Nowy layout: slider, strona glowna

0

Po raz kolejny prosze o opinie :) Tym razem fragment strony glownej, a konkretnie fragment slidera. Slider ma byc wyswietlany na stronie glownej, ale bedzie go mozna ukryc:

25913700250f47b98a5bba.png

Poki co nie podoba mi sie przycisk do chowania slidera. Nie wiem tez, czy sam slider nie jest zbyt duzy, ale chcialbym aby ten slider byl swego rodzaju wprowadzeniem/FAQ dla osob, ktore pierwszy raz wchodza na strone.

0

On jest GIGANTYCZNY!
Ale jeśli da się go permanentnie chować to ok. Myślę, że to powinna być podobna funkcjonalność jak te popupy wyskakujące informujące o zmianach na forum. Przeczytałem, mogę schować na zawsze, ale zawsze mogę wrócić na jakiejś liście wszystkich slajdów.

Wtedy można go wykorzystać zarówno do wprowadzenia (fajnie jakby tuż po rejestracji on był ustawiany jako pierwszy nieprzeczytany) jak i do promowania ciekawych wydarzeń (ustawiane przez moderatorów, unikamy spamu kolejnej strony z tutorialem do jQuery). Można też by było w końcu pomyśleć o sponsorowanych informacjach (o czym wspominałem przy okazji opisywania GuildWars.pl).

0

130809706650f6813eb8165.png

Troche zmniejszony...

1

Tak swoją drogą - layout liquid czy fixed? Raczej wypadałoby żeby to był w miarę responsywny liquid...

0

Layout taki jak obecnie.

Ten screen robiony w rozdzielczosci 1920x1080.

1

Dobrze byłoby przenieść javascriptem tę stopkę, gdy wysokość contentu nie jest wystarczająco duża by wysłać ją na dół.

0
Rev napisał(a):

Dobrze byłoby przenieść javascriptem tę stopkę, gdy wysokość contentu nie jest wystarczająco duża by wysłać ją na dół.

Dobry pomysl :)

0

Liquid layout byłby fajny, bo mógłby dobrze wyglądać na komórkach.
Posłużę się konkurencją: http://guildwars2.com.pl/ - zmieniajcie szerokość przeglądarki, 3 różne layouty (LOD że tak powiem) - dla mnie miodzio.

0

Hmmm... nie rozumiem. Na moim monitorze wyglada to tak:

120286172750fd4d3f68f9a.png

Czyli jest to stala szerokosc, nie?

0

ekhm:

Marooned napisał(a):

zmieniajcie szerokość przeglądarki

0

To się czasem też nazywa "responsive web design".

0
Marooned napisał(a):

ekhm:

Marooned napisał(a):

zmieniajcie szerokość przeglądarki

Oczywiscie, przeczytalem to co napisales :) Mam dwa monitory wiec sprawdzalem na roznych rozdzielczosciach. Dopiero teraz zobaczylem, ze trzeba znacznie zmniejszych okno przegladarki zeby zaobserwowac ten efekt :P

1

Kolejny screen:

110996284051018dfd483cd.png

Strona glowna w trakcie realizacji. Jak widac, miejsce po prawej stronie jeszcze nie zagospodarowane. Natomiast to co widac po lewej to wpisy mikroblogow.

0

Potrzeba jakiegoś jasnego przekazu co jest czym. Bo bez Twojego opisu nie wiedziałbym, co jest artykułem, co komentarzem, co blogiem etc...

0

Wygląda jakby nam zabrakło kasy na białe boxy w tych sub-komentarzach.

0

nie chcę być chamski, ale może by tak wynająć grafika?
te propozycje wyżej wyglądają jak na szybko zrobiona wizytówka firmy na wordpressie

Chetnie poslucham uwag :)

0

@Marooned: dodany zostal <textarea> dzieki ktoremu z poziomu strony glownej mozna dodac nowy wpis. Jak widzisz, pod textarea znajduje sie "dziubek", pod ktorym bedzie mozna dodac jakis opis.

@Demonical Monk: jezeli chodzi o brak tla w komentarzach pod wpisami do mikroblogu, to ten element zostal oryginalnie zaprojektowany przez grafika. Login jest zapisany mniejsza czcionka, avatar jest mniejszy, a brak tla ma wyroznic komentarz z posrod komentowanego wpisu.

1624338265101afe266a61.png

0

A musimy dalej się trzymać tematu stricte szaro-jasnozielonego? Ja bym chociaż wprowadził trochę fioletu - wygląda profesjonalnie, kojarzy się bardziej z programowaniem niż ta eko zieleń (możliwe że przez visual studio mi się tak wydaje) i będzie ładnie kontrastował z zielenią dzięki czemu nie będzie tak mdło jak teraz

1

A mi się zielony podoba. To dość charakterystyczna rzecz dla 4programmers. Kolor jest neutralny, z białym i czarnym komponuje się bardzo fajnie. Nic bym pod tym względem nie zmieniał.

Co do tego prawego paska: zrezygnowałbym z najwyżej ocenianych i ostatnich wątków na rzecz najciekawszych wątków. Mało komu raczej będzie się chciało przełączać pomiędzy tymi zakładkami, a ostatnie wątki i tak zmieniać się będą za szybko (ten kto je śledzi i tak raczej robi to bezpośrednio na forum). Natomiast kryteria co do wyboru najciekawszych wątków to: czas ostatniej odpowiedzi, ich ilość, ilość głosów, ale nie tylko na plus - dyskusja kontrowersyjna będzie prawdopodobniej ciekawsza niż prosta, ale poprawna odpowiedź. Kryterium czasowe wypadałoby dobrać tak, żeby większość listy zmieniło się w ciągu dnia albo dwóch. Ewentualnie można ją również wydłużyć, po prawej dodać tag. Być może dałoby się gdzieś jeszcze umieścić informację o dziale czy autorze. To tak w perspektywie, gdyby zabrakło pomysłów czym tą przestrzeń wypełnić.

0

@Rev: dzieki za opinie. To co powiedziales na temat wyswietlania listy ciekawych watkow, jest interesujace :) Moglbys rozwinac temat, zapropnowac jakis wzor sortowania takich watkow? Myslalem o dodaniu tez zakladki Wybrane dla ciebie, wedlug ktorych wyswietlane by byly watki, ktore moga danego usera zainteresowac (watki wybrane na podstawie obserwowanych tagow, czy tez obserwownych watkow). Ustawienia tych zakladek moglyby byc zapisywane w jakims locale storage lub cos :P

@Demonical Monk hmmm, sam nie wiem:

1063812776510231f9f02af.png

lub tez wersja z bialym tlem bez obramowania:

1255863959510232371b7cc.png

lub tez z samym obramowaniem:

18867401065102325ba9361.png

I na samym koncu wersja pierwotna:

1026666402510232882e435.png

0

Adamie.. nie jestem pewien, czy textarea na głównej to trafiony pomysł. Jeśli już, to może jakiś zgrabny link i wyskakujący overlay z edytorem.. ale tak chamsko textarea na głównej? Dość odważnie, bym rzekł...

0

A la facebook :D

0

Ale na fejsie nie ma de facto strony głównej. Jest lista prywatnych stron. To tak jak textarea na stronie z moim mikroblogiem. Tu ok.

0

To umowmy sie tak: zobaczymy, czy ten element sie przyjmie, czy ludzie beda z tego chetnie korzystac :)
Zalozenie mikroblogow jest takie, ze na stronie glownej wyswietlane sa wpisy osob obserwowanych, prawda? Tak jak na fb wyswietlane sa na tablicy, wpisy osob, ktore mamy w kontaktach.

0

Kolejny fragment do oceny:

135223368851044c508836e.png

  • Dodano link do kategorii watku, zaraz obok tytulu watku
  • Ranking userow (wedlug reputacji, trzeba to jakos lepiej zatytulowac, opisac)
  • Drobne statystyki
0

Czy myslicie ze statystyka forum na stronie glownej jest potrzebna? A jezeli tak, to jak wedlug was powinna wygladac i co zawierac? Bo nie jestem pewien tego elementu.

Kolejna rzecz, to miejsce na notke o wydarzeniu, ktore patronujemy. Taka informacja od partnera musi znalezc sie na stronie glownej w widocznym miejscu. Musi sie rowniez dosc mocno wyrozniac. Nie bedzie ona jednak stalym elementem systemu (bedzie sie pojawiac na stronie glownej tylko wowczas, gdy w danym momencie rzeczywiscie patronujemy jakiemus wydarzeniu).

Np. takie cos?

142532270351097b90e95ac.png

0

Zastanawiam sie, czy tego slidera na stronie glownej, nie ukrywac permanentnie, w momencie gdy user kliknie przycisk "Zamknij". Nie mam po prostu pomyslu jak i gdzie, po zamknieciu slidera, pokazywac jakas opcje "przywrocenia" tegoz....

0

Pytanko. Czy ten napis "mikroblogi" jest potrzebny, czy tez uwazacie ze mozna wywalic?

522055481511d68d6f1835.png

oraz statystyki forum: czy ten wykres pokazujacy ilosc watkow/postow za ostatnie miesiace, nie jest zbyt duzy?

@Rev: moglbys napisac warunek sortowania najciekawszych watkow? Jak to widzisz? W pseudokodzie...

0

hm, dobre pytanie. z jednej strony moze wydawac sie oczywiste, ze zbedny, z drugiej znajdzie sie pewnie wiele osob ktore nie beda wiedziec o co chodzi.

PS czy na glownej sa mikroblogi wszystkich,czy tylko tych, ktorych sledze? moze ciekawym pomyslem bylaby zakladka na glownej (wszyscy / moi wybrani), gdzie w cookie zapamietywalaby sie wybrana zakladka oczywiscie

PS2. pls czy jest mozliwosc by wdrozyc liste artykulow /kategorii jak na wiki albo starym Coyote? Oraz wyswietlac np 10 nowych tekstow i 10 ostatnio zmodyfikowanych na glownej? (nie widac tego na layoucie)

0

Zalozenie bylo takie, ze na stronie glownej beda wpisy ludzi, ktorych sledzisz, natomiast klikajac na "Mikroblogi" w menu, mozna wyswietlic wszystkie.

Pamietam Twoj postulat jakoby wyswietlac liste artykulow w danej kategorii, podobnie jak na Wiki :) Glowie sie poki co jak to zrobic gdyz mam co do tego watpliwosci. Po pierwsze, w niektorych kategoriach, artykulow moze byc bardzo duzo. Myslalem wiec aby wyswietlic filtr, dzieki ktoremu bedziemy mogli wyswietlac artykuly od A-B, C-D itd. Takie rozwiazanie uniemozliwi jednak posortowanie i zobaczenie, ktore z artykulow zostaly zmodyfikowane/napisane jako ostatnie. Mysle jak to rozwiazac.

Masz racje co do tekstow na stronie glownej. Trzeba wstawic tez liste nowych, czy tez zmodyfikowanych artykulow :) A co myslisz o tym wykresie slupkowym pokazujacym liczbe postow w danych miesiacach?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1