Nowy Silnik 4programmers.net

0

Bardzo fajnie, że nowy silnik wreszcie został zamontowany, al jest pewien dyskomfort. O ile podczas testów wszystko było ok, o tyle obecnie wydaje się on być bardzo zamulony. Ciągle wywala błędy, bardzo długo się ładuje. Jednym słowem coś chyba jest nie tak.

//edit: Dodanie posta z błędem (usługa tymczasowo niedostępna), po ponownym "wyślij" - informacja o flodowaniu.

//edit2: średni czas ładowania 38s. (Parametry łącza: 10240kbps[down]/5120kbps[up])

0

Totalne roczarowanie :/
O ile podczas testow wydajnosciowych sprawowal sie dobrze, to teraz nie daje sobie rady z takim ruchem. Do czasu zakupu nowego serwera trzeba bedzie chyba pozostac przy starym...

0

To by raczej znaczyło złą optymalizację lub za wiele zbędnych rzeczy w tle. Bo liczba odwiedzin nam nie wzrosła, nie mamy też wiele więcej bajerów by sprzęt padał..

0

Chyba mu się polepszyło. Dajmy czas na odpowiednie rozruszanie cache'u.

0

czy wyszukiwarka tylko dla forum zniknęła? (mój entry point, przez który zawsze na 4p wbijam - by zobaczyć czy ktoś coś dopisał w wątkach, w których się odzywałem)

0

Hmm, optymalizacja raczej nie - sprawdzalem to. Niewatplwliwie ten system jest wolniejszy od starego ze wzgledu na wieksze mozliwosci. Rowniez baza danych jest bardziej rozbudowana, a nowy kod jest pisany calkowicie obiektowo.

Mozliwe jest tez to, ze cos spieprzylem w konfiguracji oprogramowania na serwerze, aczkolwiek watpie, zeby to bylo przyczyna :/ W kazdym razie napisalem w tej sprawie do Qyona.

Zobaczymy jutro jeszcze :/ W razie czego trzeba bedzie przywrocic tymczasowo stara wersje :(

0
  1. przy przejściu na kolejną stronę wątku:
    Błąd systemu

Program wykonał nieprawidłową operację. Jeżeli uważasz to za słuszne, powiadom administratora tego systemu pod adresem [email protected]

  1. przy postowaniu szybką odpowiedzią, alert:
    Błąd: Deadlock found when trying to get lock; try restarting transaction (errno: 1213)
    INSERT INTO post (post_forum, post_topic, post_user, post_time, post_username, post_ip, post_enable_smilies, post_text) VALUES("11", 164120, 652, 1288567299, "", "83.21.193.184 (ekz184.neoplus.adsl.tpnet.pl, ) Mozilla/5.0 Windows U Windows NT 5.1 pl rv1.9.2.12 Gecko/20101026 Firefox/3.6.12 .NET CLR 3.5.30729", 0, "z głównej link do \"unread\" prowadzi do pierwszej strony wątku, #id666 nie trafia gdzie powinno")
0

Ech... tego się obawiałem. Trudno, dziś zainstaluje nowego coyote na swoim serwerze i zobaczę jak to wygląda. Nie mam co prawda tak wielkiej bazy jak 4p, ale zawsze można ją nieco rozbudować jakimiś duplikatami.

//edit: faktycznie chyba jest lepiej...

0
Koziołek napisał(a)

Chyba mu się polepszyło. Dajmy czas na odpowiednie rozruszanie cache'u.

Hehe, pewnie mialo na to wplyw tymczasowy spadek userow online, a nie moje starania z konfiguracja mysql'a ;D Bo liczba userow online spadla ponizej 100...

Strasznie muli... generalnie jest kiepsko. Coz, moge miec pretensje tylko do siebie, juz dawno moglem przejsc na mocniejsza maszyne (4x 2.40+ GHz z 4 GB RAM), ale odwlekalem ten moment z miesiaca na miesiac, bo nie chcialo sie przenosic wszystkiego, konfigurowac, instalowac... :/

0
Adam Boduch napisał(a)

Bo liczba userow online spadla ponizej 100...

Czyli jest bardzo kiepsko, co prawda nie widzę ile jest osób online, ale wydaje mi się, że w normalny dzień jest sporo więcej.

0

Dodatkowo nie wszystko się przeniosło - temat "Trochę humoru" nie startuje ("Podana strona nie została znaleziona.").

0

Jest jeszcze problem z hasłami. Zdaje się, że poprzednia wersja zezwalała na hasła dłuższe, niż obecnie. Tym sposobem mając hasło dłuższe (jeszcze z poprzedniej wersji), nie można się obecnie zalogować.

Po odzyskaniu hasła pojawia się "Błędny klucz aktywacyjny".

0

to ja dorzucę, że jest problem z komentarzami na portalu.
Dorzuca mi do adresu ?error=degk88fv71fudcfbomf6k3ths3#error, żadnego komunikatu jednak nie ma, a komentarz się nie dodaje..

0
BDA DVB napisał(a)

Dodatkowo nie wszystko się przeniosło - temat "Trochę humoru" nie startuje ("Podana strona nie została znaleziona.").

Ja już jakby w transie klikam to i licze ze tym razem znajdzie koncówkę tematu @_@.

0

Nie jest źle, poza tym,że czekałem prawie 30 minut, aż strona się wyświetli bez błędów, to teraz dość ok śmiga.

0

Hmm...
Ogólnie jeszcze wyszukiarka nie działa kompletnie (wpiszcie sobie "Delphi" - zero wyników ;PP).
Do tego niektóre arty po prostu nie działają (z trudniejsza nazwą? nie wiem...).
Ale na pewno nie chodzi mulasto.

0

Po krótkim teście, chodzi szybko. Nie zauważyłem problemów. A wyszukiwarki nie testowałem jeszcze.

Ogólnie o wiele lepiej.

0

Tak jakby otwieranie odnośnika w nowym oknie szczególnie często powodowało włączanie jakiegoś filtru antyspamowego który zwraca komunikat że strona jest niedostępna.

0

A zwykłe przechodzenie między linkami za czterdziestym razem też blokuje stronę jakby tym samym filtrem antyspamowym.

0

Nie wiem co sie dzieje :( Kolory mi zniknely, czesc przyciskow takze. Do tego prawie 1h meczylem sie z odpowiedzia - caly czas wyswietlal sie komunikat "bledny klucz, sprawdz ustawienia ciastek" przy probie logowania jak rowniez wyslania odpowiedzi. Teraz chyba ok, bo juz wyslalem odpowiedz(ustawien nie zmienialem), ale kolorow po obwodzie i kilku buttonow dalej nie widac, choc mozna je nacisnac.

0
Mariusz Jędrzejowski napisał(a)

Tak jakby otwieranie odnośnika w nowym oknie szczególnie często powodowało włączanie jakiegoś filtru antyspamowego który zwraca komunikat że strona jest niedostępna.

Co ma otwieranie odnośników w nowej karcie do tego, że serwer sypie błędami HTTP 500? Sprawdzałeś w ogóle kod błędu zanim zacząłeś głupoty prawić (jak zwykle)?

0

Nie przejmujcie się. Na pewno dacie sobie radę z uruchomieniem forum. Po prostu było za mało testowane. Jeśli były robione zmiany na poziomie bazy danych to może nastąpiło zakleszczenie w wyzwalaczach wzajemnie się wywołujących. Przetestowałbym co się dokładnie dzieje przy wielodostępie i szybkim przechodzeniu między stronami (SQL monitor wszystkie operacje do logu).

Zastosowana przez twórcę technologia jest technicznie trudna, nieczytelna i podatna na robienie błędów. Na pewno znacznie szybciej zrobiono by działające forum o takich samych funkcjonalnościach na przykład z użyciem Delphi z biblioteką VCL for the web.

0

W dziale offtop nie można pisać nowych wątków.

0
t0m_k-tmp napisał(a)

Nie wiem co sie dzieje :( Kolory mi zniknely, czesc przyciskow takze. Do tego prawie 1h meczylem sie z odpowiedzia - caly czas wyswietlal sie komunikat "bledny klucz, sprawdz ustawienia ciastek" przy probie logowania jak rowniez wyslania odpowiedzi. Teraz chyba ok, bo juz wyslalem odpowiedz(ustawien nie zmienialem), ale kolorow po obwodzie i kilku buttonow dalej nie widac, choc mozna je nacisnac.

Hmm, nadal to sie wyswietla?
Przypominam o mozliwosci zglaszania bledow: http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf/issues

Tak jest o wiele szybciej, bo ja nie czytam wszystkich postow i tematow, gdyz po prostu nie mam czasu. Ale na redmina dostaje stale powiadomienia.

0
Adam Boduch napisał(a)

Hmm, nadal to sie wyswietla?
Przypominam o mozliwosci zglaszania bledow: http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf/issues

Nie wyswietla sie juz, ale tak jak napisalem 1h meczylem sie z tym. Ciastka mialem przewaznie z forum takie: temp(/inne/), tracking, sid oraz drugi temp(/) kilka razy w tym czasie oraz raz mi sie pojawily coyote_sid i coyote_temp dodatkowo - nie zapisuje historii. Nie wiem, czy to zglaszac na redmine, czy nie bo juz wszystko jest ok ?

0

Tez zobaczylem to wczoraj w nocy. Na serwerze sie sesje nie zapisywaly. Obecnie nazwy ciastek nie sa poprzedzone prefiksem "coyote_", poniewaz nie chcialem konfliktu nazw w stosunku do poprzedniej wersji.

A dodawanie do historii: co masz na mysli?

0

Komunikat znowu sie pojawil przed chwila przy probie odpowiedzi. Co do pytania to mialem na mysli to, ze mam wylaczone zapisywanie ciastek itd, mimo to jakies ciastka i tak moge dostac, ale po wylaczeniu przegladarki sa usuwane. Restartowalem wczoraj przegladarke kilka razy w ciagu tej godziny i zauwazylem, ze rozne ciastka dostaje, czyli raz wlasnie to z coyote, a raz bez.

0
Adam Boduch napisał(a)

Przypominam o mozliwosci zglaszania bledow: http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf/issues

Gdyby tylko nie sypało 500-tkami to było by ok. Od wczoraj usiłuje się dostać.

0

Brak przechodzenia do ostatniego nieczytanego postu - mimo odpowiedniej ikonki i opisowy "unread" - zawsze leci na 1 stronę

Ogólnie wizualnie spory bałagan na forum, naciapane.. trzeba będzie pomyśleć o szlifach

do tego, przestało parsować HTML w postach (moderzy mają prawo go włączyć)
http://4programmers.net/Forum/Flame/154282-Motto

PS, forum teraz działa jak błyskawica - jestem w szoku

0
Dominium napisał(a)
Adam Boduch napisał(a)

Przypominam o mozliwosci zglaszania bledow: http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf/issues

Gdyby tylko nie sypało 500-tkami to było by ok. Od wczoraj usiłuje się dostać.

Hmm, dzisiaj tez to sie dzieje? Bo fakt: przy problemach z serwerem, gdy mowilo - sypalo 500.
Ale mnie ciekawi co innego: pewna osoba mnie informowala, ze czasem nie mozna sie dostac na host boduch.net. Tak jakby strony nie bylo. Dopiero po paru odswiezeniach "zaskakuje". Tez tak masz?

Marooned: uprawnienia do stosowania HTML-a na forum mozna wlaczyc dla odpowiednich grup. Ale poki co tymczasowo wylaczylem, gdyz musze dorobic opcje wlaczania.w/wylaczania przy konkretnym poscie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1