tez zaznaczyc, ze mozliwa jest praca zdalna.

W formularzu nie ma tez miejsca na textarea w ktorym mozemy wpisac Co oferujemy Mozemy jedynie wpisac "benefity" (BTW: to nie jest chyba polskie slowo?)

24a8463aab.png

Myslicie, ze takie cos moze byc? Ewentualnie pracodawcy beda mogli wpisac wiecej informacji (na temat tego co firma oferuje) w polu Opis oferty

1

Zeby zachowac spolnosc z modyfikacja widoku artykulow (pisalem o tym tutaj http://4programmers.net/Forum/991106) drobna korekta graficzna samego wygladu oferty pracy:

861f8bb8f9.png

Kurcze, koniec miesiaca sie zbliza, a tu troche pracy jeszcze zostalo ... :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1