Feature: `Tagi`

3

Minął jakiś tydzień odkąd rozpocząłem zbieranie statystyk użycia feature'a Tagi. Feature ten umożliwia użytkownikowi ustawienie listy obserwowanych tagów, wątki je zawierające zostaną podświetlane, obok każdego z ulubionych tagów będzie wyświetlana ilość opisanych nim wątków:

tagowanie2.png

W przeciągu tygodnia odwiedziło nas 644 zarejestrowanych użytkowników, aż dwóch z nich (po odliczeniu administracji) wykorzystuje powyższy feature. Stąd też moje pytanie: jakie macie sugestie wobec tej funkcjonalności? W jaki sposób ją wyeksponować lub poprawić?

Dodatkowo zwracam się z prośbą do Was: Coyote nie posiada FAQ czy dokumentacji użytkownika, czy możecie, jako społeczność, coś takiego stworzyć? Niewielu zna chociaż połowę możliwości naszego systemu, nowi użytkownicy mają poważne problemy z poznaniem jego funkcjonalności, wspólnie możemy ułatwić korzystanie z serwisu nam wszystkim.

0

Tak, przestałem z niego korzystać ponieważ użytkownicy nie tagują wątków
Tak, przestałem z niego korzystać ponieważ zapisywanie ustawień client-side było zbyt uciążliwe

W zasadzie obydwa pasują, kiedyś używałem ale ustawienie client-side oczywiście co jakiś czas znikały, a sam feature zbyt przydatny nie był, ponieważ tagi przypisane tematom są często kompletnie nie związane z problemem, albo ich nie ma po prostu.

Dodatkowo zwracam się z prośbą do Was: Coyote nie posiada FAQ czy dokumentacji użytkownika, czy możecie, jako społeczność, coś takiego stworzyć? Niewielu zna chociaż połowę możliwości naszego systemu, nowi użytkownicy mają poważne problemy z poznaniem jego funkcjonalności, wspólnie możemy ułatwić korzystanie z serwisu nam wszystkim.

Da się zrobić, ale to raczej temat na inny wątek - trzeba będzie najpierw gdzieś zebrać wszystkich znających tajniki Coyote żeby podzielili się swoją wiedzą a później to doprowadzić do formy dokumentacji...

0

@deus, a czy w statystykach bierzesz pod uwagę tylko wątki techniczne, czy też off-topic i flame...? (Bo jeżeli to drugie, to bez sensu) Nie bierz też pod uwagę tego, ilu użytkowników odwiedziło forum, tylko ilu założyło temat...

Ja dla przykładu, jak już pisze poza Off-topic, Flame i nie odpowiadam kąśliwie jakiemuś Newbie, to zdarzy mi się założyć temat w dziale: C# i .NET
I teraz pytanie - jeżeli mój problem dotyczy języka C#, to czy jest sens dawać tag "C#"? To samo dotyczy działu C/C++. Widzę, że ludzie jakoś tam próbują napisać, czego problem dotyczy. A czy poważnie uważacie za funkcjonalne nadawanie tagów takich jak: "synchronizacja", "serializacja"? W życiu bym nie pomyślała, żeby wyszukiwać w taki sposób. Przecież na 10 problemów 9 będzie dotyczyło serializacji/synchronizacji skrajnie innych rzeczy i w różnych językach.

Raczej nikt nie wpisuje do tagu języka programowania (poza newbie). W efekcie, osoba chcąca sobie wysortować wszystkie topiki dot. C#, nie może tego zrobić poprzez użycie funkcjonalności tagu, dużo sensowniej będzie wejść do odpowiedniego działu.

Dlaczego tak jest? Bo chyba logicznym jest, że jak piszę w dziale C#, to piszę o C#. Po co mam to powtarzać w tagu? Gdybym akurat pisała w jakimś mniej egzotycznym języku platformy .NET, to bym dodała tą informację w tagu. To jest punkt widzenia użytkownika, a przecież są tu ludzie, którzy nawet nie wiedzą co to znaczy "platforma .NET" i że można w tym dziale na forum pisać o problemach dotyczących innych języków niż C#. I tym ludziom bardzo ciężko jest się domyśleć, że forum chciałoby, by oni nie tylko wybrali odpowiedni dział, ale jeszcze powtórzyli tą informację w tagu.

Na StackExchange (tylko jako przykład, niekoniecznie wzór) przy zakładaniu tematu nie pyta cię o dział, tylko o tagi. Ma to sens. "Działy", przy "tagach" - jako mechanizm - wypada słabo. Tagi powinny rozszerzać funkcjonalność działów, a nie istnieć obok.

Podsumowując - albo tagi są bez sensu, albo działy są bez sensu, albo musi to działać razem i dogrywać się wzajemnie. Np. wątek oznaczony tagiem C# powinien automatycznie lądować w odpowiednim dziale. Albo - dodając wątek w danym dziale, powinien zostać automatycznie dodany (albo chociaż zaproponowany) odpowiedni tag.

0
aurel napisał(a):

@deus, a czy w statystykach bierzesz pod uwagę tylko wątki techniczne, czy też off-topic i flame...? (Bo jeżeli to drugie, to bez sensu) Nie bierz też pod uwagę tego, ilu użytkowników odwiedziło forum, tylko ilu założyło temat...

Nie przeczytałaś uważnie mojego postu, piszę o "ulubionych" tagach użytkownika, które prowadzą do podświetlania opisanych nimi wątków na liście. To coś w rodzaju "obserwacji", nie ma związku z zakładaniem tematów czy działami. Te informacje są zapisane w ciastkach użytkownika... Wiecie co? Poprawię obrazek.

4

Nie używam, bo nie działa...

eee.png

0

Jak już będzie działać, to poza podświetlaniem, przydałaby się zakładka odfiltrowująca po tagach, tak jak robi to zakładka "moje", "bez odpowiedzi", "wartościowe" itp.

0

Zaczęło działać więc mogę teraz ocenić: Dopóki obserwowanie tagu c++ nie będzie podświetlało wszystkiego z działu C/C++ itp. to funkcja będzie bezużyteczna.

0

Kolejny bug. Nie wyświetla się tag C#, który ma duży sens w dziale C#.NET gdzie ludzie wrzucają też pytania dot. ASP.NET czy VisualBasica.NET.

0

Dajcie w ogóle te tagi na górę lepiej... koło "kategorie", "moje". Teraz jest mega nie wygodnie - najpierw trzeba zjechać na sam dół strony...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1