Cytowanie postów nie działa?

0

W tym wątku: http://4programmers.net/Forum/Flame/193606-c_vs_c++_czyli_swieta_wojna
Nie jestem w stanie zacytować żadnego postu, po kliknięciu w "Cytuj" otwiera się pusty formularz odpowiedzi. Cud jakiś czy co?

0

Dziala. Ale mozliwe, ze poszedl jakis update na serwerze, w tym czasie...

0
somekind napisał(a)

W tym samym czasie mogłem cytować w innych wątkach. Dziwna sprawa. No, ale pewno i tak nikt mi nie uwierzy, że tak było. :)

Uwierzy, uwierzy. Gdybyś się przyjrzał dokładnie to byś zobaczył też, że np. pierwszy post wątku nie jest automatycznie zwijany na jego drugiej stronie, skrypty w połowie wykonywania poszły do lasu. Dodanie ficzera "backupowanie postów" rozwaliło więcej funkcjonalności niż dodało (a dodało więcej niż jedną na skutek efektów ubocznych), anomalie występują tylko w konkretnych wątkach, nie globalnie, dlatego są mniej widoczne.

0

Hmm, prosze o zgloszenie bledu na http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf
Czy po odswiezeniu cache przegladarki jest tak samo? Jaka wersja, jaka przegladarka?

0

Sposób odtworzenia: wejść na stronę na której dołączany jest posting.js, przy inicjalizacji leci wyjątek :|

0

Jaka przeglądarka? KAŻDA z obsługą local storage. Jeżeli ktoś miał ten zaszczyt i otrzymał (błędne) wpisy w wykonaniu starej wersji posting.js to ma spory problem. Nie kumasz, że jak poleci wyjątek przy dekodowaniu JSON to rozłoży wszystkie skrypty na stronie? Nie ma obsługi błędów, coś się sypnie przy dodawaniu do storage i potem wszystko się sypie do czasu usunięcia wadliwych wpisów.

0

Przepraszam, w każdej wersji posting.js:

  • wyloguj się
  • wyczyść storage
  • wejdź w odpowiedź
  • wpisz "ala ma kota, adam ma kojota"
  • kliknij "odpowiedź" (na górze) żeby przeładować stronę
  • pojawiło się pole "Klucz", podgląd postu nie działa
  • odpal narzędzia developerskie -> magazyn:
    Cytowanie postów nie działa? | ala ma kota, adam ma kojota@1328965734497
    post-193632 | {"content":"ala ma kota, adam ma kojota","timestamp":1328965727.944}
    Twoje for ... in leci po wszystkich wpisach w storage i próbuje je dekodować jako JSON.
0

Prosze o sprawdzenie teraz

0

Cholera, (po części) przepraszam za zamieszanie, w każdej użytej przeglądarce (Opera, Fx, Chrome) miałem doinstalowane kilka wtyczek, zawsze któraś korzystała z local storage. Obecnie LS jest wykorzystywane przede wszystkim właśnie przez wtyczki, Coyote traktuje cały LS dla domeny jako swoją własność, czego efekty widać. Wrzuć całą historię w pojedynczy obiekt (po kluczu np. 'coyote-post-backup) mapujący id tematu na obiekt opisujący treść postu, problem z głowy. Na litość boską, nie zapomnij o łapaniu wyjątków.

0

Znowu mi nie działa, tym razem w tym wątku: Czy dzieci należą do państwa?
FF 10.0

0

Teraz dziala? Jak to sie objawia? Po probie cytowania ktoregokolwiek postu, formularz odpowiedzi jest pusty?

0

Ścieżka reprodukcji:

  1. klikam "cytuj" przy jakimś poście;
  2. otwiera się formularz z cytowaną treścią - tutaj wszystko jest prawidłowo;
  3. odpisuję coś w formularzu, ale nie wysyłam go;
  4. ctrl + A, ctrl + X;
  5. cofam stronę, żeby wrócić do wątku;
  6. klikam "cytuj" przy jakimś poście;
  7. otwiera się pusty formularz odpowiedzi.

Druga sprawa (przed chwilą wykryta):

  1. wpisuję coś w polu szybkiej odpowiedzi;
  2. zostawiam tam ten tekst i klikam "cytuj" przy jakimś poście;
  3. otwiera się formularz, w którym zamiast cytowanej treści jest zawartość z pola szybkiej odpowiedzi.
1

No... taki opis sciezki reprodukcji to rozumiem :)) Poprawione! Dzieki!

0

Czy aby na pewno skladnia quote=numer przy cytowaniu użytkownika to dobry pomysł? Według mnie nie za bardzo. Wiem że filozofia jest taka, aby odróżnić cytowanie postów użytkowników od cytowania czegokolwiek innego.

Ale podawanie id uzytkownika jako numeru nie jest zbyt szczęśliwym pomysłem. Ja często jeśli cytuje post, to ręcznie pisze tagi quote i kopiuję tylko ten kawałek posta, który zamierzam zacytować, bo jeśli post jest skomplikowany (wiele innych tagów quote, code itd itp) to wywalanie tego, czego cytować nie chcę staje się wyzwaniem (wszystko miesza się w oczach, masa tagów zagnieżdżonych) - po prostu mało przejrzyście to zaczyna wyglądać.

Więc propozycja moja jest taka:

  • zamiast numerycznego id w tagu quote, składnia z @ na początku
  • przycisk "Cytuj" powinien powodować cytowanie tylko zaznaczonego fragmentu tekstu w cytowanym poście a nie całości, gdy nic nie zaznaczone cytowana jest całość
0

To nie jest id użytkownika tylko id cytowanego postu. Przynajmniej tak mi się wydaje ;)

0

@byku_guzio: dokladnie, jest to ID posta.
@othello: to o czym piszesz (cytowanie zaznaczonego tekstu) jest dodane juz jako zadanie: http://redmine.boduch.net/issues/329

0

Rok temu? ;) Czyli priorytet niski

0

@othello: a co do cytowania postu w formie <quote="<id posta>"> to ma to zwiazek z zadaniem: http://redmine.boduch.net/issues/409

1

No tak, tylko zwróciłem uwagę na to, że jest to mało intuicyjne przy ręcznym pisaniu tagów quote i cytowaniu części posta. Bo ten id posta nie jest nigdzie dostępny, wyświetla się dopiero po wybraniu przycisku Cytuj pod postem. Ponieważ nie ma jednak (póki co) możliwości automatycznego cytowania zaznaczenia, jeśli napiszę ręcznie tagi quote z userem zamiast id posta i wkleję tam część którą chcę zacytować, użytkownik cytowany powiadomienia nie dostanie.

3

Powinny być dwie formy: <code><quote=etykieta, cokolwiek></code> i <code><quote post=id></code>, konstrukcja jednoznaczna i na pewno bardziej naturalna od obecnej.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1