Zostałeś wylogowany z serwisu.

0

Wbijam na forum przed chwilką, a tu komunikat:

Zostałeś wylogowany z systemu. Prosimy o ponowne zalogowanie!

Spojrzenie na belkę z logowaniem:

/ | Wyloguj

(jakieś braki ;p)

Pod komunikatem za to przycisk OK, który mogę klikać do usranej śmierci, bo nie robił nic.

Fajnie by było wiedzieć czemu mnie wylogowało i poprawić te bugi ;)

0

A nie ma to przypadkiem związku z tym, że dwie sesje z tego samego IP nie mają prawa istnieć? Przynajmniej takie coś ostatnio zaobserwowałem...

0

ee, nie sądzę, nie zmieniałem przeglądarki w międzyczasie, ani jej nie restartowałem ani nic w tym stylu..

0

IP przecież nie musi należeć tylko do ciebie.

0

oł szit, racja, zapomniałem, że sharuję IP z 40. innymi ludźmi w mojej wiosce.. ale z drugiej strony patrząc po nich - nikt nie wygląda na bywalca 4p, no ale pozory mylą ;)

0

Nie "sharuję IP" z nikim, a taki komunikat dzisiaj zobaczyłem.

0

Też mi się ten komunikat zdarzył.

0

Mi się zdarza regularnie co pewien czas. Np. teraz: zachciało mi się popoprawiać formatowanie artykułów, poprawiam, daję podgląd, wracam do poprawiania i tak z kilka razy. Nagle dostaję coś takiego:

wylogowany.jpg

Okienko wylogowania w miejscu podglądu artykułu.

A tak przy okazji - to normalne?

dwarazy.jpg

0

wracam do poprawiania i tak z kilka razy. Nagle dostaję coś takiego
serwer nie radzi sobie, gdy się korzysta z wielu otwartych zakładek jednocześnie. gubi jakieś klucze („błąd błędny klucz”), wylogowuje, zapomina o CSS-ie i wyświetla plain html, i inne takie cuda, całkowicie nieregularnie.

0

Raczej nie zdarzyło się, żeby "zapomniał o css-ie, wyświetlał plain text" - wylogowywanie to chyba taki najbardziej wkurzający błąd. Bardziej denerwujące od tego jest natomiast brak funkcjonalności ze starego forum, np. : szybka odpowiedź, oznacz wszystkie jako przczytane, brak podglądu początku postów i nazw kategorii w głównym rss-ie itp.

0

Naprawdę podziwiam pracę jaką włożyłeś w nową wersję serwisu, ale ...

No dobra, znalazłem "szybką odpowiedź", ale będę znowu szukał innych rzeczy, bo są niekoniecznie widoczne na pierwszy rzut oka.

"Oznacz wszystkie jako przeczytane" dalej nie wpada mi w oko, mam nadzieję, że nie masz na myśli klikania na każdą z ikon kategorii forum, bo to jest tylko (mam nadzieję) rozwiązanie tymczasowe.

Rss - dodany ze strony głównej wyświetla mi początki nowych materiałów, ale tylko tematy postów (bez począku treści i bez podziału na kategorie)

No cóż, zapewne wszystko znajdę po czasie, ale jestem zwykłym użytkownikiem, który tylko korzysta z serwisu, nie mając czasu na "rozgryzanie" tego.

Po prostu sobie spokojnie czekam, aż nowa wersja "się dopracuje" :)

0

oznaczania całego forum jako przeczytanego jeszcze chyba nie ma, ale poza klikaniem w ikonę w każdym dziale w prawym górnym rogu jest rozwijane menu (chyba jedna z najbardziej ukrytych rzeczy obecnie ;) - zgadzam się)

0

Właśnie o to mi chodzi, że nie wszystko w podstawowej obsłudze forum jest oczywiste i proste. To tak jak w przypadku pisania programu - zawsze muszę zakładać, że końcowy użytkownik jest "mniej inteligentny" i jak mu czegoś nie dam na tacy, to sobie odpuści albo mnie będzie męczył. Że nie będzie miał ani czasu ani ochoty czytać helpa, gdzie teoretycznie może mieć każdą odpowiedź. No cóż, tutaj może ja robię za :mniej inteligentnego: :>

I jeszcze drobiazg: o ile się nie mylę na starym 4p "ilość odpowiedzi na stronę" było w ustawieniach konta i pamiętane w serwisie. Tutaj jest to na cookies, czyli np. u mnie, gdzie przeglądarka czyści cookies przy zamknięciu za każdym razem trzeba to zmieniać.

Marooned, użytkownik <- to było celowe i świadome ;)
//rozumiem, ale znów zmieniam - to się mimochodem wbija w podświadomość, a z tym walczymy :) - M

0

Odznaczanie wszystkich postow ze wszystkich kategorii: naprowadz myszka na ilosc tematow w danej kategorii. Rozwinie sie menu, z ktorego mozna wybrac odznaczenie wszystkich tematow jako przeczytanych. Przegladajac cale forum (bez podzialu na kategorie) takie odznaczenie odznaczy Ci wszystko. Ale ok - postaram sie aby ta opcja byla bardziej wyrozniona i widoczna na glownej stronie forum przy liscie kategorii.

@madmike: jezeli chodzi o usability to smialo mozesz pisac; chodzi o to aby bylo bardziej intyuicyjne :) Nie moge mierzyc intuicyjnosci swoja miara :)

0
madmike napisał(a)

Właśnie o to mi chodzi, że nie wszystko w podstawowej obsłudze forum jest oczywiste i proste.

Czy takie rozwiazanie na stronie glownej Cie satysfakcjonuje?

odznacz.png

0

mnie tak, ale (przepraszam, jestem marudny) patrzę na to od strony normalnego użytkownika, który najpierw musiałby być oświecony przez kogoś, że tam się ukrywa menu. Jako rzekł Marooned: rozwijane menu (chyba jedna z najbardziej ukrytych rzeczy obecnie)

Chociaż zawsze można wprowadzić egzamin na certyfikat z obsługi nowego 4p ;)

BTW: Nie wiem jak inni przeglądają forum. Przeglądając główną stronę forum jadę od góry do dołu, jeśli widzę, że w dziale, który mnie interesuje są nowe posty, otwieram go sobie w osobnej zakładce i lecę dalej w dół do kolejnego. Tak dochodzę prawie do dołu strony. I tak moim skromnym zdaniem to tutaj powinno być "oznacz...". Wiem, że się czepiam, ale to taka mała zabawa z rozmieszczaniem elementów na stronie czy w programie - czasem testując coś mam okazję np. wprowadzać dane kilkadziesiąt razy i zwracam uwagę jak by to było najwygodniej.
Wiem, że to się kłóci z rozsądnie i ładnie ;)

W każdym razie mi się 4p bardzo podoba ;) i tak sobie tylko marudzę :(

0

Jestem w tej kwestii otwarty :) Czekam na propozycje gdzie to mozna "upchnac" :P

Wczesniej bylo na samym dole, w postaci zwyklego linku ;) Chcialbym jednak aby estetycznie jakos to wygladalo ;)

0

Jezeli problem z wylogowywaniem bedzie wystepowal - dajcie znac. Poniewaz dokonalem dzisiaj malej zmiany w kodzie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1