Powiadamianie - e-mail czy PM?

0

No wlasnie...
Globalne powiadamianie: mam tutaj na mysli powiadamianie o edycji strony (artukulu), ktory obserwowalismy.
Albo powiadomienie o nowej wypowiedzi w temacie na forum, ktory obserwujemy.

Powinno isc na e-mail czy PM?

Jezeli ktos ma wlaczone powiadomienie o nowych wiadomosciach prywatnych, to i tak dostanie na e-mail informacje o nowej wiadomosci prywatnej.

Ja osobiscie sklaniam sie do drugiej opcji, czyli powiadamianie na Pm, a ewentualna opcja i tak poinformuje usera na poczcie.

0

RSS

0

Jeśli mój głos ma jakieś znaczenie to również jestem za PM.

Albo żeby użytkownik mógł wybrać z profilu.

0

Oczywiscie, ze ma znaczenie :)
@Demonical Monk: dobry pomysl - RSS tez bedzie. A raczej Atom :)

0

Ja też bym był za RSS a tak to wole maila :P bo tak zanim się wczyta mi wiadomość itp to w mailu ładnie szybko sobie mogę czytać co kto odpisał bez wchodzenia na stronę.

0

Dodalem mozliwosc subskrypcji naglowkow Atom.

0

Zdecydowanie mail jak dla mnie. PM brzmi dziwnie. Rozumiem wybór: email lub IM, ale nie email i PM.

Generalnie - obie możliwości i wybór w profilu.
A jak IM, to Jabber i GG powinno styknąć.

Raczej bym dodał taką "stronę specjalną" - lista obserwowanych rzeczy (artykuły, wątki) i podział na wszystkie / z nowymi odpowiedziamy, komentarzami, zmianami

0

Nie no - bez przesady, nie bede dorabial do kazdej [CIACH!] opcji w profilu :D
Wlasnie moze byc taki "myk", ze powiadomienia beda wysylane jako PM, ale jezeli ktos ustawi w profilu opcje powiadamiania o PM (to juz jest zrobione), to rownoczesnie dostanie wiadomosc na e-mail :) Pierwotnie myslalem o powiadomieniach via e-mail, ale powiadomienia na PM, teoretycznie zadowalaby obydwie strony :)

0

To akurat nie brzmi jak pierdółka - to raz. A dwa.. gdzie spotkałeś się z wiadomościami PM o śledzonym wątku? Nie brzmi przekonująco dla mnie.

0
Marooned napisał(a)

To akurat nie brzmi jak pierdółka - to raz. A dwa.. gdzie spotkałeś się z wiadomościami PM o śledzonym wątku? Nie brzmi przekonująco dla mnie.

Na oferia.pl, stackoverflow.com

Nie sa to systemy for dykusyjnych, ale idea ta sama.

0

e-mail - mogę przeczytać odpowiedź i nie muszę wchodzić na forum. no i oczywiście rss/atom przynajmniej o nowych postach

0

No wlasnie, z marketingowego punktu widzenia nie powinno byc tresci w e-mailu :P Aby zachecic usera do wejscia na strone ;) Ok, na pewno wymysle jakis kompromis.

Marzy mi sie, aby podczas 'surfowania' po stronie, w przypadku, gdy padnie odpowiedz na moj watek, z dolu wysuwala sie ladna belka z tekstem "Masz X wiadomosci: ...." [tutaj przewija sie naglowek nowej wiadomosci, ktory mozna kliknac - np. "XXX odpowiedzial na twoj watek".

Bede musial wymyslec jak pogodzic te opcje.

Dopisane:

Tez inna kwestia o ktorej zapomnialem napisac: system w nowej wersji nie bedzie wymagal potwierdzenia e-maila, czy w ogole - podawania adresu e-mail (aczkolwiek mozna wlaczyc taka opcje :)) Wobec tego e-maile do takiej osoby nie beda mogly docierac sila rzeczy. Dlatego pozostaja wiadomosci prywatne. No nic - znajde jakis kompromis, ewentualnie dodam odpowiednia opcje w panelu uzytkownika, tak, aby wszyscy byli zadowoleni ;)

0
Adam Boduch napisał(a)

Tez inna kwestia o ktorej zapomnialem napisac: system w nowej wersji nie bedzie wymagal potwierdzenia e-maila, czy w ogole - podawania adresu e-mail (aczkolwiek mozna wlaczyc taka opcje :))
Że co proszę?

0

Właśnie miałem pytać - skąd taka decyzja o braku potrzeby potwierdzenia maila?

I marketing marketingiem, ale brak treści wiadomości w mailu to dla mnie największy fail. NK tak ma, koszmarek.
Najlepsze rozwiązanie ma FB, gdzie nie dość, że dostajesz na maila treść, to możesz na tego maila odpisać by wiadomość pojawiła się na stronie. Często z tego korzystam sprawdzając maila na komórce.

0

Najbardziej irytujace jest to, ze gdziekolwiek chcialbym cokolwiek napisac, to musze sie zarejestrowac. Ok, ale jeszcze podawac e-mail i czekac X min. zanim mi ten e-mail przesla.

Stad zarejestrowanie konta bedzie mozliwe bez podawania adresu e-mail w ogole.

Marooned: spoko, tresc bedzie, zartowalem z tym marketingiem ;)

0

Naszym plusem jest to, że możesz się w ogóle nie logować by coś napisć - więc jeśli już ktoś chce się zalogować, to ten mail nie powinien być problemem.

0

Nie chodzi mi o forum.
Bardziej zalezy mi na rozwoju bazy merytorycznej pt. artykuly :)

Postawilem sobie na cel bardziej skupic sie na rozwoju nowych funkcji serwisu, skupic uwage uzytkownikow na artykulach, poradach i innych, planowanych w przyszlosci - elementach strony.

0

A więc może powiadamianie tak jak na FB? Czyli na maila + PM, jeszcze bym pomyślał nad XMPP.

0

Na FB jest fajny rozdział między PM a powiadomieniami. To wtedy ma sens.

0

Mozesz przyblizyc jak to dziala na FB?
Nie mam tam konta.

0

PM to wiadomości prywatne od jednej lub więcej osób [taka forma chatu nawet].
Powiadomienia mają osobne miejsce, ikonka z numerkiem ile nowych (tu: 1 zaproszenie do znajomych + 1 PM + 5 powiadomień):
user image

i jak rozwiniesz, to mniej więcej taka lista jest widoczna:
user image
każdy element klikalny, przenosi do wydarzenia (nowy komentarz do dodanego linku etc)

dodatkowo prawie każde wydarzenie (poza kliknięciem "lubię to") leci na maila

PS. na FB jest Adam Boduch, programmer.. ale z Kanady :D

0
Marooned napisał(a)

Na FB jest fajny rozdział między PM a powiadomieniami. To wtedy ma sens.
Na upartego można określić, że powiadomienie jest podklasą PMa :P

0
Adam Boduch napisał(a)

Bardziej zalezy mi na rozwoju bazy merytorycznej pt. artykuly :)

Jeżeli potencjalny użytkownik poświęci(ł) X czasu na napisanie tekstu to te kilka kliknięć na potwierdzenie rejestracji może odżałować. Jaki widzisz większy sens poza tworzeniem raju dla spambotów i SK?

0

Eh, trzeba bedzie pomyslec o takim systemie powiadomien jak na facebooku.
Poki co ja myslalem o czyms takim: http://img33.imageshack.us/img33/4471/41601971.jpg

Czyli jezeli podczas przegladania strony dostane nowa wiadomosc, to mi sie wysuwa okienko z informacja o nowej wiadomosci.

Minus: po kliknieciu w link przeniesie do wiadomosci, w ktorej dopiero bedzie link do tematu na forum (np.) w ktorym zaszla jakas zmiana. Dlatego trzeba bedzie przebudowac niedlugo system na podobny do tego na fb.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1