Modul praca - rozpoczecie pracy

0

Powoli zabieram sie za modul "praca", ktory od dawna byl planowany w serwisie :)

W zwiazku z tym, szykuja sie zmiany, zarowno w panelu uzytkownika jak i w profilu uzytkownika.

Zalozenia panelu uzytkownika:

Nowy modul pracy mialby rozszerzac mozliwosci panelu uzytkownika o funkcje tworzenia wizytowki.

  • Umiejetnosci - technologie oraz jezyki wraz z doswiadczeniem w danej technologii (W latach)
  • Doswiadczenie - firmy oraz zakres obowiazkow
  • Osiagniecia - opis osiagniec uzytkownika
  • Edukacja - tutaj nie trzeba chyba wyjasniac
  • Portfolio - strony WWW, aplikacje, grafiki zrealizowane przez uzytkownika

Chcialbym, aby byla mozliwosc umieszczania ofert pracy - zarowno stalych, na etat - jak i zlecen. Oczywiscie wraz z mozliwoscia podawania widelek (budzetu), oceniania przez userow itp.

No, ale zakladam ten watek, aby wysluchac opinii i pomyslow w celu skonstrulowania jakis zalozen i specyfikacji. Tak wiec chetnie wyslucham pomyslow odnosnie tego modulu.

I kolejna rzecz: zna ktos sprawdzonego grafika, ktory pomoglby w zaprojektowaniu layoutu tego modulu? Osobiscie wspolpracowalem z wieloma grafikami, ale z zadnym na dluzsza mete...

0

Nie wydaje mi się, że doświadczenie podawane w latach było najlepszym rozwiązaniem. A co z osobami, które nie mają doświadczenia komercyjnego ? Chyba, że tam chodzi o doświadczenie z językiem/technologią w ogóle (ale trzeba to jasno określić) ? Może innym rozwiązaniem byłoby podawanie ocen w skali 0-10 (jak dobrze, wg nas, znamy daną technologię) ?

0

Tak, podawanie w latach oraz - subiektywna ocena umiejetnosci jest tutaj jak najbardziej na miejscu.

0

Powiem krótko - Bomba pomysł :) (wręcz bombastycznie)
Z pewnością wyjdzie to na plus dla całego 4programmers.

0
Adam Boduch napisał(a)

Chcialbym, aby byla mozliwosc umieszczania ofert pracy - zarowno stalych, na etat - jak i zlecen. Oczywiscie wraz z mozliwoscia podawania widelek (budzetu), oceniania przez userow itp.

Moim zdaniem oferty pracy z widełkami mogłyby być jakoś dodatkowo oznaczone.

0

Albo te z widełkami powinny być np na samej górze według jakiegoś tam algorytmu sprawdzającego daty. (żeby zbyt stare oferty z widełkami nie przysłaniały dopiero co dodanych ale bez widełek)
Natomiast te z widełkami mogą być "wyżej" i lepiej widoczne od tych bez widełek np z tygodniowym czasem tolerancji.

Pozwoliłoby to promować styl podawania widełek :)

0

Dobry pomysl na promowanie ofert z widelkami. Z pewnoscia dodam taki mechanizm. Jak mowilem - chcialbym, aby uzytkownicy mogli oddawac glosy na wartosciowe i niewartosciowe oferty, podobnie jak to jest na forum. Pozwoli to na promowanie tych lepszych ofert.

0

Tak, tylko ten algorytm wtedy powinien sortować ogłoszenia według ocen (im lepsze tym wyżej oferta powinna wylądować) biorąc przy tym pod uwagę datę zamieszczenia oferty. Im oferta starsza tym gorsze miejsce na liście.

Aktualnie dział ofert pracy wygląda według mnie tak sobie. Punkty ujemne ma prawie połowa ofert i ma to znaczenie tylko takie :
"Ooo ujemna oferta - zobaczmy co napisali".

Gdyby jednak sortować te oferty pracodawcy naprawdę staraliby się dostać na samą górę. Tam gdzie jest najwięcej oglądających. Nikt nie będzie przeglądać specjalnie nisko ocenionych ofert. Teraz natomiast słabe oferty są piętnowane TYLKO oceną. Według mnie to za mało bo - przynajmniej tak myślę i ja np jako pracodawca bym z takiego założenia wychodził - Nie ważne, że mam -50 punktów bo i tak jestem najwyżej. Każdy ogląda moją ofertę i w końcu ktoś się do mnie zgłosi.

Aktualny system jest dobry ale dla programistów z doświadczeniem zawodowym.

Gdyby jednak sortować te oferty to myślę, że widełki szybko by się pojawiły.
Należy też pamiętać by ustalić algorytm sprawdzający widełki np ktoś poda : "1zł - 10000000000zł". Takie widełki to oczywiście nie widełki tylko próba dostania się wysoko na listę. Uważam, że np takie oferty można by uznać za nieelegancki spam i usuwać. No ale to jest daleko idąca przyszłość.

Przede wszystkim według mnie : SORTOWANIE :)

0

Ja bym zrobił inaczej, bezczelniej. Oferty bez widełek jednoznacznie oznaczać jako wolontariat.

0

Nie wiem na ile byłoby to możliwe: wyraźne odróżnienie ofert pracy składanych przez pośredników i tych bezpośrednio przez pracodawcę. Chociażby jakimś znacznkiem, ikoną. Mam wrażenie, że w tych ofertach, króre są przedstawiane przez pośredników często oni sami nie mają pełnej informacji. Po prostu mają je wsadzić gdzie się da, a nuż da się jakiś procent z tego wyciągnąć.

0

Jest to mozliwe, aczkolwiek sami uzytkownicy dodajacy taka oferte, musieliby to zaznaczac oczywiscie.

0

Zalozenia 1 etapu modulu praca

  • Mozliwosc wystawienia ofert pracy na pelen etat
  • Zaznaczenie formy umowy (o prace, zlecenie, dzielo)
  • Zaznaczenie: praca na miejscu czy zdalna
  • Mozliwosc zaznacznia, czy oferta jest przez posrednika (???)
  • Adres firmy, siedziba lub chociazby miejscowosc
  • Mozliwosc wystawienia ofert kontraktowych (dla freelancerow)
  • Mozliwosc okreslenia widelek placowych
  • Okreslenia opisu zlecenia/pracy - to rzecz oczywista
  • Okreslenie daty waznosci ogloszenia
  • Mozliwosc oddawania glosow +/- na dane ogloszenie co decyduje o ich popularnosci na liscie wynikow
  • Przypisywanie kategorii do ogloszen (technologii oraz jezykow, ktore ich dotycza)

W drugim etapie chcialbym, aby byla mozliwosc zglaszania swoich propozycji cenowych przy ofertach freelancerskich. Tak, aby mozna bylo zaproponowac cene wykonania, czas oraz wysokosc zaliczki.
Jednak na tym etapie chcialbym, aby byla mozliwosc komentowania ofert. Fajnie, by bylo, gdyby uzytkownicy mogliby zadawac pytania pracodawcy, co skutkowaloby powstaniem swego rodzaju FAQ dotyczacego zlecenia. Co o tym myslicie?

Macie jakies pomysly co do zalozen?

0
  • Mozliwosc okreslenia widelek placowych
  • "zostaw puste w przypadku wolontariatu"

serio, dodałbym takie coś - a jak chcą wpisywać 1zł - 10000zł to ich sprawa, ale będą wiedzieli, że wystawiają się na lekkie pośmiewisko

0

Hmm, szczerze mowiac myslalem o <select>, aby nie mozna bylo wpisywac wlasnie kwot: 1..10000 zl..
Zreszta to userzy punktujac dane ogloszenie beda decydowali o jego wartosciowosci i wyswietlania na danej pozycji na stronie.

0

Imho select to kiepski pomysł, bo ogranicza pracodawcę jeśli akurat będzie chciał podać wartość na granicy 2 opcji.

Punktowanie to jedno, a wymogi to drugie - dając wymogi można zrobić szukarkę po widełkach etc

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1