Długość postu na mikroblogu – test A4

0

Założyłem, że post na mikroblogu ma być na stronie A4 Word (Times New Roman 12 Normal) przy marginesach, jakie są w nowym dokumencie domyślnie.

Mikroblog to wizytówka i przygotowuję teksty na brudno.

Napisałem post o moim programie w języku matematyków-logików, jako komentarz do jednej-dwóch linijek kodu pod komentarzem.

Udało się w jednym akapicie na początku zmieścić filozoficzną myśl, link, a dalej dałem znacznik Coyote

<code class="csharp">

i już były na przemian komentarze z pojedynczymi linijkami kodu (oddzielone odstępami).

Pisząc tak:

/* komentarz…
…  c.d. komentarza
…  c.d. komentarza*/
foreach( ... ) {
      instukcja; instrukcja; instrukcja;
}

i pomijając klamry dla pojedynaczych instrukcji np. w

foreach( ... )
      instrukcja;

Efekt estetyczny uważam za żałosny i wolałbym pisać zwykłymi słowami z porządnym formatowaniem ewentualnego kodu. Ale test dowiódł, że nawet taki męczybuła, jak ja zmieści się na A4, choćby nie wiem, co bredził. Znaki ze spacjami, w tym CRLF i znaczniki Coyote dały 2720 chars (statystyka Word)

Mam kopię swoich postów i nic przeciw wprowadzeniu od zaraz cut off, tylko nie wiem, jak inni autorzy.

BUG: Podczas edycji fragmentów postu na mikroblogu wracam ciągle do tekstu początkowego albo mam raz jeden poprawiony – raz drugi, chyba, że od razu poprawię całość, wyloguję się albo usunę post i wkleję całość na nowo.

@Artur Protasewicz

0

Ad. BUG: Pułapką wydaje mi się otwieranie linku w nowym oknie przeglądarki (IE, Win7)

0
Artur Protasewicz napisał(a):

Ad. BUG: Pułapką wydaje mi się otwieranie linku w nowym oknie przeglądarki (IE, Win7)

To nie blad, a celowe dzialanie. Przegladarka nie powinna sama z otwierac nowego okna, dopoki uzytkownik tego nie chce. Linki w nowym oknie mozna otwierac naciskajac srodkowy przycisk myszy.

Co do poprzedniego posta, to niestety nie rozumiem :( Chodzi o to, ze limit na dlugosc tekstu w mikroblogu jest zbyt dlugi czy zbyt krotki?

0

Kiedy kliknie będąc wylogowanym się link bez odstępu między nim a linią tekstu powyżej Error 404, a na pasek adresu przeglądarki (IE, Win7) wchodzi skrócony link zawierający [...]

0
Artur Protasewicz napisał(a)

Kto dziś w ogóle pamięta, że istnieje środkowy przycisk myszy?
To żart czy Ty tak na serio? Trzeci przycisk myszy to od dawna standard otwierania linków w nowym oknie/zakładce. A czy to jest kółko czy osobny przycisk to już kwestia urządzenia. Można go też zastąpić [ctrl]+[lewy przycisk myszy].
Proszę Cię byś nie wymyślał standardów internetowych od zera :)

0

Dzięki za dobre słowo. Dinozaur ze mnie. To przez pracę z sypiącymi się kompami i budżetem na IT bliskim zera. Uspokoiłeś moje emocje. Może w końcu jakiś temat programistyczny w pracy ruszę i znowu pójdę na spacer, no ale niestety lubię właśnie tak i czuję się związany z tym całym złomem. To jest kwestia chyba gustu albo i charakteru, a może z wiekiem to przychodzi. Jedni lubią żyć prosto, a ja lubię żyć skomplikowanie. To mój świat - stwarzać rzeczywistość od nowa, choćby i sto razy i nie gonić za postępem technologicznym. Akurat mi jest tak przyjemniej, bo jestem bliżej wspomnień.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1