dev.4programmers.net -- wersja developerska 4programmers.net

0

Byc moze wiecie, ze trwaja obecnie prace nad nowa wersja serwisu 4programmers.net. Jezeli ktos ma ochote, to pod adresem http://dev.4programmers.net (login i haslo: testserv) moze sobie podejrzec aktualny postep prac :)

0

Bardzo fajne - przede wszystkim podoba mi się zakładka "Co nowego na forum", a konkretnie te trzy podpozycje "Najciekawsze", "Najwyżej oceniane" i "Nowe". Mikroblog też nieźle się prezentuje :)

Z tym że na jednej ze stron znalazłem błąd związany z tłem. Screen w załączniku.

0

Uuu na jakiej to przegladarce i rozdzielczosci?
Na IE w ogole nie testowane bylo, wiec trzeba bedzie poprawiac bledy jeszcze :P

0

@Adam Boduch gdzie pisać uwagi - tu czy w którymś z tematów dotychczasowych?

0

Rozumiem ze brak listy ostatnich tekstow* na glownej jest tylko tymczasowy? ;)

<font size="5">*) najlepiej z zakladkami ostatnio zmodyfikowane oraz tylko ostatnio dodane</span>

0

Tak, mam nadzieje, ze tymczasowy :) Caly czas mam to na uwadze, nie mam jedynie pomyslu jak to zaprezentowac :) Najprosciej by bylo w ten sam sposob, co ostatnie zmiany na forum.

2

Opera, laptop

  1. podoba mi się przy "starym" wyglądzie to obramowanie z zygzaków szare dookoła
  2. jak dla mnie to wszystkie kolory są za bardzo wyszarzone - kiedyś zielony to był zielony a teraz jakby go ktoś wodą rozcieńczył, normalne teksty były czarnym albo przynajmniej bardzo ciemnym szarym, teraz jest jaśniejsze. Jak sobie wejdę na stronę główną forum to jest ona po prostu smutna - jakby ktoś wziął normalną stronę i ją całą rozjaśnił. Kiedyś było dużo elementów zielonego, dość specyficznego i ta zieleń była cechą charakterystyczną 4p. Teraz ta zieleń została rozjaśniona i jest jej znacznie mniej - chociażby kolor linków został zastąpiony niebieskim.

strona główna

  1. tekst wpisu i komentarza zbyt mały kontrast do tła
  2. tekst na zielonym tle - Co nowego na forum?, szczególnie niepogrubiona część zlewa się z tłem
  3. to co jest na zakładce Co nowego na forum? wygląda jakby miało ustawione Enabled = false :) - takie zboczenie programisty i ma wg mnie o wiele za mały kontrast
  4. ta pinezka do pinezki nie jest podobna :p
  5. czy będzie opcja zwijania komentarzy? Bo wg mnie wiele lepiej by to wyglądało jakby na głównej były same wpisy mikroblogów + możliwość pokazania komentarza
  6. pod napisem mikroblog jest takie okienko dodaj nowy wpis... - jak tam coś napiszę to jak to dodać bo enter przenosi do nowej linii :)

Forum

  1. przyciski Data utworzenia Odpowiedzi Wyświetleń Forum Filtruj mogły by być większą czcionką
  2. jest większa i bardziej ciasna czcionka, która nie pasuje do czcionki w apostrofach i mi osobiście się ją gorzej czyta
  3. nie pasuje mi ten kolor, który został użyty jako tło, tam gdzie leżą przyciski Nowy temat i Odpowiedz
  4. nie widzę nigdzie przycisku Obserwuj wątek
0

ja czytałem o tym, że jest taka strona, ale jak ma być nową szatą niż obecna, to wolę obecną:) Jeżeli to nowa wersja, to jaki cel będzie?

2

Zamknęłam slider. Czy to już na zawsze? Nie widzę przycisku do jego przywrócenia...

Nowości w serwisie - pierdółka, ale pięknie by było, gdyby w wersji rozwiniętej strzałka wskazywała w górę (klikniesz to zwiniesz) a w zwiniętej strzałkę w dół. Tak jak jest teraz, kliknęłam strzałkę w dół i się zdziwiłam, że podjechało do góry.

0

Poproszę o oficjalne wskazówki w sprawie wyboru koloru linku gdyby inny developer chciał dodać jakąś funkcjonalność. Kiedy zielony, a kiedy niebieski.
(tak, nadal nie rozumiem dlaczego 2 kolory linków)

Ogólnie wszystko duże, sporo przestrzeni, mniejszy natłok, ale nie jestem jeszcze do tego przekonany czy to pasuje na stronę informacyjną.

Widok artykułu: http://dev.4programmers.net/Kontakt - za dużo wolnego z lewej - dla 3 linków zabrany gigantyczny margines; przy małej szerokości przeglądarki artykuł wskakuje pod te linki

0

[bug] btw, mozna obserwowac uzytkownika nie bedac zalogowanym (mowie o przycisku w profilu)
[bug2] nie zgadza sie liczba postow w zakladce w profilu (swoja droga uzylbym formatu XXXX zamiast X XXX) do tej podanej juz po kliknieciu do niej

[idea] posortowalbym liste dzialow obok grafu (aktywnosc usera) wzgledem liczby postow oraz usunal paginacje tam

1

Wszędobylski Arial jest mało czytelny i denerwuje.

0
napisał(a):

Uuu na jakiej to przegladarce i rozdzielczosci?
Na IE w ogole nie testowane bylo, wiec trzeba bedzie poprawiac bledy jeszcze :P

Rozdzielczość: 1280 x 1024
Przeglądarka: Mozilla Firefox 20.0

0

@AlfaLeporis: niestety nie moge zdiagnozowac tego bledu, a posiadam dwa monitory (rozne rozdzielczosci) oraz praktycznie wszystkie najpopularniejsze przegladarki :/

aurel napisał(a)

Zamknęłam slider. Czy to już na zawsze? Nie widzę przycisku do jego przywrócenia...

Wiem. Nie mam pomyslu gdzie umiejscowic ikonke do jego przywrocenia. Masz moze jakis pomysl?

aurel napisał(a)

Nowości w serwisie - pierdółka, ale pięknie by było, gdyby w wersji rozwiniętej strzałka wskazywała w górę (klikniesz to zwiniesz) a w zwiniętej strzałkę w dół. Tak jak jest teraz, kliknęłam strzałkę w dół i się zdziwiłam, że podjechało do góry.

Tak, zgadza sie. To wciaz jest wersja dev, mimo, ze na ukonczeniu :) Zostalo to juz poprawione.

Marooned napisał(a)

Widok artykułu: http://dev.4programmers.net/Kontakt - za dużo wolnego z lewej - dla 3 linków zabrany gigantyczny margines; przy małej szerokości przeglądarki artykuł wskakuje pod te linki

W nowej wersji graficznej, przewidziano, 3 rozne warianty wyswietlania tekstu, w zaleznosci od tego, czy mamy do czynienia z artykulem, czy ze strona typu Kontakt (widok mozna ustalac indywidualnie, dla kazdej strony).

Dlaczego linki do edycji tekstu oraz pisania nowego artykulu zostaly umiejscowione po lewej stronie? Aby zwiekszyc ich widocznosc. Moze wydawac, sie, ze margines jest spory, i jest tam duzo niewykorzystanego miejsca. Na niektorych podstronach sa tam linki do artykulow pokrewnych:

1729127493516e6fdc99447.png

Dodatkowo, przewidziane jest tam info o autorach oraz statystyce odwiedzin danej podstrony. Musi sie tam rowniez znalezc miejsce na pionowy banner, wiec to miejsce bedzie wykorzystane ;)

Coldpeer napisał(a)

[bug] btw, mozna obserwowac uzytkownika nie bedac zalogowanym (mowie o przycisku w profilu)

Poprawione.

Coldpeer napisał(a)

[bug2] nie zgadza sie liczba postow w zakladce w profilu (swoja droga uzylbym formatu XXXX zamiast X XXX) do tej podanej juz po kliknieciu do niej

Kurcze, zwiazane jest to pewnie, z tym, ze po wejsciu w dana zakladke nie sa liczone posty, do ktorych user nie ma dostepu :/

Coldpeer napisał(a)

[idea] posortowalbym liste dzialow obok grafu (aktywnosc usera) wzgledem liczby postow oraz usunal paginacje tam

Paginacje dodaje akurat Google Charts, z ktorego korzystamy ;) Wiec pewnie paginacja by zniknela, gdyby powiekszych obszar wykresu w pionie.

5

Kim są "Nalepsi użytkownicy"? Jak definiujesz najlepszych? Najaktywniejszych, z najwyższą reputacją, z największą ilością postów, najpopularniejszych, najszybszych w biegu do lodówki (z piwem) czy najwytrwalszych w biegu przez jajowód? Wiem, że się czepiam, ale "najlepszy" ma wiele znaczeń i uważam, że należy tego słowa unikać na forum publicznym. Dużo ludzi ma reakcje alergiczne ;]

0

Chodzi tutaj o reputacje. Mozna oczywiscie zmienic na Uzytkownicy o najlepszej reputacji ;)

3
napisał(a):

Chodzi tutaj o reputacje. Mozna oczywiscie zmienic na Uzytkownicy o najlepszej reputacji ;)

Ha... a ja bym chciał poznać w końcu jakąś zrozumiałą definicję Uzytkowników o najlepszej reputacji na 4p... no bo nie wiem, czasem mam wrażenie, że to np. największe gaduły albo *zabawni aż do bólu :( *

Ot, taki off...

0

@madmike: sposob naliczania reputacji byl juz dyskutowany tutaj, na tym forum, juz dawno temu. Nie chce mi sie drugi raz tego wyjasniac :P

3

Nie jestem przekonany czy strona na całą szerokość szerokieeego ekranu to taki dobry pomysł. Krótsze posty robią się jedno-dwulinijkowe, takie ciągi też się gorzej czyta.

EDIT: widzę że nadal jest limit, tyle że większy. Ale teraz tekst w postach jest stanowczo za szeroki.

EDIT 1.5: protestuję przeciwko nagłówkom strony które pozostają na ekranie mimo przewijania strony.

2

Czy w nowej wersji zniknie prześladujący nas Błąd: Błędny klucz. Sprawdź ustawienia cookies?

0

Spróbowałem podmienić tło na stare, ale okazało się, że nowa strona jest dziurawa ;-)

background.png

0

Reputacja liczona jest tylko w dzialach technicznych.

@Azarien: obecnie wielu userow narzekalo, ze przy wiekszych monitorach marnuje sie sporo miejsca. Tak wiec layout zostal poszerzony. Ale jak widac wszystkim nie dogodzisz :) W takich przypadkach, pozostaje chyba tylko custom css :) Obecnie chyba ze wszystkich przegladarkach da sie cos takiego dorobic.

2

Wąskich ekranów już nikt nie kocha? :(
http://i.imm.io/13qDl.png

1

Docelowo layout bedzie responsywny, ale niestety jeszcze nie teraz :(

0

Naprawdę nikt nie ma takiego samego błędu jak ja z tą stroną? Niech ktoś wejdzie z najnowszego Firefox'a (najlepiej 20.x) i sprawdzi czy poprawnie wyświetla się strona http://dev.4programmers.net/C_sharp

1

Ok, teraz widze :) Z tego, co widze to jest tylko na tej podstronie. Dzieki za info.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1