[Ankieta] Wyodrębnienie znacznika <code>

0

Zgodnie z wątkiem: Usability, pomysły, drobne poprawki , stworzyłem ankietę.

Chodzi o zmianę:


![user image](http://img153.imageshack.us/img153/307/kodq.png) **Na**
![user image](http://img80.imageshack.us/img80/2706/kod23.png)

+ Dodanie do diva obwódki i ewentualnie background.
**+ Dodanie numeracji lini **

background:#F5F5F5;
border:1px solid #D4D4D4; 
padding-left: 10px;
0

Może warto byłoby tak zrobić...
Zgłosiłeś to na http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf ?
A tak cd.pytania, to zauważyłem od razu [green]

Kto głosował na "nie" ?
A cd.numerowania, to lepiej nie...
Np.ktoś chciałby skopiować i co...I musiałby ręcznie wywalać '1.' '2'. '3'. itd.

0

Spaprałeś :) Głosowałem na Tak, a potem pojawiło się Tak + Numeracja lini i nie mogę zmienić. Ankieta manipulowana!

0

Jestem na tak _ numerowanie linii, ale z mozliwoscia kopiowania/latwego przenoszenia kodu bez numerow linii, bo w przeciwnym wypadku to bedzie rzeznia.... nie jestem fanem ctrl+c, ctrl+v ale nie przesadzajmy z tepieniem tego... "nawyku" ;)

0

Ok, zgodnie z wola userow bedzie to wprowadzone. Zamiast obramowania, proponowalbym jednak po prostu zmiane koloru tla + wiekszy padding. Aby poprawic estetyke.

0

Na razie bym wprowadził tylko zmianę tła, a numerowanie kiedyś tam, jako dodatek - podobnie do poprzedniego Coyote - czyli trzeba by użyć dodatkowego słowa kluczowego w tagu code.

0

A może by tak użyć Ideone API, by można już na forum odpalić programy? Lub dać wybór czy program ma być uruchamialny czy nie.

0

Ja tak robiłem tutaj: http://demonical.pl/poryty/
Przez ukryte konto słałem nowe zapytania na ideone i potem wklepywałem dane do bazy :) Rozwiązanie dobre.

0

Ale teraz nie ma sensu tak kombinować skoro jest public API oraz nawet dodatek do BBcode (wiem, że to nie to co tu, ale można by dostosować).

0

OK, zgodnie z sugestia zmienilem tlo dla kodow zrodlowych. Dodalem numerowanie linii jezeli liczba linii jest wieksza niz 10. Czekam na opinie :)

<?php
/**
 * @package Coyote CMF
 * @author Adam Boduch <[email protected]>
 * @copyright Copyright (c) 4programmers.net
 * @license http://www.opensource.org/licenses/bsd-license.php New BSD License
 */

class Parser_Php implements Parser_Interface
{
	public function parse(&$content, Parser_Config_Interface &$config)
	{
		$content = Text::evalCode($content);
	}
}
?>

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry's standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

$content = nl2br(str_replace('  ', '&nbsp;&nbsp;', $content));
0

rączki całować :)

tylko jeszcze napisz co do znacznika code dodałeś :)

0

Nic nie dodalem. To jest domyslny wyglad znacznika code. Mozna oczywiscie zrobic tak, aby recznie ustalac parametry znacznika - np. <code class="php"> tak jak bylo kiedys. Ale nie widzialem aby ktos uzywal dodatkowych parametrow w znaczniku code ;) Albo ludzie o tym nie wiedzieli albo po prostu sie nie chcialo ;) Ale jak ktos bedzie chcial to sie doda takie zadanie do redmine.

0

pytałem, bo w starym trzeba było dodać numerowanie ekstra więc myślałem, że tu jest podobnie. Jeśli numeracja jest domyślnie to OK

0

Niestety, trzeba pomyśleć o innej składni HTML, bo obecnie kopiując kawałek kodu mamy między każdą linijką znak #

0
Marooned napisał(a)

Niestety, trzeba pomyśleć o innej składni HTML, bo obecnie kopiując kawałek kodu mamy między każdą linijką znak #

No ladnie :/ Nie zauwazylem tego, poniewaz tak jest pod FF ;) Pod Opera jest ok.

0

AAAAA ratunku!!!! Znacznik code zjada formatowanie kodu!!! maaammmmoooooo!

0

dodałem mu white-space: normal w CSS, bo rozwalało stronę.. źle nadal? podaj linka gdzie to niszczy, to poszukamy lepszego rozwiązania

0

Rzeczywiscie. Marooned, Twoje zmiany popsuly wciecia w kodzie. Stad cofnalem te zmiane na CSS do czasu wyjasnienia sprawy.

0

Obie wersje są błędne ;) teraz strony są rozjechane na kilometr, ale rzucę okiem

ok, poprawione w r473

btw, Adam, czy to jest specjalnie?
.post .post-body ol {
padding-left: 20px;
}
bo powoduje to wcięcie dla kodu numerowanego i brak wcięcia bez numerków.. ja bym to wyawlił, ale nie wiem jaki był tego cel

0

Hmm, na Firefox 4.0beta9 czy ile tam najnowsze. W skopiowanym i wklejonym do notatnika kodzie nie ma # ale i nie ma wcięć w ogóle. Fajnie jakby dało się zrobić, aby były. Fajnie tez, jakby był maleńki buttonik pod tytułem "Pobierz kod".

0

Mła się cały kod rozjeżdża :/ (Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.2.13) Gecko/20101216 Firefox/3.6.13)

0

Chciał bym tylko jeszcze zasugerować by wywalić ewentualne białe linie na początku i na końcu, bo mi czasem zdarza się zrobić, np. tak:

```
```
#include <iostream>
#include <iomanip>
#include <boost/random.hpp>
#include <ctime>
#include <cmath>

using namespace std;
using namespace boost;

const int test_count = 10000000;

int main() {
	mt19937 rng;
	rng.seed(static_cast<unsigned> (std::time(0)));
	uniform_real<double> dist(0, 1);
	variate_generator<mt19937&, uniform_real<double="uniform_real&lt;double"> >  sample(rng, dist);
	double x = 0, y = 0;
	unsigned int in_circle = 0;

	for(int i = 0; i < test_count; ++i) {
		x = sample(), y = sample();
		if(sqrt(x*x+y*y) <= 1) ++in_circle;
	}
	cout < setprecision(50) < 4.0*in_circle/test_count < endl;
	return 0;
}
```
```

Otrzymuję:

#include <iostream>
#include <iomanip>
#include <boost/random.hpp>
#include <ctime>
#include <cmath>

using namespace std;
using namespace boost;

const int test_count = 10000000;

int main() {
	mt19937 rng;
	rng.seed(static_cast<unsigned> (std::time(0)));
	uniform_real<double> dist(0, 1);
	variate_generator<mt19937&, uniform_real<double> >  sample(rng, dist);
	double x = 0, y = 0;
	unsigned int in_circle = 0;

	for(int i = 0; i < test_count; ++i) {
		x = sample(), y = sample();
		if(sqrt(x*x+y*y) <= 1) ++in_circle;
	}
	cout << setprecision(50) << 4.0*in_circle/test_count << endl;
	return 0;
}
0

Domyślne numerowanie > 10 zniknęło?

0

Ale jeśli będzie numeracja linii to musi być jakiś przycisk kopiujący do schowka bo czasem mnie irytuje jak muszę potem usuwać numerację.

0

Mi bardzo się podoba tak jak jest na tym http://pastebin.com/Cy123mJK
co prawda w FF moim kopiuje się z jakimiś hashami, ale jest przycisk "RAW" i "Download" - które ułatwiają i skopiowanie i zapisanie na dysku kodu

0

Rozwiązanie pod firefoxa:

<div style="white-space:nowrap; background:#999933;">
	<div style="width:25px; float:left; background:#545454;">
		1.<br>
		2.<br>
		3.<br>
	</div>
    <div style="width:500px; float:left; background:#EEEEEE; overflow:hidden;">
		tutaj()<br>
		dajemy('kod');<br>
		dzialaPodFirefoxem();
	</div>
</div>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1