Przycisk Cytuj+, zapisywanie postow ktore chce sie cytować

3

Cześć,
Proponuje opcje znaną ze skryptu forum IPB. Przycisk Cytuj z narysowanym plusem przy każdym poście, klikajac przemienia sie w minus. Dziala to tak, ze jesli zostal klikniety przy danym poscie to zapamięta sie, ze chce sie ten post cytowac. Nastepnie jak uzbiera sobie user kilka takich postow, klika "Odpowiedz" i tam ma juz automatycznie tresci wszystkich postow zacytowane.

//EDIT: jeszcze jedna, inna opcja mi się przypomniała. Jesteśmy w dziale, gdzie jest lista postów. Gdy mamy jakiś post w jakimś temacie nie przeczytany, pojawia się ikonka która prowadzi do ostatniego nieczytanego postu. Ale gdy mamy wszystkie posty przeczytane, nie ma żadnej drogi do ostatniego postu. Może wtedy też dać ikonkę, tyle że np. zamiast zielonej "kartki" biała i również z taką strzałką? Albo link z daty ktory zawsze prowadzilby do ostatniego postu (nawet jesli mamy jakies nieprzeczytane posty). Taki link jest zresztą na głównej forum na liście działów w polu "Ostatni post", chyba nie problem to dorobić a wydaje mi sie być nawet ciekawym ułatwieniem.

1

Sam chciałem jakiś czas temu zaproponować jakieś checkboxy przy postach, ale jakoś wypadło mi z głowy. Na szczęście teraz nie popełnię tego błędu, bo wiem już, że to zły pomysł. Nasze forum jest wybitnie odmnienne od innych, więc nie powinno być takich wygodnych funkcjonalności.

0
Coldpeer napisał(a)

Cześć,
Proponuje opcje znaną ze skryptu forum IPB. Przycisk Cytuj z narysowanym plusem przy każdym poście, klikajac przemienia sie w minus. Dziala to tak, ze jesli zostal klikniety przy danym poscie to zapamięta sie, ze chce sie ten post cytowac. Nastepnie jak uzbiera sobie user kilka takich postow, klika "Odpowiedz" i tam ma juz automatycznie tresci wszystkich postow zacytowane.

Jest juz zgloszone: http://redmine.boduch.net/issues/20

Coldpeer napisał(a)

//EDIT: jeszcze jedna, inna opcja mi się przypomniała. Jesteśmy w dziale, gdzie jest lista postów. Gdy mamy jakiś post w jakimś temacie nie przeczytany, pojawia się ikonka która prowadzi do ostatniego nieczytanego postu. Ale gdy mamy wszystkie posty przeczytane, nie ma żadnej drogi do ostatniego postu. Może wtedy też dać ikonkę, tyle że np. zamiast zielonej "kartki" biała i również z taką strzałką? Albo link z daty ktory zawsze prowadzilby do ostatniego postu (nawet jesli mamy jakies nieprzeczytane posty). Taki link jest zresztą na głównej forum na liście działów w polu "Ostatni post", chyba nie problem to dorobić a wydaje mi sie być nawet ciekawym ułatwieniem.

W kolumnie "Ostatni post" mozna taki link dodac. Typu:

wczoraj, 14:41
<a href="...">Ostatni post: Coldpeer</a>
0
Coldpeer napisał(a)

//EDIT: jeszcze jedna, inna opcja mi się przypomniała. Jesteśmy w dziale, gdzie jest lista postów. Gdy mamy jakiś post w jakimś temacie nie przeczytany, pojawia się ikonka która prowadzi do ostatniego nieczytanego postu. Ale gdy mamy wszystkie posty przeczytane, nie ma żadnej drogi do ostatniego postu. Może wtedy też dać ikonkę, tyle że np. zamiast zielonej "kartki" biała i również z taką strzałką? Albo link z daty ktory zawsze prowadzilby do ostatniego postu (nawet jesli mamy jakies nieprzeczytane posty). Taki link jest zresztą na głównej forum na liście działów w polu "Ostatni post", chyba nie problem to dorobić a wydaje mi sie być nawet ciekawym ułatwieniem.

Zmienilem: http://dev.4programmers.net/Forum/C_i_.NET (login i haslo: testserv)

0

Fajne. Osobiście głosuje za data, która byłaby linkiem, ale nie ma to raczej znaczenia większego a może dodatkowo dodać ikonkę taka jak do przejścia do pierwszego nie czytanego postu? Tylko np. nie zieloną a białą

0

Jeszcze jedna opcja przyszła mi do głowy. Przeglądając wątek, zaznaczając fragment postu pojawia się po zaznaczeniu dymek z pytaniem czy zacytować-wstawia się wtedy cytat (z podanym autorem w tagu quote) do szybkiej odpowiedzi.
Dodatkowo w pełnej odpowiedzi podgląd 10 ostatnich postów z tego wątku, funkcja zaznaczania działała by analogicznie.
Gdzieś już widziałem coś takiego, więc technicznie do zrealizowania;)

0

Na Redmine rownez lezy zadanie stworzenia funkcjonalnosci, podobnej do tej, ktora opisujesz: http://redmine.boduch.net/issues/329 :)

0
Coldpeer napisał(a)

Fajne. Osobiście głosuje za data, która byłaby linkiem, ale nie ma to raczej znaczenia większego a może dodatkowo dodać ikonkę taka jak do przejścia do pierwszego nie czytanego postu? Tylko np. nie zieloną a białą

Nie mam takiej ikony, ale mysle, ze nie byloby problemem stworzenie takiej :) Poczekam moze na opinie innych osob...

1

Nie mam takiej ikony, ale mysle, ze nie byloby problemem stworzenie takiej :) Poczekam moze na opinie innych osob...

Właśnie wszedłem do tego tematu żeby o tym napisać :).
Tekst Ostatni post: xxx wygląda IMHO rozwlekle i niezbyt estetycznie.

Myślę że wystarczyłaby już istniejąca, biała ikonka, obecnie nie będąca linkiem
user image

0

Hmm, ta ikonka pojawia sie tylko wowczas gdy jest kilka stron w watku. Rozumiem, ze ta ikonke wstawilbys tez zamiast tekstu Ostatni post?

0
Adam Boduch napisał(a)

Hmm, ta ikonka pojawia sie tylko wowczas gdy jest kilka stron w watku. Rozumiem, ze ta ikonke wstawilbys tez zamiast tekstu Ostatni post?

Jeśli jest tylko jedna strona w wątku to i tak przechodzenie do ostatniego posta nie jest specjalnie potrzebne.
Ikonkę zostawiłbym tam gdzie jest, tekst "Ostatni post" usunął - jeśli ikonka będzie linkiem to nie ma po co dublować funkcjonalności. Można jedynie jakoś ją wyeksponować żeby nie powstawały znowu plotki o ukrytych możliwościach Coyote. ;) (Chyba że ktoś ma lepszy pomysł?)

0

Ja bym obok linku (po lewej) "Ostatni post" dał tę białą ikonkę ale ze strzałką, tzn. coś takiego: 4p_icon_lastpost.png

0

Obawiam sie, ze @Tezcatlipoca i @Coldpeer mowicie o roznych rzeczach. Niestety nie za bardzo rozumiem. Czy chodzi o zrobienie czegos takiego?

7728573164f853df3c96a3.png

Czyli przy nowych watkach beda dwie ikony? Jedna sluzaca do przejscia do ostatniego nieczytanego postu, a druga do przejscia do ostatniego postu w watku?

1

A po co perma link do ostatniego postu w wątku? Jak ktoś wątku nie czytał, zacznie od początku. Jak czytał, to zacznie od ostatniego nieczytanego. Po co link na sam koniec dyskusji jeśli nie zna się jej kontekstu? Z ciekawości pytam.

btw: http://screener.tk/f/o/f/yBXjh.png - dlaczego zniknęły ładne ikonki i teraz mamy bezsensownie długi tekst?

1
Marooned napisał(a)

A po co perma link do ostatniego postu w wątku? Jak ktoś wątku nie czytał, zacznie od początku. Jak czytał, to zacznie od ostatniego nieczytanego. Po co link na sam koniec dyskusji jeśli nie zna się jej kontekstu? Z ciekawości pytam.

Moze @Coldpeer powinien sam odpowiedziec na to pytanie, bo on to zaproponowal ;) Ja moge odpowiedziec od siebie: czesto zdarza sie, ze czytam dane watki kilka razy. Np. przeczytalem Twojego posta juz wczesniej, ale odpowiedz postanowilem udzielic pozniej (nie mialem czasu, nie chcialo mi sie etc). Dzieki temu, pozniej, korzystajac z takiego linku Przejdz do ostatniego posta moge w prosty sposob przejsc po prostu np. do Twojego postu (bez przewijania strony :P)

Marooned napisał(a)

btw: http://screener.tk/f/o/f/yBXjh.png - dlaczego zniknęły ładne ikonki i teraz mamy bezsensownie długi tekst?

Ten screen jest screenem ze strony glownej forum. Tutaj nic sie nie zmienilo. Natomiast w widoku listy watkow, nic nie ubylo. Dodany zostal po prostu link Ostatni post lecz nie zastapil on zadnej ikony.

0

Dodalem ikonke do przechodzenia do ostatniego postu w watku. Ikonka znajduje sie po lewej stronie od tytulu watku. Pojawia sie przy watkach przeczytanych.

0

Mi osobiście podobało się tak jak było ostatnio, ale to moje zdanie ;) Na przykład ciężko śledzić taki wątek jak 'troche humoru' i najczesciej czytam tylko kilka ostatnich postów ;) Tak samo jak nie czytałem długo jakiegoś gorącego wątku to są przypadki, gdzie nie muszę czytać od pierwszego nieczytanego, a wystarczy mi kilka ostatnich ;) Tak zresztą jest na głównej liście działów forum, gdzie link do tematu prowadzi do ostatniego postu ;)
Swoją drogą a co myślicie, żeby ikonkę ostatniego postu/ostatnio nieczytanego przerzucić na prawą stronę do kolumny Ostatni post?

0

No właśnie nie do końca rozumiem sens tej ikonki na początku tematu, skoro mamy osobną kolumnę "Ostatni post" i to tam powinien być link do (surprise, surprise) ostatniego postu.

2

Zasugerowalem sie tym, co napisal madmike tutaj: http://4programmers.net/Forum/Coyote/196686-przycisk_cytuj+_zapisywanie_postow_ktore_chce_sie_cytowac?p=835857#id835857 Mysle, ze madrze napisal, ze umieszczenie ikonki zarowno po lewej stronie jak i w kolumnie "ostatni post", to zbyt duzo latania myszka po ekranie ;) Jak zwykle, opinie sa rozne. Wypowiadajcie swoje opinie, zawsze mozna to bowiem zmienic.

0

O, świetne, dokładnie o takie coś mi chodziło. (+1)

0
Tezcatlipoca napisał(a)

O, świetne, dokładnie o takie coś mi chodziło. (+1)
Moje +1 także. Teraz jest ładnie, wygodnie i funkcjonalnie... No i nie trzeba machać myszką po całym ekranie :P

3

Ot, taki drobiazg kompletny - nie dałoby się zamienić miejscami ikonki zaakceptowanej odpowiedzi i ikonki ostatni/nieprzeczytany post?
ikonki.png
byłoby chyba bardziej konsekwentnie, gdyby ikonki zaakceptowanej odpowiedzi pojawiały się bardziej po prawej stronie, nie "burząc linii ikonek /idź do/" ;)

0

Można zobaczyć, co by to dało...

1

Ja to bym w ogóle wprowadził rewolucję i na zasadzie analogii do wątków zablokowanych oraz wzorując się na innych forach, zrobił tak: user image

0

Szanowni panowie zapominają o jednym - czysta ikonka "postu" ma swoją funkcję (po jej kliknięciu odznacza się wątek jako przeczytany)

Czyli co? Mamy dwa ptaszki? Jeden na ikonce do ładnego oznaczenie, a drugi obok do kliknięcia "przejdź do postu z rozwiązaniem"?
Czy z którejś z tych funkcji rezygnujemy (albo oznaczamy jako przeczytany albo przechodzimy do rozwiązania - dwóch naraz się raczej nie da)?

1

Szanowni panowie zapominają o jednym - czysta ikonka "postu" ma swoją funkcję (po jej kliknięciu odznacza się wątek jako przeczytany)

Nie zapomnieli, tylko nie wiedzieli.

2
somekind napisał(a)

W obecnej sytuacji pasowałoby napisać posta o treści "ja [CIACH!]", ale zostałby skasowany. Mógłby ktoś zrobić listę wszystkich funkcjonalności, o których wie tylko 5% osób spośród czytających źródła Coyote? Zapłacę.
Przecież większość funkcjonalności coyote jest w miarę logiczna i oczywista dla korzystających z forum - jeżeli trafiasz na coś, z czego wcześniej nie korzystałeś to ciesz się, że jest, a nie narzekaj, że "nie wiedziałeś".

2

Ikony przemieszczone w r1056 (jak pójdzie na serwer to pójdzie - chyba tylko Adam aktualizuje produkcję).

0

@Marooned: dzieki za poprawke. Serwer zaktualizowany.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1