Skróty klawiaturowe na forum

0

Tak sobie właśnie siedziałem na gmailu i zauważyłem, że bardzo dobrym featurem jest poruszanie się po stronie za pomocą skrótów klawiaturowych. Część rzeczy już jest (chyba?) m.n. crtl+enter, ale brakuje mi skrótów do poruszania skakania po tematach. Taka próbka:

globalne:
g + i - strona główna forum
g + f - bieżący dział
g + n - następny dział
g + p - poprzedni dział

w temacie:
d + n - następny temat w danym dziale
d + p - poprzedni temat w dziale
t + n - następna strona tematu
t + p - poprzednia strona tematu
t + r - odpowiedz

w dziale
l - focus na następny temat
k - focus na poprzedni temat
n - nowy temat

    • r - oznacz wszystkie jako przeczytane
    • n - następna strona działu
    • p - poprzednia strona działu

Można by było spróbować wstępnie w greasmonkey zrobić skrypt, ale czy ktoś pisał by się na użycie tego typu rozwiązania?

0

Pomysł na plus, sam o nim myślałem kilka razy. Używam 2 gmaili (prv, firmowy) - myszki prawie w ogóle nie używam, wszystko na skrótach.

0
Marooned napisał(a)

Pomysł na plus, sam o nim myślałem kilka razy. Używam 2 gmaili (prv, firmowy) - myszki prawie w ogóle nie używam, wszystko na skrótach.

Ale mowa tu o accesskey czy ja czegos nie rozumiem? Bo o tym tez myslalem, ale w kazdej przegladarce jest inaczej, czesto po prostu ich uzywanie jest niewygodne...

0

Ok, zabieram sie za to zadanie.
Bedzie to plugin jQuery. Prosze wiec o propozycje skrotow klawiaturowych. Czy propozycja Koziolka jest ok?

P.S. Specjalnie dla Ciebie Marooned dodalem accesskey = 1 do strony glownej ;)

0

Ktoś może mieć taki styl pisania, że naciśnie gi zaraz po sobie, tzn trzymając g wciśnie i. W ten sposób utrudnimy pisanie posta, dlatego ja do jego propozycji dorzuciłbym CTRL, albo ALT.

CTRL + g+ i

0

Poki co dodalem skroty:

g+i - strona glowna forum
g+f - strona glowna kategorii forum
n - nowy watek
r - odpowiedz na watek

Fragment JS dziala prosto: sprawdza znaczniki, ktore posiadaja atrybut data-shurtcut. Ze skrotami typu "nastepny watek" oraz "poprzedni watek" jest wiecej roboty poniewaz w kodzie HTML nie ma linku prowadzego do nastepnego/poprzedniego watku. Wiec trzeba dodatkowego zapytania, ktore wygeneruje URL kolejnego/poprzedniego watku ;)

0

n, r działa, g+i, g+f nie. Co robię nie tak? Mam FF4.

0

najprawdopodobniej g+i nie działa pod FF jeżeli masz włączone szybkie wyszukiwanie.

0

A na ktorej dokladnie stronie nie dziala g+i ? Prosze o link.
Ja sprawdzalem na FF 3.6. Zaraz sprawdze pod FF4.

Hmm, sprawdzalem pod FF4 i tez jest u mnie ok :|

0

Już mam w czym rzecz. Adamie jakie jest opóźnienie pomiędzy naciśnięciem g, a i? Jak naciśniemy jednocześnie to działa.

0

No tak, zrobilem tak, ze dziala w przypadku rownoczesnego nacisniecia tych klawiszy. Kod jest prosty: http://4programmers.net/module/forum/template/js/shortcut.js

0

U mnie też już jest ok. Sorry za zamieszanie.

0

Skróty działają tam gdzie nie powinny: Zmień tytuł->naciskam r i zamiast literki odpowiadam na post :]

0

Madmike, skroty nie powinny dzialac w inputach. Ctrl+R nie poprawi sytuacji?

0

Pod Operą w polu szybkiej edycji klawisz R jest wyłapywany jako skrót – nie da się pisać.
Odświeżanie strony nie pomaga.

0

Hmmm, tez korzystam z Opery, ale nic takiego nie ma miejsca. Moze miales stara wersje cache? Odswiezylem cache bustera, zobacz czy teraz jest ok?

0

A da się to jakoś wyłączyć? Osobiście nie korzystam z forumowych skrótów, bo mam wbudowane w przeglądarkę i czasami skróty się gryzą.
EDIT:
Już sobie poradziłem. Wystarczyło w przeglądarce dodać shortcut.js do zablokowanych.

0

Dlaczego chcąc otworzyć nowe okno przeglądarki wykonują się jakieś porąbane przekierowania na otwartej stronie?

Ctrl + N to skrót przeglądarki, nie forum! Oddajcie mi go!

0

Fail. Zostanie to poprawione, na Operze dziala otwarcie nowego okna, mimo, ze nastepuje rowniez przekierowanie.

1

Teraz na Firefoxie ctrl + N powoduje otwarcie okna (normalne) oraz przekierowanie do tworzenia nowego tematu (zbędne).

0

Fixed.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1