Wątek zablokowany 2012-01-14 14:16 przez Adam Boduch.

Usability, pomysły, drobne poprawki

0

A tak w ogóle, to skąd się bierze czasami ujemna liczba nieprzeczytanych komentarzy?

0
somekind napisał(a)

A tak w ogóle, to skąd się bierze czasami ujemna liczba nieprzeczytanych komentarzy?

Nieprzeczytanych komentarzy? Chodzi o powiadomienia?

0

@somekind: czasem komentarz/post zostaje usunięty, zanim go przeczytasz.

0

Wartości ujemne biorą się z tego, że użytkownik sam obadał coś, czego dotyczyło powiadomienie zanim wyświetlił listę powiadomień, która jest doczytywana AJAXem. Wygląda na nieszczególnie udane liczenie po stronie klienta.

0

Te powiadomienia coś niezbyt dobrze działają. Czasami przychodzą z opóźnieniem. Loguję się kilka razy i nie ma nic (pomimo że powinny już być), a dopiero potem za którymś razem wyświetli mi wszystkie. Mowa o powiadomieniach o komentarzach pod postem.

No i przydałoby się zarządzać jakoś tymi powiadomieniami - kasować, konfigurować kiedy i jakie mają przychodzić itd.

0

Powiadomienia w serwisie generowane są praktycznie natychmiast. Konfigurację powiadomień masz dość rozbudowaną w ustawieniach konta, zakładka Konfiguracja powiadomień, czego w niej brakuje konkretnie?

0

Hmmm, powiadomienie jest generowane od razu. Wraz z napisaniem - w tym przypadku - komentarza do postu. Od razu wysylane sa tez e-maile informacyjne (jezeli taka opcje masz wlaczona w swoim profilu). Tak wiec moze problem lezy gdzie indziej? Albo zle Cie zrozumielismy?

0

Hmm nie wiem w czym leży problem. Ale kilka razy zauważyłem, że po zalogowaniu nie było powiadomienia (mam na myśli dymka informującego o powiadomieniu) pomimo że był nowy komentarz pod postem. Po kolejnym zalogowaniu dymek już był.

Może zresztą powiadomienia były, tylko dymek się nie wyświetlił z jakiegoś powodu, tego nie sprawdzałem.

0

Czy szumnie ogłoszona na Facebooku wyszukiwarka mogłaby szukać posty wszystkich potencjalnych autorów, nie tylko tych zarejestrowanych?

0

A może facebook powinien być w drugiej kolejności powiadamiania już po wstawieniu info na 4p?

0

A czy dałoby radę dodać "Oznacz dział jako przeczytany" również jako link wewnątrz działu?
Bo to jest tak. Otwieram sobie dział, przeglądam tytuły topików, ciekawe otwieram w nowych zakładkach, nieciekawych nie otwieram. W starym designie po takiej operacji klikałam "Oznacz..." i zamykałam zakładkę.
W nowej wersji muszę wrócić na główną stronę forum i tam zaznaczyć... Nie lubię tego, bo raz że jest to więcej "chodzenia" po forum, wybijające z rytmu, a najgorsze jest to, że przecież w momencie gdy oznaczam, nie widzę, czy ktoś w międzyczasie nie dodał nowego wątku, który sobie nie chcący oznaczę! Bo przecież na stronę główną forum wracam dopiero po przejrzeniu topików danego działu, nie skaczę tam jak głupia co chwilę. Chociaż nie, w obecnej formie skaczę jak głupia...

0

@othello: generowanie losowego hasla przy rejestracji zostalo zrobione. Uzytkownik ma wybor: albo sam sobie wpisze haslo, albo zaznaczy automatyczne generowanie losowego hasla, lecz wowczas musi podac adres e-mail na ktory owe haslo zostanie przeslane.

0

Na stronie głównej jest błąd. Najpierw, przy wczytaniu strony pasek u góry wygląda tak:
user image
A po najechaniu na przycisk "wyloguj" zmieni się na taki
user image
Po zjechaniu myszą na dół znowu na ten
user image

Znika ta pionowa kreska: |

0

Myślę, że nie powinno być możliwości wysyłąnia wiadomości prywatnych do samego siebie..

0

a jakby tak dorobić znaczniki płci przy avkach?:>

0
TomRiddle napisał(a)

Na stronie głównej jest błąd. Najpierw, przy wczytaniu strony pasek u góry wygląda tak:
user image
A po najechaniu na przycisk "wyloguj" zmieni się na taki
user image
Po zjechaniu myszą na dół znowu na ten
user image

Znika ta pionowa kreska: |

Co to za przegladarka?
Nie obsluguje ona wartosci :after oraz :last-child. Oto wycinek kodu:

#profile-menu ul li:after
{
		content:				'|';
}

#profile-menu ul li:last-child:after
{
		content:				'';
}
0

Takie pytanie, czy nie można tego zrobić po ludzku, zamiast wrzucać wszystkie pozycje POZIOMEGO menu do <ul> i dodawać separatory CSSem?

<a title="Panel użytkownika" href="http://4programmers.net/User">Demonical Monk 0/49</a> | <a title="Wyloguj z serwisu" href="http://4programmers.net/Wyloguj">Wyloguj</a>

0

A powiadomienia ciągle się krzaczą. Przeczytałem wszystkie powiadomienia, a i tak mam dymek z liczbą 2

0

@othello: a teraz lepiej?

0

Adamie u mnie się znowu 2 pojawiła jako ilość nieprzeczytanych powiadomień

0

Mam pomysł, a mianowicie:

  1. shoutbox
  2. Filmiki youtube, bezpośrednio w poście.
0

W związku z dynamicznymi zmianami w charakterze tego forum mam kilka pomysłów:

  1. Rozbudowa profilu o pola: motto, krótki opis, galeria zdjęć, informacje o kolorze oczu, włosów, wzroście oraz stanie związku.
  2. Opcja puszczenia oczek do innych użytkowników. Użytkownik, do którego puszczono oczko dostaje powiadomienie o tym kto to zrobił i może sobie podejrzeć profil puszczającego.
  3. Obdarowywanie prezentami innych użytkowników (serduszko, miś, lampka wina). Te prezenty wyświetlałyby się w profilu obdarowanej osoby.
0

Może ograniczyć długość komentarza do 160 znaków? (jak w SMSie). Bo aktualnie są moim zdaniem nadużywane.

0

A dałoby się zrobić automatyczne skalowanie do rozsądnych wymiarów wklejanej grafiki?

0

Hmmm, masz na mysli jakas stala szerokosc max. obrazu? np. 800px?

0
  1. obok daty mamy "Link do tego postu" ależ byłoby miło gdyby posty w wątku były numerowane, zamiast ikonki widać byłoby np. [#24] (oczywiście pukalne z zachowaniem bieżącej funkcjonalności)
  2. numerowane wiersze w listingach
  3. TeX co z nim?
0
Xitami napisał(a)
  1. obok daty mamy "Link do tego postu" ależ byłoby miło gdyby posty w wątku były numerowane, zamiast ikonki widać byłoby np. [#24] (oczywiście pukalne z zachowaniem bieżącej funkcjonalności)

Co myslicie? Czy takie cos jest potrzebne?

  1. numerowane wiersze w listingach

Takie cos juz bylo. Ale problem jest z kopiowaniem listingow na IE. Obecnie wlaczylem - zobaczymy czy beda skargi.

  1. TeX co z nim?

Demonical Monk: Jestes w stanie cos wymyslec z tym? mimetex2.cgi znajduje sie w katalogu cgi-bin, ale jego wywolanie zwraca blad 500.

0

Wybaczcie mały off-top, ale wnioskuje o przywrócenie poprzedniego działania tej ramki na stronie głównej (gdzie wyświetlane są linki do ostatnio utworzonych tematów). Ewentualnie stworzenie drugiej ramki (np pod tą pierwszą), która działa jak ta obecna (tematy, w których coś się zmieniło). Ponadto, jeśli pierwotna wersja zostanie przywrócona, to apelowałbym, żeby były z tej listy automatycznie usuwane linki do tematów, które wylądowały w koszu.

0

Nie rozumiem. Jezeli chodzi o sekcje "Ostatnie zmiany na forum", na stronie glownej, to wlasnie tam znajduja sie watki, ostatnio zmodyfikowane (czyli albo nowe, albo ktos na nie odpowiedzial). Nie sa tam zawarte watki usuniete, ani z zablokowanych kategorii (czyli np. Kosz).

0

Można numerację linii wyłączyć/ukryć bo w Chrome nie można zaznaczyć samego kodu bez zaznaczania nr. linii.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1