Link do postu

0

Czasami w jakimś wątku trzeba umieścić link do konkretnego postu z innego wątku.
Problem w tym, że takiego linka trzeba skonstruować ręcznie samemu.
Przydałby się guzik, który by kopiował link do schowka, albo po prostu link z posta do samego siebie, który łatwo można by było skopiować.

1

Chodzi Ci o to?
foo.png
;)

0

Rozwiązanie, które podał Patryk27 jest chyba standardowym rozwiązaniem na wszystkich popularnych systemach for, także dobrze zapamiętaj je na przyszłość :P

0

Tak, ale to nie jest link do postu. Link do postu jest wtedy, gdy po jego otworzeniu otwiera się tylko ten jeden post, a nie cały wątek przewinięty tak żeby jako pierwszy wyświetlił się linkowany post. Co prawda, post się podświetla ale tylko na chwilę.

Na większości innych for jest tak, że wyświetla się tylko jeden post, a na niektórych jeszcze otworzenie takiego linka wymaga zalogowania.
Ja bym był za tym, żeby był podświetlony cały czas, a po ewentualnym kliknięciu dopiero zaznaczenie ginęło - ukrywanie reszty wątku lekko bez sensu jednak.

2

Moim zdaniem obecny pomysł jest ok, ale gorzej z wykonaniem, bo nieraz klikam odnośnik do posta, a strona przewija się gdzieś indziej niż na początek docelowego posta. Podobnie z komentarzami, tzn linkami do komentarzy z powiadomień.

0

Swoją drogą.... konia z rzędem temu kto sie domyśli (nie wiedząc) że ta mała ikonka to link do postu

5
othello napisał(a):

Swoją drogą.... konia z rzędem temu kto sie domyśli (nie wiedząc) że ta mała ikonka to link do postu

Skoro z tego korzystam to kiedyś musiałem się domyślić, przecież nie wiedziałem od zawsze. To gdzie mogę odebrać nagrodę?

0

Aha, tylko że wygląd tej ikonki w żaden sposób nie odzwierciedla jej przeznaczenia

0

Np. phpBB używa identycznego systemu i bardzo podobnej ikonki prawie w tym samym miejscu.

Co do złego przewijania to już błędy przeglądarek, które przewijają od razu zamiast poczekać na załadowanie strony - obrazki zawsze przesuwają zawartość w dół. Zawsze można dopisać jakiś
$(function(){$(window).scrollTo($(document.location.hash));});

0

mozna skojarzyc po tym, ze na liscie postow jak są nowe posty w wątku to jest kusząca inna ikona
user image
która służy (jak wiemy, albo i nie, więc napiszę) do podobnej akcji jak ta koło daty - do przechodzenia do konkretnego postu (pierwszego nieprzeczytanego)

ale ostatnio ogólnie zauważyłem - szukasz "zaczepu" do jakiegoś obiektu na stronie - pierwsze szukaj daty tego obiektu - koło daty (lub sama data) na ogół znajdują się takie rzeczy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1