Minimalna wersja php dla Coyote?

0

Parse error: syntax error, unexpected '[' in coyote-cmf\controller\homepage.php on line 15

Linijka 15:

$setting = array_keys($_POST)[0];

Posiadana wersja PHP: 5.3.8

A jaka jest minimalna dla Coyote? Bo jeszcze niedawno mi działało na localu.

Parę dni temu próbowałem wrzucić nową wersję (5.4.x) do XAMPP, ale się krzaczyło - no ale jak będzie trzeba to obadam, może jest nowsza wersja całego pakietu.

PS
Taka ślepa wiara w otrzymywane dane nie brzmi najlepiej...

PPS
@Adam Boduch - uaktualnij .sql, bo wali mi błędem Table 'coyote.session_hash' doesn't exist a nigdzie nie ma definicji tej tabeli.

PPPS
Posłałem commita z rozbiciem tej linijki 15 by śmigało na 5.3.x

0

Sciagnij z galezi stable - nie trunk.

0

Ee, ale właśnie chcę rozwijać (czasem), a przecież nie będę commitował do stable...
Istnieje taka podstawowa zasada, że trunk ma zawsze działać. Od zabaw są branche ;-)

0

W trunk jest nowa wersja, rozwojowa.

3

Za każdym razem, kiedy commitujesz coś z syntax errorem, umiera kotek.

0

Adamie, ale nadal nie odpowiedziałeś na pytanie o minimalną wersję PHP.
Nie dałeś też znać czy uaktualnisz sql by trunk działał.

0

Na produkcji aktualizujemy PHP dość regularnie, Coyote z każdym takim serwisowaniem jest przystosowywany do najnowszej dostępnej wersji. Ostatnio wiele się zmieniło, doszły nowe formy składniowe - zainstaluj sobie najnowszą wersję i nie gadaj :P

0

Akurat tak sie pechowo sie zlozylo, ze wczoraj w momencie, gdy pisales tego posta, robilem sporego commita do trunka. Mam nadzieje, ze teraz pliki schema.sql sa zgodne, z tym co jest na dev.4programmers.net.

Odpowiadajac na Twoje pytanie: nowy kod jest pisany pod PHP 5.4 (taka wersje od jakiegos czasu mamy juz na serwerze). Ten w branch jest pod PHP 5.3.

0

Przy długim weekendzie chciałem się trochę pobawić... Po pomyślnym zainstalowaniu coyote pierwsza próba uruchomienia daje:

coyote_error.png

Warning: include_once(model/forum.model.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/mike/www/coyote/framework/lib/load.class.php on line 80

Warning: include_once(): Failed opening 'model/forum.model.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/php:/usr/share/pear:/home/mike/www/coyote/framework/:/home/mike/www/coyote/:/home/mike/www/coyote/module/user') in /home/mike/www/coyote/framework/lib/load.class.php on line 80

PHP 5.4.6-1 | Mysql 5.5.31 | Cherokee 1.2.101

Ot, nie wiem czy jest jakaś konkretna konfiguracja, przy której działa? Czy może błędu mam szukać u siebie w ustawieniach?

1

Hmm, nie masz wlaczonego modulu forum? Wlasnie pracuje nad instalatorem, ktory nie tylko zainstaluje "czysta" wersje projektu, ale sam skonfiguruje i doda odpowiednie moduly, tak, aby wszystko wygladalo tak jak na 4p.

0
napisał(a):

Hmm, nie masz wlaczonego modulu forum?

To jest widok ledwo po instalacji, jeszcze nie było czego ustawiać - o ile się nie mylę (dawno nie instalowałem coyote), kiedyś moduł forum (i inne) był załączany z PA - tu nie mam PA, tylko stronkę z błędami ;)

0

Ok, jasne. Tez uzylem instalatora i juz widze o co chodzi :) Pracuje nad tym...

1

@madmike: dopiero co skonczylem nad tym pracowac. Mam nadzieje ze bedzie OK. Sciagnij aktualna wersje kodu z SVN, usun wszystko z bazy danych i sprobuj zainstalowac od nowa, tak jak dotychczas. Po instalacji powinienes zostac przekierowany do PA, gdzie system zapyta Cie, czy chcesz zainstalowac podstawowe moduly. System powinien zainstalowac i skonfigurowac kilka modulow oraz wtyczek. Trzymam kciucki, ze bedzie ok :)

0

Najnowszy trunk:

  • instalacja bezproblemowa (problem jest, kiedy się poda złe hasło do mysql-a i zamiast informacji o braku/niemożności połączenie jest biała strona z "timeout"
  • po instalacji logowanie i wyrażenie zgody na włączenie modułów. Zgoda jednak kończy się na:
    ''Can't create table 'coyote.#sql-4d3_36' (errno: 121) (errno: 1005)
    ALTER TABLE post_subscribe ADD CONSTRAINT post_subscribe_ibfk_2 FOREIGN KEY (user_id) REFERENCES user (user_id) ON DELETE CASCADE, ADD CONSTRAINT post_subscribe_ibfk_1 FOREIGN KEY (post_id) REFERENCES post (post_id) ON DELETE CASCADE''

Konfiguracja jak wcześniej: PHP 5.4.6-1 | Mysql 5.5.31 | Cherokee 1.2.101

To już drobiazg: przed instalacją modułów na stronie głównej plącze się komunikat:
''Błąd systemu

Program wykonał nieprawidłową operację. Jeżeli uważasz to za słuszne, powiadom administratora tego systemu pod adresem
Class Mediabox does not exists in path(s): .:/usr/share/php:/usr/share/pear:/home/mike/www/coyote/framework/:/home/mike/www/coyote/:/home/mike/www/coyote/module/user

[] errorHandler()
/home/mike/www/coyote/framework/lib/load.class.php [162] trigger_error()
/home/mike/www/coyote/framework/lib/load.class.php [58] loadClass()
[] autoload()
/home/mike/www/coyote/template/homepage.php [129] spl_autoload_call()
/home/mike/www/coyote/framework/lib/view/xhtml.class.php [176] include()
/home/mike/www/coyote/framework/lib/view.class.php [174] display()
/home/mike/www/coyote/lib/dispatcher.class.php [188] display()
/home/mike/www/coyote/lib/dispatcher.class.php [114] forward()
/home/mike/www/coyote/framework/lib/core.class.php [235] dispatch()
/home/mike/www/coyote/index.php [76] dispatch()''

Może kiedyś w przyszłości zamiast tego znalazła się informacja: Proszę skonfigurować coyote... To tak, gdyby ktoś kiedyś chciał użyć coyote do innych celów niż 4p ;)

Ps. Plus jakiś czerwony komunikat na głównej pod 'postów na dzień 0': Data column(s) for axis #0 cannot be of type string× - ot, taki sobie drobiazg ;)

0

@madmike: czy aby na pewno usunales wczesniej stara baza danych? Troche dziwnie: ten komunikat mowi o tym, ze nie mozna zalozyc klucza obcego poniewaz istnieja jakies wartosci w tabeli post lub user, ktore nie odpowiadaja wartosciom z tabeli post_subscribe. Ale jezeli instalujesz system od nowa, to tabela post_subscribe powinna byc pusta :/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1