Wklejanie obrazków do posta w Firefoksie

3

Firefox nie implementuje w całości Clipboard API (a osoba, która się tym zajmuje robi to już 4 rok), więc niemożliwe jest w nim przechwycenie zdarzenia wklejenia obrazka ze schowka do, przykładowo textarea. Ale sama funkcjonalność obsługi schowka w Firefoksie istnieje, więc można napisać rozszerzenie do niego. Co zrobiłem.

Ograniczenie: nie działa wklejenie obrazka do szybkiej odpowiedzi. Tzn. da się to zrobić, ale załącznik nie zostanie poprawnie załadowany. Tutaj prośba do @Adam Boduch o "włączenie" w szybkiej odpowiedzi możliwości dodawania załączników. W sensie, żeby sam backend brał pod uwagę hidden inputy o name="attachment[uniqid]". Druga sprawa to moja mała niedoróbka, tj. wklejony obrazek nie pojawia się na liście załączników w zakładce "załączniki". Trzecia sprawa to możliwość wklejania obrazków tylko poprzez skrót ctrl-v, myszką przez menu kontekstowe nie da się tego zrobić.
Jak ktoś jest chętny to dwie ostatnie rzeczy można poprawić.

Jak ktoś hostuje własne forum i chce na nim tą funkcjonalność to trzeba dodać url forum do tablicy coyoteAddresses w pliku main.js.

Szczerze mówiąc, przygotowanej paczki nawet nie testowałem, ale jak coś nie będzie działać to piszcie.

http://ja.revciu.pl/pub/CoyoteImageSupport/CoyoteImageSupport.xpi

1519073879503028028cf08.png

0

Swietne. Ja teraz wyjezdzam na urlop wiec dodawanie zalacznikow w polu szybkiej odpowiedzi musze przelozyc na pozniej :)

0

45651807450309e259375a.png
Edit: działa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1