Linki w postach.

5

Czy to normalne, że linki w moich postach wyświetlają mi się jako normalny tekst, a nie linki?
Tak jest we wszystkich postach mojego autorstwa (nie było ich wiele, no ale...), w postach innych ludzi jest tak jak być powinno. Podobno u innych ludzi linki w moich postach też są ok.

Dziwne jest to, że jest tak w każdej przeglądarce (sprawdzałam w Firefoxie, Chrome, Operze, IE, Safari), niezależnie od tego czy jestem zalogowana, czy nie.
Trochę screenów:

  • Firefox:
    user image

  • Chrome:
    user image

  • IE:
    user image

Inne dziwne rzeczy:

  • Linki innych osób na całym forum wyświetlają się poprawnie, przykład z tematu "Ciekawe linki":
    user image

  • W podglądzie postu (przy edycji) też jest dobrze:
    user image

Nie mówię, że to jakoś bardzo ważne i trzeba to naprawić, ale jestem strasznie ciekawa czemu tak jest, bo nie przychodzi mi do głowy żadne wytłumaczenie tego zjawiska. ;)

5

O ile się nie mylę, to normalne ;)

Takie zabezpieczenie anty-wstawiaczom-linków, które kiedyś tu było zrobione. Po prostu użytkownikom z małą ilością postów linki wyświetlają sie w postaci tekstowej - tak je widzą niezalogowani użytkownicy. To "zabezpieczenie" zniknie, kiedy powstanie więcej Twoich postów (nie wiem jak ustawiony jest obecnie limit).

Na pocieszenie powiem Ci, że zalogowani użytkownicy widzą je jako linki :P

linki.png

0

Dobra, dzięki za wyjaśnienie, teraz wszystko jasne. :) Po prostu myślałam, że to jakiś bardzo dziwny błąd. Ale jeśli tak ma być, to można już chyba usunąć ten temat. :)

3
madmike napisał(a):

To "zabezpieczenie" zniknie, kiedy powstanie więcej Twoich postów (nie wiem jak ustawiony jest obecnie limit).

A zatem, żeby móc widzieć linki normalnie trzeba pospamować. Dość ciekawe zabezpieczenie antyspamerskie.

4
somekind napisał(a):
madmike napisał(a):

To "zabezpieczenie" zniknie, kiedy powstanie więcej Twoich postów (nie wiem jak ustawiony jest obecnie limit).

A zatem, żeby móc widzieć linki normalnie trzeba pospamować. Dość ciekawe zabezpieczenie antyspamerskie.

Głupie gadanie... To było zabezpieczenie przeciwko ludziom, którzy wpadali na forum pisali jeden, dwa max trzy spamerskie linki i się więcej nie pokazywali. Czasem ciężko takie wstawki wyłapać było. Tu jeśli byś chciał, żeby linki się pokazały jako linki trzeba by było napisać ich ze dwadzieścia, a to już łatwo wyłapać...
Dla normalnych użytkowników, którzy przyszli, żeby pisać to nie stanowi problemu, te dwadzieścia postów to tylko początek ich pisania tutaj...

2

@ksi: niestety zmuszeni bylismy wprowadzic takie obejscie ze wzgledu na duza ilosc spamerow, ktorzy wykorzystywali te forum do reklamowania stron Słowo o pozycjonowaniu czyli walka ze spameraminowaniu_czyli_walka_ze_spamerami

1
somekind napisał(a)

Tylko ja zupełnie nie rozumiem, w jaki sposób wyświetlanie linku jako tekst autorowi posta z tym linkiem, przed czymś zabezpiecza. Mógłbyś mi to jakoś prosto wyjaśnić?

Ja wiem, że wielu rzeczy nie rozumiesz, nic dziwnego...

  1. Link anonima czy nowego użytkownika wyświetla się jako tekst zarówno anonimom (w tym i botom) jako tekst, starzy użytkownicy widzą link
  2. Autorowi takiego posta zależy głównie na wstawieniu linka, a wstawiając go widzi, że to nie link czytelny dla botów, pozycjonujący jego stronę tylko zwykły tekst
  3. To czy google potrafi przeparsować sobie tekst i traktować go jako link to dyskusyjne, w każdym razie nie ma on takiej "mocy" jak normalny link
  4. Skoro autor widzi, że nie udaje mu się wstawić linka, pójdzie następnym razem gdzie indziej spamować, tam gdzie linki są linkami a nie tekstem

Nie wiem jak teraz bo nie śledzę tego tematu, ale to zabezpieczenie powstało z powodu użytkowników, którzy się np. rejestrowali i wstawiali jeden czy dwa linki w działach w rodzaju trochę humoru czy flame. Masz możliwość sprawdzić, kiedyś nawet stworzyłem wątek opisujący skalę tej zabawy.

0

Dobra dobra, odkopuję. Zróbcie te linki bo to nie jest normalne, że muszę zaznaczać tekst, kopiować, otwierać nową zakładkę w przeglądarce, wkleić i nacisnąć enter.

Pozdrawiam

2

Linki są "zrobione". Zrób sobie konto to będziesz mógł z nich korzystać.

1
Złoty Pomidor napisał(a):

Dobra dobra, odkopuję. Zróbcie te linki bo to nie jest normalne, że muszę zaznaczać tekst, kopiować, otwierać nową zakładkę w przeglądarce, wkleić i nacisnąć enter.

Pozdrawiam

Jeszcze raz napisze: to ma uderzyć w spamerów których tu nie brakuje. Linki wstawione przez niektóre osoby ("Świeżaki") nie są wyświetlane anonimom (w tym botom google). Zarejestrowani użytkownicy widzą linki w sposób prawidłowy (tj. mogę w niego kliknąć).

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0