Zapraszam do testowania forum

0

Co prawda forum nie jest skonczone jeszcze w 100%, ale w 90%, mysle, ze juz jest.
W zwiazku z tym, zapraszam do testowania - http://coyote.boduch.net/demo/Forum

Bledy, poprawki oraz propozycje nowych funkcji prosze zglaszac na stronie: http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf

Uwagi zwiazane z bezpieczenstem oraz refaktoryzacja kodu rowniez mile widziane :)


Elementy do poprawy lub nowe funkcje sa rowniez w redmine: http://redmine.boduch.net/projects/coyote-cmf

DOPISANE:

Prawidlowo nie dziala przenoszenie tematow z uwagi na bug w tej wersji PHP, wiec te opcje mozna sobie odpuscic ;)

0

Proponuję, aby nowe forum zawierało kopię aktualnej bazy (być może ograniczonej do ostatniego miesiąca) bo niektóre błędy wyjdą dopiero przy czytaniu prawdziwych postów, a nie tylko lorem ipsum różnych…

0

Racja.

Niestety "konwersja" starej bazy do nowej to nieco ciezki kawalek do zgryzienia :) Bo struktura bazy danych sie zmienila, wiec trzeba napisac odpowiedni konwerter.

0

Aaa… tym bardziej będzie co testować.

0

Taki konwerter tak czy siak musi powstać, więc Azarien ma rację.

  • Te boki z liczbą głosów są imho za ciężkie wizualnie - taki sam styl jak liczba postów byłoby wg mnie lepsze.
  • brak "odpowiedź" i "szybka odpowiedź" na dole wątku
  • zakładki "Chronologicznie" i "Wartościowo" są nad drugim postem, dziwne, nie wiem do czego się odnoszą
  • czy dobrze rozumiem, że pierwszy post jest oddzielony od reszty i zawsze wyświetlany? paskudna sprawa, da się to wyłączyć w ustawieniach usera?
  • komentarz do postu? czym się różni od postu?
  • kliknięcie "odpowiedź" albo "cytuj" jest ajaksowe - nie ma opcji powrotu do wątku innej niż [wstecz] i [naprzód] w historii przeglądarki
  • dane postu (IP etc) bym lekko wyszarzył/zmniejszył czcionkę - by nie odwracały uwagi od treści
  • nadal wnioskuję o zmianę domyślnej daty z "DD-MM-YYYY" na standard ISO: "YYYY-MM-DD"
  • pole "Tagi" zajmuje sporo miejsca i to "above the fold", a nie jest najważniejszą rzeczą w widoku wątku
  • menu "przenieś temat" nie ma scrolla, w przypadku wielu działów i małego ekranu nie ma opcji by przenieść do odległego działu bo ten nie zmieści się na ekranie
  • w pisaniu wiadomości tabindex nie przenosi do pola pisania wiadomości, tylko skacze po ikonkach
  • po kliknięciu "odpowiedź" focus nie jest w polu pisania wiadomości
  • w polu pisania wiadomości nie da się [tabem] skoczyć do guzika by wysłać wiadomość!!!!!! shift+tab powinien działać jak wcięcie - tab powinien działać jak skakanie po elementach!!

no, to tak bardzo pobieżnie ode mnie :)
generalnie kawał dobrej roboty

0

Dzieki za opinie!
Na pewno kilka z nich wezme sobie do serca :)

Co do przyciskow "Odpowiedz" na dole watku: tak juz mi to sygnalizowano. Musze dodac jakis link, ktory bedzie to umozliwial :)

Generalnie podczas pisania tego forum, przyswiecala mi inna idea. Chodzilo, nie tylko o zwiekszenie funkcjoalnosci forum. Chodzilo o wieksza przydatnosc i skutecznosc w procesie pytania/odpowiadania na tematy zwiazane ogolnie z programowaniem.

I tak oddawanie glosow na posty ma umozliwic dobor tego wartosciowego - dobrej odpowiedzi na zadane pytanie.

Ale rowniez - dobre pytanie.

Przyklad 1) Uzytkownik A zaklada nowy watek z tematem "HELP", albo w tresci: "Musze oddac program na uczelnie pliiss". Uzytkownik B oddaje glos minusowy na dany watek. Wskutek tegoz, na liscie watkow, ten temat jest wyrozniony jako "ten zly". Uzytkownik A nie podchodzac powaznie do tematu, sam sobie szkodzi. Inni userzy moga miec wlaczone sortowanie tematow wedlug tematow wartosciowych (btw: sortowanie w danych kategoriach jest zapamietywane) - wowczas taki temat schodzi w dol.

Przyklad 2) Szukam odpowiedzi na moje pytanie. Znajduje kilka w wyszukiwarce. Moge posortowac wedlug ilosci glosow aby znalezc ten, ktory prawdopodobnie bedzie najbardziej merytoryczny.

Przyklad 3) Filtruje liste tematow wedlug tych wartosciowych. Wowczas te z negatywna liczba glosow nie beda mi w ogole pokazywane. Tutaj user, ktory zaklada watek o tytule "help", sam sobie szkodzi. Inni uzytkownicy spowoduja, ze taki temat nie bedzie wyswietlany na liscie, albo bedzie nisko.

Tutaj dochodzimy do oddawania glosow na odpowiedzi w temacie. Dzieki temu moge posortowac odpowiedzi wedlug tych najlepszych na interesujacy mnie temat. Stad oddzielilem tutaj "tresc pytania" od pozostalych postow :) Wiedzialem, ze beda tutaj glosy watpliwosci :P Wielu userow nie lubi zmian i bedzie na pewno sie krzywilo na sama mysl ;)

Po prostu sortowanie postow wedlug tych wartosciowych nie moze obejmowac tego pierwszego postu, ktory jest de facto pytaniem. Ale tez trzeba dac uzytkownikom mozliwosc sortowania odpowiedzi chronologicznie, w przypadku, gdy dyskusja bedzie zazarta, a chcemy poznac tok myslowy (ze tak powiem... ;))

Ponad to, jezeli temat ma 2,3 strony, to rowniez user ma mozliwosc podejrzenia, na tej stronie, jaka byla tresc pytania.

Co do komentarzy w postach. Jest to taka drobna opcja na dopisywanie malych uwag do danych postow. Aby nie bylo juz przypadkow, gdy moderator dopisze sie komus do postu!!

Albo np. dodam Ci Marooned, do posta, komentarz w stylu "Podpowiedz: mozesz uzywac kolorowania skladnii w swoich postach" (co tak naprawde nie ma nic wspolnego z tematem watku - taki off topic ;))

0

ok, te komentarze do postu to nowa i oryginalna [dla mnie] sprawa, brzmi ciekawie - rozumiem, że oznacza wątek podobnie jak dodanie nowego posta? bo inaczej nie będzie widać komentarzy

jeszcze jedna sprawa - choć nie sprawdziłem - czy w końcu oddzielone zostaną 2 wyrazy: wątek i temat? by temat oznaczał de facto "temat wątku", a nie "wątek"? bo to często mylące i generalnie nawet błędne językowo

domyślam się, że w przypadku sortowania wątków inaczej niż po dacie, data jest jako drugi parametr dla sortowania? czyli jak po ilości odpowiedzi i mamy 10 wątków z taką samą liczbą, to one będą chronologicznie?

co do wyświetlania pierwszego posta.. pamiętaj, że to forum dyskusyjne - często pierwszy post to nie pytanie, ale zwyczajne zaczęcie jakiegoś tematu (ot choćby wątek "trochę humoru" - tam wyświetlanie pierwszego posta mija się z celem i niepotrzebnie zajmuje cenne miejsce zmuszając do większego przewijania). Tak chcę zaznaczyć, że nie zawsze takie rozwiązanie będzie dobre. (może jakaś flaga per dział w configu forum?)

0
Marooned napisał(a)

ok, te komentarze do postu to nowa i oryginalna [dla mnie] sprawa, brzmi ciekawie - rozumiem, że oznacza wątek podobnie jak dodanie nowego posta? bo inaczej nie będzie widać komentarzy

To zaproponowane w tym tickecie bylo: http://redmine.boduch.net/issues/15
I nie, nie odznacza jako nieprzeczytany :/ Chcialem zeby to bylo powiadomienie tylko dla danego usera na PM, wlasnie.
Podobnie nie wiem co zrobic z edytowanymi postami. Czesto (ja np.) nie zorientuje sie jak ktos dopisal cos do swojej wypowiedzi przez co jej w ogole nie zauwazam. Nie mam pomyslu jak to mialoby zostac odznaczane.

Tutaj musze tez wspomniec o tym, ze zostal zmieniony system odznaczenia nowych tematow. A raczej zostal rozszerzony do pokazywania nowych postow. Obecie jezeli wejde w nieczytany temat, albo taki, w ktorym sa nowe odpowiedzi po prostu, to nieczytany post jest odznaczany ikonka na zielono. Lecz to dziala na zasadzie porownywania czasu ostatniej wizyty z czasem napisania posta. Jest to denerwujace, bo jak mi sesja wygasnie i wchodze w taki temat, to nie wiem jak jakim poscie skonczylem. I drugi przyklad: po raz pierwszy widze na forum watek, ktory ma juz 5 stron. Zaczynam czytac. Wchodze w 1 strone. W 2 strone watku. Lecz musze wyjsc, ale zamierzam dokonczyc czytanie pozniej. W takim momencie nie odznacza mi sie caly watek jako przeczytany, ale jedynie te posty, ktore przeczytalem. W zwiazku z tym, po powrocie moge kliknac w ikonke przy temacie watku, aby przenioslo mnie do pierwszego posta, ktorego nie czytalem jeszcze...

jeszcze jedna sprawa - choć nie sprawdziłem - czy w końcu oddzielone zostaną 2 wyrazy: wątek i temat? by temat oznaczał de facto "temat wątku", a nie "wątek"? bo to często mylące i generalnie nawet błędne językowo

Racja, nalezaloby to wreszcie usystematyzowac.

domyślam się, że w przypadku sortowania wątków inaczej niż po dacie, data jest jako drugi parametr dla sortowania? czyli jak po ilości odpowiedzi i mamy 10 wątków z taką samą liczbą, to one będą chronologicznie?

Tak.

co do wyświetlania pierwszego posta.. pamiętaj, że to forum dyskusyjne - często pierwszy post to nie pytanie, ale zwyczajne zaczęcie jakiegoś tematu (ot choćby wątek "trochę humoru" - tam wyświetlanie pierwszego posta mija się z celem i niepotrzebnie zajmuje cenne miejsce zmuszając do większego przewijania). Tak chcę zaznaczyć, że nie zawsze takie rozwiązanie będzie dobre. (może jakaś flaga per dział w configu forum?)

Tak, masz racje. Dlatego tez na kolejnej stronie w watku, pierwszy post jest domyslnie ukryty (aczkolwiek zawsze mozna go "podpatrzec"). no, ale mozna przedyskutowac tez jakas opcje, na przyszlosc.</quote>

0

Kilka rzeczy, które zauważyłem, może pomoże (jeśli już coś jest zgłoszone, to sorki):

  1. Rejestracja, wpisałem hasło, następnie skopiowałem zawartość tego pola do pola "Hasło (powtórnie)", po czym wcisnąłem "Rejestracja". Wyskoczył Hint o treści: Wartość "●●●●●●●●●" musi być taka sama jak "<MOJE HASLO>. To ostatnie chyba nie powinno być widoczne ? :-)

  2. Informacja o profilu --> Data rejestracji "4 sekund temu". Mała rzecz, może warto zmienić na "4 sek. temu". Problem z deklinacją. Ale z drugiej strony - pierd.

  3. Szukanie: odpowiedź: Jezeli nie ma, to znaczy, ze nie ma: Search

  4. Ankieta, przycisk "głosuj" widoczny nawet po zagłosowaniu. Powtórne wciśnięcie pokazuje "Oddałeś już głos w tej ankiecie".

0

Dzieki Deti. Z ta odmianow liczebnikow to rzeczywiscie problem. Jest jakis sposob aby to ugrzyc aby odmiana byla PL prawidlowa?

2

Co do komentarzy w postach. Jest to taka drobna opcja na dopisywanie malych uwag do danych postow.

Czyli drobna namiastka wątków drzewiastych. Ale tylko namiastka…

Z ta odmianow liczebnikow to rzeczywiscie problem.

0 sekund
1 sekunda
2-4 sekundy
5-21 sekund
22-24 sekundy
25-31 sekund
32-34 sekundy
35-41 sekund
42-44 sekundy
45-51 sekund
52-54 sekundy
55-59 sekund

czyli potrzebne są trzy formy:

A: mianownik l.poj. (sekunda)
B: mianownik l.mn.  (sekundy)
C: dopełniacz l.mn. (sekund)

i pseudokod:

if liczba==1
	return A;
jednosci = liczba mod 10;
dziesiatki = (liczba mod 100) div 10;
if (jednosci==2 or jednosci==3 or jednosci==4) and (dziesiatki!=1)
	return B;
else
	return C;

wzorzec jest taki sam dla każdego rzeczownika i przymiotnika, cyfry dalsze niż dziesiątki nie wpływają na odmianę.

0

Czy taki wzorzec bedzie prawidlowy dla innych slow?

1 minuta
2 minuty
3 minuty
4 minuty
5 minut
6 minut
...
22 minuty
..
39 minut

Dla wieku (1 rok, 2 lata), tygodni, miesiecy i innych...

1

Tak, zasada się zawsze sprawdza, tylko trzeba mieć osobno trzy formy rzeczownika, bo czasem jest odmiana nieregularna: rok-lata-lat, tydzień-tygodnie-tygodni. ale relacja liczba↔forma się nie zmienia.

0

Mala p1erdolka - http://img237.imageshack.us/img237/9449/beztytuuts.png na dole zaznaczylem brak ramki od spodu. To tak mialo byc czy tylko u mnie tak dziwnie sie wyswietla? Jezeli tak mialo byc to troche to jest dziwne - tak jakby lista byla otwarta albo cos sie nie zaladowalo.

0
cyriel napisał(a)

Mala p1erdolka - http://img237.imageshack.us/img237/9449/beztytuuts.png na dole zaznaczylem brak ramki od spodu. To tak mialo byc czy tylko u mnie tak dziwnie sie wyswietla? Jezeli tak mialo byc to troche to jest dziwne - tak jakby lista byla otwarta albo cos sie nie zaladowalo.

http://redmine.boduch.net/issues/7

PROSZE ZGLASZAC BLEDY NA REDMINE W ZAKLADCE "ZAGADNIENIA/ISSUES".

0

http://coyote.boduch.net/demo/Forum#unanswered
Widzę, że jest nowy kod do stronicowania - czy nie mógłbyś wykorzystać tego, co napisaliśmy onegdaj na obecnego Coyote? On przy dużej ilości stron pokazuje jeszcze środek, łatwiej się przewija imho.
Przykład: http://4programmers.net/Forum/forum.php?f=11

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1