Licencja na nowa wersje Coyote'a

0

Witam!

Zastanawiam sie nad rodzajem licencji jaka przypisac nowej wersji Coyote'a. Licze na jakas pomoc :)

Rozwazam albo GPL, BSD albo CC. Jaki wybor bedzie najlepszy?
Aby bylo mozliwe dowolne wykorzystanie produktu, komercyjnie lub niekomercyjnie oraz modyfikowanie i rozpowszechnianie? I jak to sie ma do produktow "zawartych" w projekcie? Mam na mysli np. Geshi?

0

Gejsza jest na GPLu, a zatem wszystkie zależne muszą być na GPLu lub zgodnej. Swoja droga ja zacząłbym od sporządzenia listy bibliotek i ich licencji. Później wybrał GPL i by było po problemie.

Niech żyje GNU!

0

Również polecam GPL.

0

Hmm... no tak. GPL jest fajne, ale jezeli zmodyfikuje nieco kod aplikacji GPL aby dostosowac do komercyjnych wymagan, to musze, zgodnie z licencja udostepnic caly kod zrodlowy na GPL, rowniez, tak? I to jest wlasnie lipa.

A co w przypadku gdy uzywam np. Zenda, ktory jest na BSD-new i w mojej aplikacji dolaczam biblioteke Geshi, ktora jest na GPL? Dlatego myslalem o bardziej liberalnej licencji, moze X11.

0

Przecież Coyote z GeShi korzysta, to draństwo jest na GPL, jak chcesz coś bardziej liberalnego niż GPL wprowadzić nie łamiąc jednocześnie stallmanowskiej licencji?

0

Yy, no wlasnie stad moje pytanie. Byc moze nie wyrazilem sie jasno. Tak wiec:

  1. Czy korzystajac z frameworka - np. Zend, ktory jest na BSD-new, nie moge wykorzystac Geshi, ktore jest na GPL? Z tego co czytalem, to byloby niedorzeczne. Tak wiec: pisze pisze komercyjna aplikacje przy pomocy Zend (zamkniete zrodla). Wszystko jest ok, ale nie moge w takim razie uzyc w moim komercyjnym projekcie Geshi? Zaznaczam, ze nie modyfikuje zrodel, tylko dolaczam biblioteke do projektu. To pytanie dotyczy postu Koziolka.

  2. Wypuszczam projekt X jako GPL. Klient chce, aby dostosowac go do swoich potrzeb. Albo nie: klient chce, aby zainsstalowac mu CMS'a typu Joomle. Ale zmodyfikowac do swoich potrzeb. Przez co musze troche system przerobic. I biore za to oplate. To teoretycznie taki kod powinienem udostepnic na licencji GPL, zgadza sie?

0
  1. Licencja GPL jest licencją wirusową to znaczy, że oprogramowanie zależne powinno używać licencji GPL lub zgodnej. Oryginalna licencja BSD nie jest zgodna z GPL. Istnieje zmodyfikowana licencja BSD, która jest zgodna z GPL.
    Lista licencji zgodnych i nie zgodnych:
    http://www.gnu.org/licenses/license-list.html
    Zend jest na nowym BSD to oznacza, że twój soft jest na GPLu lub zgodnym jeżeli używasz dodatkowej biblioteki GPL :)

  2. To jest sławetny przypadek Wordpressa/Szablonów Wordpressa. Jest coś takiego jak AGPLv3 zgodne z GPLv3, która rozwiązuje ten problem. Wystarczy linkować do oryginalnego źródła. Kod jest publiczny, ale na przykład grafika własnościowa więc wszystko gra :)

0

Dzieki za informacje. Jeszcze o tym poczytam :) Chodzi o to, ze chcialbym aby licencja byla jak najbardziej liberalna, GPL nie jest za bardzo liberalna :P

Po prostu chcialbym uniknac sytuacji w ktorej udostepniam swoj kod jako open source, a pozniej nie moge go wykorzystac (po ewentualnch, drobnych modyfikacjach) w komercyjnych projektach jezeli takowa sytuacja by byla ;)

0

OK, poczytalem troche o tym. Mnie interesuje licencja New BSD, ktora jest kompatybilna z GPL wiec to rozwiazuje moje watpliwosci :) Dzieki!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1