Widok profilu uzytkownika

5

Wstepna wersja widoku profilu uzytkownika:

2048948768510adfe0698cc.png

0

Podoba mi sie :) +1

0

Nie wiem jednak, czy ludzie zrozumieja, ze ten zielony pasek oznacza reputacje :] Oczywiscie, dodam tooltipa, ale probowalem dac przed tym paskiem (z reputacja) etykiete: Reputacja lecz nie wyglada to za dobrze :]

7

Ja właśnie w kwestii tej reputacji. Na projekcie jest to najbardziej rzucający się w oczy element, resztę zostawia w przedbiegach, a prawdę powiedziawszy nadal jest u nas mało adekwatny. Odpuściłbym sobie jego tak silną promocję zanim nie będzie niósł realnej wartości.

I najważniejsze. Adamie, przywróć pola ze starej wersji Coyote! Miasto, płeć, wiek.. to są tak podstawowe info, a nadal ich brak. Nie mają być oczywiście obowiązkowe, ale niech będą...

0

Chodzi Ci o to, aby usunac ja z widoku profilu czy nie eksponowac w tym miejscu, w ktorym zostalo to zaproponowane? Chcialbym bowiem bardziej "promowac" te informacje, gdyz obecnie jest ona widoczna jedynie przy poscie danego autora i nigdzie tego nie mozna podejrzec.

Co do miasta, to dodalem juz takie info (jest na screenie). Co do plci oraz wieku: nie ma problemu - tez mozna dodac. Wyswietlic te info obok adresu strony WWW oraz miejsca zamieszkania (w gornej czesci widoku)?

0

Póki wartość ta nie będzie miała jakiegoś realnego znaczenia to stanowczo zmniejszyłbym jej nachalność.

Co do reszty: tak ;)

1
  1. może umieszczenie go pod awatarem i o takiej właśnie szerokości jaką ma awatar + zmiana koloru paska z zielonego na np. jasny szary (ten ciemny jako tło paska bym zostawił).
  2. rozumiem, że to pod nagłówkiem to wpisy z mikroblogów?
  3. wydaje mi się, że będzie to strasznie puste jeśli ktoś nie będzie miał żadnego wpisu na swoim mikroblogu :p a takich może być większość
  4. dodał bym jeszcze (np. nad "o użytkowniku" bo to będzie stała i nieduża wysokość) takie info jak ilość postów i ilość zaakceptowanych odpowiedzi (+ możliwość rozbicia tego na działy)
0
Marooned napisał(a):

Ja właśnie w kwestii tej reputacji. Na projekcie jest to najbardziej rzucający się w oczy element, resztę zostawia w przedbiegach, a prawdę powiedziawszy nadal jest u nas mało adekwatny. Odpuściłbym sobie jego tak silną promocję zanim nie będzie niósł realnej wartości.
Hmm, zająłbym się zrobieniem sensownej reputacji i umieścił w tak widocznym miejscu... bo to ważne...

To jest profil widoczny dla wszystkich?

tagi.png
te tagi są dosyć indywidualną sprawą, więc niekoniecznie powinny być wyeksponowane - no cóż, nie każdy się przyzna, że np śledzi z uwagą dział delphi pisząc na forum, że delphi to same zło

0

Nie, nie, to nie maja byc tagi :) Profil uzytkownika ma byc dosyc mocno rozbudowany w przyszlosci. To maja byc "skills" czyli technologie, jezyki ktorymi danymi user sie zajmuje/interesuje

2

Jeszcze taka wersja:

1054616594510d070f086c5.png

W takim przypadku pozostaje jeszcze sporo miejsca obok paska z reputacja.

2

5572661105112de0f8b4a3.png

Informacje o aktywnosci danego usera na forum beda dostepne profilu, po przejsciu do zakladki "Posty"

10

Myslalem o tym, aby wyswietlac w profilu ilosc postow. Ktos dorzucil dodatkowo, aby wyswietlac rowniez z podzialem na kategorie. Hmm, co myslicie o takim rozwiazaniu?

16863008175114017249ac0.png

4

Adamie, czy bawiąc się tworzeniem nowego layoutu i tych powyższych zakładek możesz uwzględnić jeszcze jeszcze dwie zakładki: artykuły autorstwa użytkownika oraz artykuły edytowane przez użytkownika?

0

@madmike: Myslalem tez o tym. Chcialem nieco poprawic nawigacje po artykulach oraz ulepszyc artykuly. Obecnie po kliknieciu w "Kompendium wiedzy" naszym oczom ukazuje sie statyczna lista kategorii, ktora jest edytowalna w panelu administracyjnym. Chcialbym, aby tam pojawila sie bardziej dynamiczna lista ciekawych artykulow. W profilu rowniez. Ale pozwol, ze uczynie to po zakonczeniu obecnych prac, czyli zakonczenia tego, co juz zaczalem, bo inaczej zagrzebie sie po pachy :P

0

Mi z kolei przyszło do głowy, że gdybyście pogrupowali według użytkowników to akurat w moim wypadku mielibyście tematyczny misz-masz. Bardziej skłaniałbym się do jakiegoś mechanizmu automatycznego tworzenia albo przynajmniej typowania nowych kategorii. Pozwolę sobie na przykładzie: napisałem ostatnio dwa artykuły ze sztucznej inteligencji, a na pewno podlinkuję oba do siebie i dodam jeszcze do nich link czegoś, co mi bardzo tu pasuje tj. Metody i Style Zarzadzania Nawet autora tam nie widzę. System wyróżniania kategorii to jest właśnie mój artykuł Ekstrakcja reguł z danych. / Extraction of rules from data. i macie gotowy algorytm. Tylko, że w tym ani Prolog się nie sprawdza, ani SQL tylko parsery i wyrażenia regularne, a w wyrażeniach regularnych jeszcze się nie łapię.

1

@madmike: jezeli chodzi o prezentowanie ilosci zaakceptowanych odpowiedzi, miales na mysli cos takiego?

703142618511969a733ff8.png

Zakladka Posty:

112590872651196ac512e1b.png

2

Ok, widok profilu z informacja o postach:

878312036511c07d7d4764.png

0

Cały czas widzę posty i oceny za posty. To mniej więcej taka "Paradyzja" Zajdla i współczynnik człowieczeństwa. Dajcie coś powiedzieć użytkownikowi o sobie. To będzie przynajmniej jakaś równowaga między tym, jak go ocenia społeczność i tym, co on sam myśli i ma do powiedzenia o sobie.

Statystyką kiedyś wykazano, że ilość zachorowań na raka zależy od posiadania lodówki.

To, co tu proponuję jako dodatkowy element nie wymaga żadnych statystyk.

Rownowaga.jpgRownowaga.jpg

2

To będzie przynajmniej jakaś równowaga między tym, jak go ocenia społeczność i tym, co on sam myśli i ma do powiedzenia o sobie.

Niech profil na 4p będzie profilem użytkownika, a nie CV. Statystyki postów odnoszą się w znacznie większym stopniu do forum niż jakieś formularzyki. Nie obchodzi mnie też z resztą, co poszczególni użytkownicy o sobie sądzą; wystarczy mi to, że widzę, co sobą reprezentują w treści postów. Motto możesz sobie zamieścić w sygnaturce, a CV na stronie domowej, do której w profilu podasz adres.
W ostateczności można dodać krótkie pole tekstowe 'o mnie'. Zdecydowanie bez jakiś wymyślnych formularzy.

0

Jeśli chodzi o ilość i typ elementów w profilu użytkownika to według mnie najciekawszą propozycją jest ostatnia Adama:

  • są informacje o samym użytkowniku jak miejscowość, wiek itd. (na zrzucie nie ma, ale myślę, że akurat w przypadku @madmike tak wyszło),
  • jest pasek reputacji,
  • jest ilość zaakceptowanych odpowiedzi,
  • są zakładki z mikroblogami oraz statystykami napisanych postów,
  • jest lista ostatnio napisanych postów (dobra rzecz),
  • jest krótki opis O użytkowniku;
    Co do paska reputacji to według mnie ładniej będzie się komponował, jeśli będzie forumowo-zielony - itak jest niedużo elementów layout'u o tym kolorze; Sam pasek wydaje mi się zbyt długi - zmniejszając go można by obok niego zmieścić jeszcze stosunek plusów i minusów do ogółu postów, które wyjaśniałyby taki a nie inny stan reputacji; Skoro jest ilość zaakceptowanych odpowiedzi, to także pasowało by dodać także taką informację;

Trochę nie pasuje mi zakładka O użytkowniku, a raczej tej nazwie - IMHO lepiej byłoby napisać "O sobie" (w końcu to on sam chce coś o sobie napisać);

Ogólnie to nowy layout bardzo mi się podoba, stąd jakikolwiek nie zostanie wprowadzony, to i tak będzie dla mnie przyjemniejszy;


Co do przedstawionego przez Artura MicroCV to mam podobne zdanie, jak @Rev - wprowadzenie go sprawi, że profil będzie przesadzony/przesycony; W profilu powinny być najważniejsze informacje na temat użytkownika, mniej prywatnej "żywej" osoby;

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1