Bug, ankiety i ja :)

0

Bug ostatnich 24 godzin...

Pojawiły się trzy posty w różnych działach z ankietami. Nie było by w tym moze nic dziwnego, ale pytaniami w ankietach były kawałki tekstu z postów czy też nawet kodu z postów. No dobra - raz mogło się komuś zdarzyć przepisać tekst do pola ankiety (ludzie robią różne rzeczy z różnych powodów), drugi raz to byłaby głupota, trzeci nie wiem jak to nazwać :]

Ale wszystkie trzy wątki powstały z różnych ip, różnych przeglądarek (Opera/9.80, Firefox/9.0.1, Firefox/3.6.26) - ogólnie trzy różne osoby popełniły błąd, którego wcześniej nie widziałem - wniosek -> bug systemu coyote :D

Ok, udało mi się odwzorować ten błąd, opiszę tak, żeby było go łatwo powtórzyć:

  1. wchodzę do działu np. c++
  2. klikam środkowym klawiszem myszki na Nowy temat
  3. w otwartej zakładce pojawia mi się formularz nowego wątku - wpisuję jakiś tytuł i jakiś tekst (kilka linii) - NIE WYSYŁAM!
  4. wracam do otwartej wciąż zakładki z działem c++
  5. klikam sobie teraz lewym klawiszem myszki na Nowy temat
  6. otwiera mi się formularz nowego wątku - w formularzu mam juz uzupełnione pole postu, brak jedynie tytułu wątku
  7. wpisuję zatem tytuł i daję Wyślij

I w tym momencie zapisany post zawiera w sobie ankietę powstałą z tekstu postu :]

Edit:
I jeszcze jako uzupełnienie - jeśli w punkcie 3 w polu ankiety coś wpiszę, chociażby proste 'tak'/'nie', to w punkcie 6 już mam to nadpisane przez zawartość postu. Wystarczy przejść na zakładkę Ankieta i sprawdzić :P

0

Hehe, niezle, niezle :) Powinno juz byc ok.

0

Wydaje się, że jest ok :) Jak na razie i tak "ofiarą" padło tylko pięć wątków...

Ha, i co miłe, to mamy i przepisywanie z "szybkiej odpowiedzi" do "odpowiedz" :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1