Odnosnik do cytowanego postu

0

Wydaje mi sie, ze gdy w poscie wyswietlony jest cytat z innego posta w tym watku, to w bloku cytowanej tresci, powinien znalezc sie link do cytowanego posta. Co myslicie?

0

Nie widzę przeciwwskazań ^^

1

Ale jak chciałbyś to zaimplementować? Przez szukanie cytowanego tekstu w wątku? Błędogenne i niepewne :(

Proponowałbym raczej konstrukcję w rodzaju <quote=#818719>Ja też nie</quote> która wiązałaby cytat z oryginałem przez ID posta. Wtedy można by równie dobrze cytować posty z innych wątków. Oczywiście przycisk 'cytuj' automatycznie wstawiałby id posta.

0
Tezcatlipoca napisał(a)

Ale jak chciałbyś to zaimplementować? Przez szukanie cytowanego tekstu w wątku? Błędogenne i niepewne :(

Proponowałbym raczej konstrukcję w rodzaju <quote=#818719>Ja też nie</quote> która wiązałaby cytat z oryginałem przez ID posta. Wtedy można by równie dobrze cytować posty z innych wątków. Oczywiście przycisk 'cytuj' automatycznie wstawiałby id posta.

Dokladnie tak jak mowisz :)

0

Świetny pomysł, jestem za, znacznie by to ułatwiło dyskusję.

0

Jeśli nie mamy możliwości rejestracji usera z hashem na początku (nie sprawdzałem), to brzmi sensownie. Oczywiście sprawdzenie, czy taki post istnieje i wyświetlenie go tak samo jak obecnie, z nickiem, ale linkując do postu.

somekind napisał(a)

test

somekind

test

0

Np. <quote=somekind> bedzie prawidlowo parsowane (wsteczna kompatybilnosc), ale <quote post=123 user=somekind> (skladnia do ustalenia) rowniez.

1

Wiem, że to jedno zapytanie do bazy więcej (ewentualnie join), ale optowałbym by w tagu był tylko ID posta, a usera wyciągać z bazy, by nie było przekłamań, że ktoś napisze <quotepost=123 user=KtosInny>
Ale myślę, że wystarczy wersja: <quote=user> / <quote=#123>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1