"Szybka odpowiedź" mało widoczna.

4

O istnieniu funkcji "Szybka odpowiedź" dowiedziałem się dopiero wtedy gdy o niej przeczytałem w dziale Coyote.
Jakoś mało widoczny jest ten input box. Może by dodać przycisk który by dopiero go otwierał i przenosił nań focus?

szybkaodpowiedz.jpg

8

Hm, to znaczy, że przez cały ten czas nie widziałeś tekstu "Kliknij, aby napisać szybką odpowiedź"?

0

Tak.

0
Rev napisał(a):

Hm, to znaczy, że przez cały ten czas nie widziałeś tekstu "Kliknij, aby napisać szybką odpowiedź"?

Szary tekst na szarym tle, żadnego przycisku, co w tym dziwnego?

@adf88, nie pierwszy na to zwracasz uwagę. I to niejedyna słabo widoczna rzecz na forum.

0

To może ankietę stwórz?

4

Jeżeli dałbyś tam przycisk, jaka byłaby różnica pomiędzy "Szybką odpowiedzią", a normalną "Odpowiedzią"?
Co najwyżej można by dodać to w ramkę.

3

Usunąłem tamte bzdury, bo nie zrozumiałem obrazka. :-(

Absolutnie się nie zgadzam (z przyciskiem), wielkie pole jest dużo bardziej widoczne niż mały przycisk. Może trzeba by je jedynie wyeksponować lepiej.

@somekind: tło jest białe, umyj monitor. :-P

0

Zgodzę się z @Patryk27 - solidniejsza ramka i bardziej kontrastujący tekst by wystarczyły.

2

A jakby dorobić jeszcze jednen wiersz w tym polu i obramowanie zrobić ciemniejsze od tego co jest obecnie?? ;)

(jakieś tam logo) Szybka odpowiedź

Wpisz tutaj swoją szybką odpowiedź. :)

1
Patryk27 napisał(a):

Jeżeli dałbyś tam przycisk, jaka byłaby różnica pomiędzy "Szybką odpowiedzią", a normalną "Odpowiedzią"?

Zasadnicza.

Pewno nie pamiętasz, ale kiedyś szybka odpowiedź miała przyciski to wytłuszczania tekstu oraz wstawiania linków i grafiki. Wraz z nowym Coyote funkcjonalność poszła kopulować.

Endrju napisał(a):

@somekind: tło jest białe, umyj monitor. :-P

Kolory, których składowe R, G i B mają te same wartości są szare.

0

Pewno nie pamiętasz, ale kiedyś szybka odpowiedź miała przyciski to wytłuszczania tekstu oraz wstawiania linków i grafiki. Wraz z nowym Coyote funkcjonalność poszła kopulować.

To jest szybka odpowiedź.
Niepotrzebny jest tam pierdyliard różnych przycisków, pomijając, że zapamiętanie podstawowej składni Coyote jest banalne.
Jeżeli aż tak potrzebujesz napisać coś dłuższego, naciśnięcie "Odpowiedz" chyba nie stanowi problemu, prawda?

0

Też jestem za zmianą koloru tła w szybkiej odpowiedzi, z której korzystam w większości przypadków, ale czasem myli mi się z polem "X użytkownik(ów) przegląda ten temat (Y gości)" które jest widoczne jak należy.

1
Patryk27 napisał(a):

To jest szybka odpowiedź.
Niepotrzebny jest tam pierdyliard różnych przycisków,

Pięć niewielkich przycisków. Tak było przez ileś lat i się sprawdzało, bo pozwalało szybko napisać poprawną treść. Sam wspomniałeś w komentarzu, że w szybkiej odpowiedzi masz problem z tagami.

Szybka odpowiedź - chcę ją szybko i sprawnie napisać, a nie przechodzić do formularza pełnej odpowiedzi, z powodu braku PODSTAWOWYCH opcji edycji tekstu.

pomijając, że zapamiętanie podstawowej składni Coyote jest banalne.

Rozumiem, że programując nie korzystasz z IDE?

Jeżeli aż tak potrzebujesz napisać coś dłuższego, naciśnięcie "Odpowiedz" chyba nie stanowi problemu, prawda?

No i tu dochodzimy do kolejnych braków Coyote - przy formularzu normalnej odpowiedzi nie widać treści wątku. Chcąc odpisać w jednym poście kilku osobom, trzeba się nieźle namęczyć z wycinaniem i wklejaniem tekstu oraz przechodzeniem między treścią wątku, a formularzem odpowiedzi.

Nie mam pojęcia, jakie ustawienia monitora ma autor serwisu, być może 300% kontrastu i ujemną gammę, ale przy normalnych ustawieniach monitora wąziutkie ramki i malutkie przyciski, których odcień niewiele różni się od tła, mogą być i są niewidoczne dla części użytkowników.

0

Sam wspomniałeś w komentarzu, że w szybkiej odpowiedzi masz problem z tagami.

Wspomniałem także, że nigdy nie piszę postów korzystając z pola szybkiej odpowiedzi.
Problem z tagami wynika z tego, że jakoś wolę trzymać ręce cały czas na klawiaturze i ręcznie otwierać i domykać tagi, co czasami powoduje napisanie np.<?quote> zamiast </quote>, co jest przeze mnie wykrywane w menu "Podgląd" i natychmiastowo poprawiane.
Przecież "Production is not 4 testing..." :P

Szybka odpowiedź - chcę ją szybko i sprawnie napisać, a nie przechodzić do formularza pełnej odpowiedzi, z powodu braku PODSTAWOWYCH opcji edycji tekstu.

Rozumiem, że szybsze jest zaznaczenie tekstu, przesunięcie dłoni z powrotem na myszkę (chyba, że ktoś potrafi sprawnie pisać jedną dłonią, to co innego), naciśnięcie przycisku, po czym ustawienie dłoni z powrotem na klawiaturze, zamiast napisania **tekst**?

Rozumiem, że programując nie korzystasz z IDE?

Oczywiście, że korzystam.
Tylko w tym wypadku jako "IDE" bardziej pasowałoby podać ten pełnoprawny edytor (czyli ten po naciśnięciu "Odpowiedz"), a "Szybka odpowiedź" byłaby bardziej czymś w stylu Notatnika, więc nie za bardzo rozumiem argument...

No i tu dochodzimy do kolejnych braków Coyote - przy formularzu normalnej odpowiedzi nie widać treści wątku

Ja tam zawsze otwieram sobie pole z odpowiedzią na nowej karcie i nie widzę problemu.

2

Zawsze brakuje mi cytowania. To co powiedział somekind, było mądre.
Chciałbym zaznaczać sobie dany tekst, i nie bawić się we wklejanie < quote = "" > i dopisywanie usera, tylko by działo się to automatycznie. Po prostu żeby był przycisk "cytuj zaznaczony fragment" przy szybkiej odpowiedzi, który również dopisywałby autora.

0
Patryk27 napisał(a):

Rozumiem, że szybsze jest zaznaczenie tekstu, przesunięcie dłoni z powrotem na myszkę (chyba, że ktoś potrafi sprawnie pisać jedną dłonią, to co innego), naciśnięcie przycisku, po czym ustawienie dłoni z powrotem na klawiaturze, zamiast napisania **tekst**?

Szybsze jest napisanie tekstu, a potem jego formatowanie poprzez użycie przycisków.

"Szybka odpowiedź" byłaby bardziej czymś w stylu Notatnika, więc nie za bardzo rozumiem argument...

W Coyote, to i owszem. Na normalnych forach "szybka odpowiedź" to "szybka odpowiedź", a nie "wykastrowana do granic niemożliwości odpowiedź".

Ja tam zawsze otwieram sobie pole z odpowiedzią na nowej karcie i nie widzę problemu.

A potem musisz się przełączać między kartami. A jak chcesz zacytować dwie osoby, to masz dwa pola odpowiedzi, z których potem przeklejasz do jednego. Po prostu szczyt ergonomii!

Jak widzę z postu powyżej, nie ja jeden chciałbym móc wygodnie pisać.

1

@somekind: jestem z tobą, też tak chcę, żeby można by było swobodnie pisać, bez konieczności przełanczania kilku/kulkunastu kart/okien ;)
i przy okazji wykorzystać mój pomysł z tym dodatkowym wierszem i by było miodzio :)

ps. szkoda, że @Demonical Monk: nie czytał i nie odpowiada na mojego ostatniego mail' a, no nic, już poczekam te kilka dni (17-18 dni), ale na przyszłość: odpowiada się na mail' e, nawet przez zwykłych użytkowników, a nie się od razu je wyrzuca do "Kosza" i mówi się że nic się nie dostało :D

2

Święta racja @somekind...

Niektórym nie podoba się idea przycisku. Może wymienię kilka zalet:

  • Oszczędność miejsca. Input box pojawi się dopiero wtedy, kiedy będziemy chcieli odpowiedzieć. Większość wizyt to jednak czytanie bez odpowiadania.
  • Łatwo znaleźć. Nikt kto umie używać zwykłej odpowiedzi nie przeoczy opcji szybkiej odpowiedzi. Nikt nie przeoczy miejsca w które ma wpisać tekst bo ramka dynamicznie wyskoczy po kliknięciu przycisku i będzie widać ruch na stronie zwracający uwagę.
  • Intuicyjne i łatwe w obsłudze. Nie tylko rozmiar się liczy, pełnokolorowy przycisk łatwiej zlokalizować i kliknąć niż ledwie widoczną ramkę. Z przyciskiem czy bez i tak musimy raz kliknąć.
0

Oszczędność miejsca. Input box pojawi się dopiero wtedy, kiedy będziemy chcieli odpowiedzieć. Większość wizyt to jednak czytanie bez odpowiadania.

Obsługiwanie tego będzie bardzo "wygodne" na telefonach...

1

@msm

Ja nigdy nie używam pełnej odpowiedzi :]. Fakt jest faktem, że fajnie jest jeśli możesz np. zaznaczyć tekst, naciskąć przycisk, a on jest automatycznie otaczany tagami.

No tak prawdziwy hakier ręcznie formatuje tekst w Coyote :)

0

No tak prawdziwy hakier ręcznie formatuje tekst w Coyote

user image

2
Patryk27 napisał(a):

Obsługiwanie tego będzie bardzo "wygodne" na telefonach...

Ale kogo Ty teraz po jajach kopiesz? 4programmers na telefonach generalnie rozjeżdża się layoutowo i funkcjonalnie. Najlepsze jest przenoszenie wątków, dalej niż do Nietuzinkowych się nie da (lista się nie rozwija), skutkiem czego najbliższy koszowi dział to PHP.

0

Osobiście wolę dialog wybierania powodu przeniesienia, po jakiejkolwiek operacji przybliżenia/oddalenia widoku przyciski zostają zmapowane w totalnie losowym miejscu, więc trzeba czasem i kliknąć na poszarzony tyłek świnki w awatarze somekinda żeby wybrać "TAK" w dialogu.

0

co do smartfonów jeszcze to po 'tapnięciu' przycisku forum na topie strony aby rozwinąć listę działów jak to np. ja robię na kompie otwiera się od razu cała ich strona zamiast rozwinąć się lista lub co gorsza przechodzi mi bezpośrednio do pierwszego lepszego działu co skutkuje zawieszeniem się przeglądarki :|

0

Słuchajcie a nie lepiej zrobić, 3 platformy (Smartfon, Tablet, PC) i posadzić na serwerze klienta, który by rozpoznawał urządzenie i po rozpoznaniu urządzenia wyświetlałby daną platformę?? :)

1
Docent (banned) napisał(a):

Słuchajcie a nie lepiej zrobić, 3 platformy (Smartfon, Tablet, PC) i posadzić na serwerze klienta, który by rozpoznawał urządzenie i po rozpoznaniu urządzenia wyświetlałby daną platformę?? :)

Nie lepiej zrobić porządnie?

0

@Docent, od tego są alternatywne arkusze stylów i odpowiednio napisany JS, technologia client-side, zmiany na serwerze ograniczają się do wgrania nowych/zmodyfikowanych plików.

0

@PS: no, a o co mi chodziło w moim poście?? :D Przecież napisałeś to samo, tylko że od strony pisanej :P @Demonical Monk: nie ograniczaj tego forum, a szczególnie jak ma wielu użytkowników, którzy korzystają z różnych urządzeń ;)

0

@Docent forum działa całkiem nieźle na urządzeniach mobilnych, np. na mojej komóreczce ze starym symbianem.
A taki facebook już nie. Poza tym mobilne wersje zwykle są strasznie okrojone. A przeglądarki w telefonach coraz lepsze.

0
Docent (banned) napisał(a):

@PS: no, a o co mi chodziło w moim poście?? :D Przecież napisałeś to samo, tylko że od strony pisanej :P

Pisałeś o aktywnej technologii server-side, która będzie rozróżniać klientów i na bazie tego dostosowywać odpowiedź, ja napisałem o statycznych elementach, które będzie wybierał sam user-agent (patrz arkusze stylów dla urządzeń mobilnych). Widzisz różnicę?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1