Wątek zablokowany 2012-06-28 17:10 przez Adam Boduch.

Mozliwosc komentowania postow, rowniez dla anonimow

2

Coraz czesciej widuje, jak userzy pisza cos w komentarzach do postow uzytkownikow anonimowych. Ci zas nie maja mozliwosci dodania komentarza, stad pisza nowy post i odpowiadaja w kolejnym poscie na pytanie - dajmy na to - zawarte w komentarzu. Robi sie bajzel. Stad mysle, ze nalezaloby umozliwic dodawanie komentarzy, rowniez dla userow niezalogowanych. Co myslicie?

0

już się bałem że zaproponujesz zablokowanie dodawania komentarzy do postów użytkowników anonimowych ;)

jestem za

3

Użytkownicy anonimowi nie mają też powiadomień o komentarzach do swoich postów, nie mają możliwości korzystania z prywatnych wiadomości itd. Cały proces rejestracji to trzy kliknięcia i wypełnienie trzech pól. Zwolennicy równouprawnienia anonimów niech poczekają chociaż aż ci zaczną organizować parady równości pod działem Flame.

Burdel robi się też z powodu braku możliwości edycji (o, to tak jak teraz!).

Można wprowadzić nowy typ użytkownika pół-anonimowego, oparty o OAuth, Live ID itd. Większość funkcji serwisu dostępna, brak pełnoprawnego profilu.

0

Można wprowadzić nowy typ użytkownika pół-anonimowego, oparty o OAuth, Live ID itd. Większość funkcji serwisu dostępna, brak pełnoprawnego profilu.

a czemu brak pełnoprawnego profilu? jaki sens?

0

Użycie OAuth oznacza, że użytkownik nie zarejestrował konta, informacje na jego temat (jak nazwa użytkownika i avatar) pochodzą z zewnętrznych serwisów, jest anonimem z potwierdzoną tożsamością. Teoretycznie można wprowadzić opcję "ultraszybkiej" rejestracji użytkownika poprzez te mechanizmy, ale wtedy całą synchronizację danych szlag trafia, oznacza utworzenie nowego konta poprzez wypełnienie dwóch pól na zewnętrznej stronie i dwóch potwierdzeń zamiast trzech pól i jednego potwierdzenia tutaj.

2

Też byłem przekonany, że padnie propozycja by postów anonimów nie dało się komentować.

Adamie, nie jestem taki przekonany co do słuszności Twojego pomysłu. Problemem u nas jest to, że użytkownicy piszą na temat w komentarzach zamiast w postach. Komentarze były rewelacyjnym pomysłem, ale są obecnie koszmarnie nadużywane przez co śledzenie rzeczowej dyskusji jest bardziej uciążliwe niż było przed nimi. Ja bym był bardziej skłonny za jakimś rozwiązaniem by przekonać użytkowników do postowania i korzystania z komentarzy do realnego i sporadycznego offtopa.

0
Marooned napisał(a):

Ja bym był bardziej skłonny za jakimś rozwiązaniem by przekonać użytkowników do postowania i korzystania z komentarzy do realnego i sporadycznego offtopa.

Jakies pomysly? ;) Dziwi mnie to zamilowanie do komentowania postow, zamiast odpowiadania w watku. Zdaje mi sie, ze niektorzy nie rozumieja idei komentowania.

1

Mnie zawsze ciekawiło czemu ci użytkownicy nie zarejestrują konta.
Mamy kilku userów piszących regularne posty np "emfałsi" "PS" którzy konta nie mają. Myślałem że po to jest możliwość pisania jako anonim, żeby jak ktoś przypadkiem trafi na forum, nie zaśmiecał bazy swoim profilem. Ale jak ktoś regularnie wchodzi, to sam siebie katuje - musi subskrybować tematy, zaśmieca temat odpowiadając na komentarze...

0

ale na stackoverflow (do którego formy bezdyskusyjnie próbujecie ostatnio doprowadzić forum ;)) też jest podobnie
tj. niby normalna dyskusja typu zadawanie dodatkowych pytań i odpowiadanie na nie jest prowadzona w komentarzach, natomiast posty służą raczej do konkretnych odpowiedzi i każdy z nich może być oznaczony jako "satysfakcjonująca odpowiedź"
nie oznaczycie jako odpowiedzi pytań, czyż nie?

jeżeli chcecie sztucznie ograniczyć komentowanie to nie ma nic prostszego - skróćcie maksymalną dopuszczalną długość komentarza
choć możliwe że zamiast tego ludzie zaczną pisać po kilka komentarzy na raz
samemu mi się zdarzyło już parę razy napisać dwa komentarze pod rząd bo mój OT się nie zmieścił w jednym ;)

dla mnie jednak ograniczenie dostępnego formatowania i brak tagu <code> jest dostatecznym "motywatorem" do kliknięcia odpowiedz

6

To może pójdziemy w stronę kwejka? Treść dodawana przez userów trafia do poczekalni, moderator decyduje o tym, czy zostanie zamieszczona jako post czy jako komentarz. :D

1

Jakies pomysly? Dziwi mnie to zamilowanie do komentowania postow, zamiast odpowiadania w watku.

Osoby piszące komentarze zamiast postów widzą w tym sposób na udzielenie odpowiedzi na post a nie na wątek - zwłaszcza gdy nie jest to ostatni post w wątku.

Ja od początku komentarzy uważam, że rozwiązaniem nie powinno być zniechęcanie do pisania komentarzy, ale zrównanie komentarzy i postów – czyli wątki o strukturze drzewa.

No ale jak nie, to nie... ;-)

2

Tylko sensowne drzewo wymaga dowolnej ilości zagnieżdżeń co jest problematyczne w wyświetlaniu. Utrudnia też utrzymanie wątku na jeden temat i powoduje, że z wątku może zrobić się zbiór różnych tematów rozdzielonych wcięciami, a to powinno być wyniesione jako osobne wątki.

4

drzewa są paskudne i okropnie się je czyta
czasem kolejna odpowiedź na post jest kilka kilometrów niżej i trzeba śledzić jakieś kreseczki albo wcięcia i non stop przewijać żeby się zorientować do czego to w ogóle była odpowiedź -_-"
jedynym rozwiązaniem na to jest zwijanie postów czyli już zupełna katastrofa...

jeśli drzewo to tylko płaskie z jednym stopniem rozgałęzienia
z tym że czym to by się różniło od komentarzy?

0

Może właśnie coś takiego jak @unikalna_nazwa poroponuje - lista itemów i sub-itemów. Możemy się dopisać się na końcu wątku jako osobny post, ale też możemy dokleić się do listy sub-postów pod danym postem. Do tego zostawiamy system komentarzy na off-topy i drobne dopiski. W ten sposób zmniejszy się liczba komentarzy na rzecz postów a sam wątek nadal będzie się przeglądać wygodnie, a może nawet i lepiej.

1

Ale jak chcesz napisać o czymś innym to czemu zwyczajnie nie założysz osobnego wątku? W końcu po to właśnie jest forum :)

2

imo jest dobrze tak jak teraz

ale jak koniecznie chcecie zmniejszyć liczbę komentarzy to imo główną przyczyną ich nadużywania jest to że są za bardzo wyeksponowane na stronie i traktowane nawet jako ważniejsze niż standardowe posty

no bo dając komentarz, po pierwsze przychodzi do wszystkich powiadomienie o nim, a po drugie automatycznie zaznacza się obserwowanie posta (i dostawanie powiadomień o komentarzach innych)

czy po standardowej odpowiedzi ktokolwiek dostaje powiadomienie lub następuje automatyczne obserwowanie wątku? no nie (chyba że się go wywoła przez "@" co trzeba zrobić ręcznie)

z tego by wychodziło że komentarze są bardziej istotne...

poza tym - standardowy post zajmuje czasem za dużo miejsca w stosunku do treści
komentarze są po prostu bardziej przejrzyste w wymianie krótkich zdań i są (może aż za) wygodne

// jeszcze jedno - standardowa odpowiedź wymaga przeładowania strony, komentarz nie
jest wprawdzie "szybka odpowiedź" ale obecnie jest ona (przynajmniej w chrome) ledwo widocznym szarym prostokątem bez jakiegokolwiek oznaczenia
podejrzewam że większość o niej nie wie (sam o niej zapomniałem i teraz sobie przypomniałem, inaczej bym tego prostokąta nawet nie znalazł)

0

Dzieki @unikalna_nazwa: postaram sie bardziej wyeksponowac szybka odpowiedz.

0

Kompromisowym rozwiązaniem byłoby dodanie anonimowym użytkownikom możliwości komentowania postów anonimowych użytkowników.

6
anokokokokoko napisał(a):

Kompromisowym rozwiązaniem byłoby dodanie anonimowym użytkownikom możliwości komentowania postów anonimowych użytkowników.

E tam, lepiej zrobić tak, że za każdy punkt przy swoim poście użytkownik otrzymuje 10 kopiczków, które dają prawo do komentowania postów, przy czym:

  1. Komentarz przy poście zarejestrowanego użytkownika - 2 kopiczki.
  2. Komentarz przy poście anonima - 1 kopiczek.
  3. Komentarz przy poście moderatora - 5 kopiczków.
  4. Komentarz przy poście DM - +5 kopiczków z jego konta.
  5. Komentarz przy swoim własnym poście 10 kopiczków.
    Gwarantuję Wam, że te zasady sprawią, że liczba komentarzy spadnie lub nie.
5
anokokokokoko napisał(a):

Kompromisowym rozwiązaniem byłoby dodanie anonimowym użytkownikom możliwości komentowania postów anonimowych użytkowników.

najlepiej by było gdyby każdy mógł komentować tylko posty ludzi z nickiem zaczynającym się na tę samą literę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1