Prosba o opnie na temat elementow layoutu

0

Generalnie chodzi mi o konstruktywna krytyke elementow strony.

Na poczatek: http://dev.4programmers.net/
Chodzi tutaj o menu. Te menu na zielonej belce. Mylse, ze warto by bylo oddzielic elementy menu jakims separatorem. Moze jakis hover po najechaniu na dana pozycje.

http://dev.4programmers.net/Podstawy_języka_Csharp

Breadcrumb. Nie jestem pewien, co do jego wygladu. Ale nie mam za bardzo pomyslu.
Nie wiem tez jak usadowic ikonki na tej stronie. Chodzi o linki do edycji strony, histori zmian itp itd. Myslalem o jakis ikonach nad tekstem po prawej stronie. Albo o jakims przycisku/linku rozwijajacym menu do edycji strony. Co o tym myslicie?

Rejestracja. http://dev.4programmers.net/Register Wyglad formularza. Ok?

0

AB: na stronie http://dev.4programmers.net/Register jest chyba błąd. Nawigując pomiędzy polami - zielony focus ustawia się nieprawidłowo (przeglądarka FF). Nieprawidłowość chyba się tyczy tylko pierwszego textboxa.

Jeśli chodzi o link "menu" to chyba cały powinien się rozwijać (to znaczy: klikając też na sam napis "menu" a nie tylko na strzałkę - którą z uwagi na rozmiary ciężko trafić).

0

Jest ok, ale ja bym osobiście zmienił pogrubienie i tego Ariala na rzecz Verdany. Ogólnie bym Verdanę dał na całej stronie (tzn. widzę że np. w opisach pól formularza w rejestracji jest też Arial). Ale to moje zdanie i osobiste obiekcje do Ariala ;)

Myślę, że pierw ważniejsze jest aby nowa wersja w ogóle zacząła działać nie tylko na devie (nie wybiegam zbytnio w przyszłość? :P), takimi szczegółami to już się na końcu martwić ;) Wtedy będzie większa motywacja do prezentowania różnych wizji przez społeczność (tak jak to miało miejscie po premierze NewAge afair).

BTW, własnie mi przyszedł do głowy taki pomysł, napiszę póki pamiętam. W artykułach dać ikonki <font size="1">A</span> <font size="2">A</span> <font size="3">A</span> do zmiany wielkości czcionki (zapisywane w cookie). Dla zalogowanych dodatkowo przez ajaxa zapisywanie do profilu na stałe.

0

BTW, własnie mi przyszedł do głowy taki pomysł, napiszę póki pamiętam. W artykułach dać ikonki A A A do zmiany wielkości czcionki (zapisywane w cookie). Dla zalogowanych dodatkowo przez ajaxa zapisywanie do profilu na stałe.

Bez sensu - każda przeglądarka współczesna posiada coś takiego jak powiększanie tekstu i/lub całej strony.

0

Tylko weź pod uwagę, że ustawienia te nie są trwale zapisywane (przynajmniej w Operze, a przecież ZU nie będzie się grzebał z UserCSS), ponadto takie powiększenie zwiększa rozmiar całej strony (bynajmniej ja nie znalazłem w Operze czegoś takiego jak powiększenie wybranego tekstu).

// czy Ty wiesz co oznacza słowo "bynajmniej"? - Q

// wydaje mi się, że tak. wg mnie zastosowane 'bynajmniej' można podpiąć pod definicję:

bynajmniej I «partykuła wzmacniająca przeczenie zawarte w wypowiedzi, np. Nie twierdzę bynajmniej, że jest to jedyne rozwiązanie.»
jeśli się mylę, chętnie usłyszę wytłumaczenie dlaczego nie mam racji - Cold

0
Deti napisał(a)

AB: na stronie http://dev.4programmers.net/Register jest chyba błąd. Nawigując pomiędzy polami - zielony focus ustawia się nieprawidłowo (przeglądarka FF). Nieprawidłowość chyba się tyczy tylko pierwszego textboxa.

Hmm, co masz na mysli? Bo u mnie tego nie widze. Ja zauwazylem na FF cos innego. Nie wyswietla sie napis 'Nazwa uzytkownika' w pierwszym polu :D Dziwne to.

Jeśli chodzi o link "menu" to chyba cały powinien się rozwijać (to znaczy: klikając też na sam napis "menu" a nie tylko na strzałkę - którą z uwagi na rozmiary ciężko trafić).

Tez o tym myslalem, ale dobrze by np. naciskajac na link "C#" przenosil od razu do tego dzialu, a nie rozwijal menu (czyli tak jak jest teraz). IMHO. Wiec mozna zrobic tak, ze po naprowadzeniu kurora menu bedzie sie rozwijalo.

0

Tylko co wy tak z tym rozwijaniem? Menu rozwijane, ikonki edycji rozwijane, jeszcze tylko brakuje artów rozwijanych ^^

IMO jednak lepiej to wygląda jak menu zajmuje trochę więcej miejsca, ale bez pieprzenia się widać wszystko tak jak jest teraz. Bo ten lay teraz jest jakiś taki... zminimalizowany?

0

Arty rozwijane pojawia sie w nowej wersji :]]

0

Zachowanie menu jest odrobinę dziwne - znika po wyjechaniu poza jego obszar (nawet, gdy kursor znajdował się poza menu tylko przez moment). Myślę, że menu powinno znikać jedynie po kliknięciu poza jego obszarem.

Wiec mozna zrobic tak, ze po naprowadzeniu kurora menu bedzie sie rozwijalo.
Wydaje mi się to najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Sam wygląd menu zmodyfikowałbym lekko przez zmniejszenie wysokości elementów i paddingów, ale to już jest kwestia mniejszej wagi.

Formularz rejestracyjny wygląda bardzo schludnie, pomimo błędów wspomnianych przez Detiego.

W kwestii powiększania tekstu zgodzę się z Ktosiem.

Nowy wygląd strony prezentuje się o wiele lepiej niż aktualny, tyle że stare logo słabo się w nim komponuje - myślę, że bardzo korzystnym byłoby pozbycie się jasnozielonego tła (z cyframi 0 i 1) i ewentualne powiększenie samego logotypu.

0

sporo artefaktów (WinXP, FF3.0.14)
user image

0

Uu... to na FF3 cos zle wyswietla te zielone pola. Bo jak sprawdzalem na moim FF2 to dzialalo :/ No, ale takie bledy to na koniec mozna zostawic.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1