Artykuly - wiele autorow tekstu

2

Wezmy na przyklad ten artykul: Quick Sort
Wyswietla sie "Autor: Adam Boduch". Domyslam sie ze dziala to tak jak kiedys, czyli "Ostatni autor"? Czy zostalo to zmienione i jest to "Pierwszy autor"?

Jak widac po historii: http://4programmers.net/History/Delphi/Quick_Sort
@Dryobates ma tam dosc duzy wklad - moze wyswietlac by "Autorzy [lista ich]" w przypadku, kiedy jest ich wiecej, ale z jakims algorytmem sprawdzajacym wklad w edycjach - czyli np @Marooned nie zostalby tam juz uwzgledniony, bo tylko poprawil orta, ale za to @Adam Boduch, @Wolverine i @Dryobates tak, bo cala trojka napisala tam troche tekstu.

Co sadzicie?

PS. swoja droga, licznik odslon sie zresetowal?

1

A przy okazji artykułów... gdzie jest lista ostatnich wprowadzonych artykułów??? One i tak były mało promowane, ale teraz nawet fakt dodania nowego artykułu nie jest w żaden sposób pokazany :(

1

Adam mowil chyba 2 dni temu, ze ma rozgrzebany layout do tego, jednak ja uwazam rowniez ze to mega wazne by promowac arty i zrobic ten element jak najszybciej. (zarowno nowe, jak i tylko edycje - dwie zakladki moze? albo - lepiej - osobno) i nie lista 5-ciu, a 10-20. i nie schowane domyslnie gdzies w jakiejs zakladce, a zawsze widoczne na glownej. oraz np zamiast patronatu wyswietlic losowy artykul z tytulem, autorem, data i 100 pierwszymi znakami, w jakims boksie. moze tez zrobic cos w stylu "artykul na medal" i sposrod nich tez cos losowac. albo do tego wprowadzic kiedys mozliwosc ocen? fajnie byloby znowu ozywic nasze wiki :)
troche by zrobilo sie przydlugo, ale mozna np wywalic statystyki i reputacje userow z glownej, albo przeniesc do poziomu pod mikroblogami
Kto sie zgadza?

1

Licznik sie nie zresetowal - zostal dodany, poniewaz tego nie bylo :) Licznik ten zlicza wizyty w poszczegolnych dniach, miesiacach. Pozniej sie to przyda do odpowiedniego sortowania tekstow.

Co do autora: tak, wyswietlany jest ten pierwszy. Myslalem o tym, aby wyswietlac wspolautorow, ale to jest temat do dyskusji. Co brac pod uwage? Ilosc edycji? Jezeli autorem jestes TY, ja wprowadze jakies modyfikacje (czyli 50% edycji mam ja a Ty kolejne 50%), to czyni mnie juz wspolautorem?

Coldpeer napisał(a):

Adam mowil chyba 2 dni temu, ze ma rozgrzebany layout do tego, jednak ja uwazam rowniez ze to mega wazne by promowac arty i zrobic ten element jak najszybciej. (zarowno nowe, jak i tylko edycje - dwie zakladki moze? albo - lepiej - osobno) i nie lista 5-ciu, a 10-20. i nie schowane domyslnie gdzies w jakiejs zakladce, a zawsze widoczne na glownej. oraz np zamiast patronatu wyswietlic losowy artykul z tytulem, autorem, data i 100 pierwszymi znakami, w jakims boksie. moze tez zrobic cos w stylu "artykul na medal" i sposrod nich tez cos losowac. albo do tego wprowadzic kiedys mozliwosc ocen? fajnie byloby znowu ozywic nasze wiki :)
troche by zrobilo sie przydlugo, ale mozna np wywalic statystyki i reputacje userow z glownej, albo przeniesc do poziomu pod mikroblogami
Kto sie zgadza?

Dokladnie, myslalem podobnie :) Nawet powstaly pierwsze projekty jak to mialoby wygladac, ale nie zostaly dokonczone. Myslalem, aby pod linkiem Kompendium wiedzy prezentowane byly nowe artykule, najpopularniejsze teksty ostatniego tygodnia itp. Dodatkowo na glownej stronie jakas informacja o ostatnich albo popularnych tekstach. Brakuje jednak tutaj ostatecznej koncepcji wizualnej.

0
  1. autorzy - na pewno nie liste edycji, bo ktos moze napisac mega duzy artykul, a inna osoba zrobic 10 edycji poprawiajac tylko coraz to zauwazone kolejne orty. Mysle, ze taki algorytm mozna by oprzec porownujac procenowe zmiany w kolejnych diff-ach miedzy poprzednia edycja, a edycja usera. jesli wyzej niz jakis %, wtedy go wylistowac. jesli jeden user ma wiecej niz 1 edycje, to procenty dodawac. (wiec literowka to bedzie jakis 1%, a duza zmiana-wiadomo-wiecej).
    Albo prosciej - mozna po prostu nawet zrobic stosunek ilosci znakow poprzedniej edycji i nowej. Mysle ze nieglupim pomyslem jest tez to potem cache'owac, czy zapisywac po prostu autorow, a nie zawsze liczyc dynamicznie.

  2. glowna - Spoko Adam. I tak sie duzo napracowales. Jednak sadze, ze to wazne i lepszy rydz niz nic-potem mozna dopracowywac, czyz nie? :) Chociaz na poczatek dwie listy - najnowsze 10 nowych i najnowsze 10 edycji, a staty i reputacje dac do poziomu pod mikroblogami

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1